2real
15.10.09,13:45
Dobry den,

Začala som pracovať prednedávnom ako lektorka anglickeho jazyka Callanovou metódou.Po ústnom pohovore kde mi bolo okrem iného povedané že budem mať dosť hodín na odučenie aby mi to vychádzalo okolo 12 - 13 tisíc Sk na mesiac mi bola predložená Dohoda o vyškoleni lektorov.Jedným z bodov je aj závazok odpracovať min 500hodín (min 8 vyuč.hod/týždeň) inak im budem musieť zaplatiť 1000EUR.Keďže majiteľ nemá a pravdepodobne ani v budúcnosti nebude mať možnosť dať mi viac hodín ako 8-10/týžden situácia vyzerá že budem musieť za takýchto okolností pracovať pre firmu asi rok a pol.K tomu som ešte podpísala aj dohodu o vykonani práce ktorá je len do 18.12.09Potom chcú aby som pracovala ako živnostnička.Existuje prosim vas nejaký zákon alebo možnosť ako uzavrieť tento prac. pomer?Nemôžu ma proste držat v tom že budem pre nich pracovať rok a pol za 5 000Sk na mesiac a ešte si sám platiť zdrav.poistenie?!
Vopred ďakujem za akékoľvek informácie.
hena22
15.10.09,12:01
dôležité je, čo si podpísala a možno aj kedy. ak ťa dali vyškoliť ako svojho zamestnanca sú jasné pravidlá v ZP §153-155. ak si školenie absolvovala ako súkromná osoba (alebo nedajbože živnostník), platí zmluva. a ak si doteraz nič nepodpísala, tak ani nepodpisuj, ked je to pre teba nevýhodné. DVP sa končí dňom uvedeným v zmluve, tam problém nevidím. Skús citovať z tej dohody o vyškolení lektorov alebo ju prilep, možno tam bude niečo čoho by sa dalo chytiť
Lianka
15.10.09,12:30
Potom chcú aby som pracovala ako živnostnička.

Dolezite je, ci to chces aj ty. Podnikanie so sebou obnasa velmi vela povinnosti, o ktorych zamestnanci ani len netusia.
Jana3
16.10.09,08:40
Mozme rozviazat pracovny pomer dohodou z dovodu organizacnych zmien u zamestnavatela pocas PN zamestnanca? Zamestnanec s tym suhlasi, dostane odstupne podla Kolekt. zmluvy.
Diky za odpoved
Jana3
19.10.09,09:36
Poradite mi? Otazka vyššie...
Diky
Chobot
19.10.09,09:43
Mozme rozviazat pracovny pomer dohodou z dovodu organizacnych zmien u zamestnavatela pocas PN zamestnanca? Zamestnanec s tym suhlasi, dostane odstupne podla Kolekt. zmluvy.
Diky za odpoved

Áno, môžete. PN nevylučuje uzavrieť dohodu a môže byť aj dôvod organizačných zmien. Navyše bude mať nárok na odstupné.
Jana3
19.10.09,09:49
Diky velmi pekne