mix
15.10.09,19:38
Dobry den,
potreboval by som poradit ako mam dalej postupovat pri rieseni mojho problemu. Nedavno som zacal vyuzivat datove sluzby jedneho nemenovaneho mobilneho operatora. Minuly mesiac som vsak stahoval vacsie mnozstvo dat.
Dalsi den mi prisla informacna sms, ze som vycerpal 90% volneho objemu dat. Internet v mobile som samozrejme prestal pouzivat.

Na moje prekvapenie mi prisla faktura, v ktorej odo mna ziadaju 80€ za datove sluzby, ktore som podla nich prekrocil o 120MB. Predplatenych mam 1000MB.
Vsetky tieto data, ale boli precerpane este pred dorucenim ich informacnej sms, v ktorej ma informovali ze som precerpal "LEN" 90%.

Najskor som sa to pokusal riesit telefonickou reklamaciou, kde mi bolo povedane, ze moju fakturu uz znizili, lebo podla ich cennika by mi mali uctovat cca 150€, ale chcu len 80€ kedze som vraj dlhorocny zakaznik. Sprava, ktoru mi zaslali 16 hodin po pouziti pripojenia ma mala len informovat o aktualnom stave. To, ze ma touto spravou "oklamali" absolutne nezobrali do uvahy a odporucili mi podat pisomnu reklamaciu.
Pisomnu reklamaciu som podal na druhy den. Po 2 tyzdnoch mi prisla konecne odpoved a samozrejme v nej bolo presne to iste, co mi povedali pri telefonickej reklamacii.

Da sa vobec v takomto pripade dovolat pravdy?
Stanislav 1975
15.10.09,17:48
Dobry den,
potreboval by som poradit ako mam dalej postupovat pri rieseni mojho problemu. Nedavno som zacal vyuzivat datove sluzby jedneho nemenovaneho mobilneho operatora. Minuly mesiac som vsak stahoval vacsie mnozstvo dat.
Dalsi den mi prisla informacna sms, ze som vycerpal 90% volneho objemu dat. Internet v mobile som samozrejme prestal pouzivat.

Na moje prekvapenie mi prisla faktura, v ktorej odo mna ziadaju 80€ za datove sluzby, ktore som podla nich prekrocil o 120MB. Predplatenych mam 1000MB.
Vsetky tieto data, ale boli precerpane este pred dorucenim ich informacnej sms, v ktorej ma informovali ze som precerpal "LEN" 90%.

Najskor som sa to pokusal riesit telefonickou reklamaciou, kde mi bolo povedane, ze moju fakturu uz znizili, lebo podla ich cennika by mi mali uctovat cca 150€, ale chcu len 80€ kedze som vraj dlhorocny zakaznik. Sprava, ktoru mi zaslali 16 hodin po pouziti pripojenia ma mala len informovat o aktualnom stave. To, ze ma touto spravou "oklamali" absolutne nezobrali do uvahy a odporucili mi podat pisomnu reklamaciu.
Pisomnu reklamaciu som podal na druhy den. Po 2 tyzdnoch mi prisla konecne odpoved a samozrejme v nej bolo presne to iste, co mi povedali pri telefonickej reklamacii.

Da sa vobec v takomto pripade dovolat pravdy?
Ahoj nepoteším ťa, ten nemenovaný operátor je T-Mobile, že?Inak oni to majú perfektne ošetrené v podmienkach,že to čo ti posielajú tú sms o spotrebe je len informačná,takže nevybojuješ nič-ten istý prípad je, keď si napr. na nete pozrieš spotrebu voľných minút-tiež je to len informačné a tým pádom to majú ošetrené tak, že za príp.omyl neručia...:mee:
mix
15.10.09,18:11
Ano, je to t-mobile. Ak si pozrieš na nete spotrebu volných minut, tak je tam aj čas a dátum, ku ktorému sa tento údaj vzťahuje.
Mne ale prišla sms: "Vážený zákazník, pri surfovaní ste preniesli viac ako 90% volného objemu dat pri sluzbe web and walk giga".

Nikde v tej správe správe nie je napisané kedy som ich prečerpal, a to že mi tú správu o 90% prečerpaní zaslali 16hodín po prekročení 100% objemu dát,
by si mali riešiť oni v ich systéme...
buď prerobiť tu ich informačnu sms a napísať tam dátum a čas, alebo prerobiť systém, aby smsky zasielal okamžite...

Problem je ale v tom, ze ja mam doplatit na ich chybne nastaveny system? :confused:
Stanislav 1975
15.10.09,18:32
Ano, je to t-mobile. Ak si pozrieš na nete spotrebu volných minut, tak je tam aj čas a dátum, ku ktorému sa tento údaj vzťahuje.
Mne ale prišla sms: "Vážený zákazník, pri surfovaní ste preniesli viac ako 90% volného objemu dat pri sluzbe web and walk giga".

Nikde v tej správe správe nie je napisané kedy som ich prečerpal, a to že mi tú správu o 90% prečerpaní zaslali 16hodín po prekročení 100% objemu dát,
by si mali riešiť oni v ich systéme...
buď prerobiť tu ich informačnu sms a napísať tam dátum a čas, alebo prerobiť systém, aby smsky zasielal okamžite...

Problem je ale v tom, ze ja mam doplatit na ich chybne nastaveny system? :confused:

Asi áno, ty doplatíš na ten zle nastavený systém, nehnevaj sa na mňa,ale majú to dobre ošetrené...
mix
15.10.09,18:45
vdaka za tvoj nazor, ale otazka znela ako mam postupovat, ak to chcem dalej riesit aj po neuspesnej telefonickej a pisomnej reklamcii
luigi72
15.10.09,19:37
V prvom rade treba zaplatit fakturu, potom sa mozes obratit na telekomunikacneho ombudsmana.

Ale podla mna nepochodis, lebo by nemuseli posialat informacne sms, je to len ich dobra vola. Tvojou povinnostou je usledovat, kolko dat si stiahol.
mix
16.10.09,07:40
samozrejme faktura je zaplatena, telekomunikacneho ombudsmana som uz hladal ale nasiel som len pre orange (telekomunikacnyombudsman.sk)
Chobot
16.10.09,08:46
vdaka za tvoj nazor, ale otazka znela ako mam postupovat, ak to chcem dalej riesit aj po neuspesnej telefonickej a pisomnej reklamcii

Jednou z možností je obrátiť sa na komisiu na posudzovanie spotrebiteľských zmlúv:

http://www.justice.gov.sk/wfn.aspx?pg=h4c&htm=h4/komis.htm

Môžeš podať podnet na prešetrenie. Ak ale v podmienkach majú uvedené, že oznámenie je len informatívne, tak tam veľa toho nenájdu. Je predsa povinnosťou zákazníka sledovať si spotrebu.

Môžeš to dať aj na súd, ale ak prehráš, budeš mať s tým len navyše náklady.

Treba si sledovať spotrebu prenesených dát, ak máš obmedzený internet....:rolleyes:. Telefónni operátori neupozorňujú ani vtedy, keď si v mobile minieš voľné minúty. A keď prevoláš stovky EUR, tiež sa budeš sťažovať?

ALe horeuvedené možnosti môžeš využiť, uvidíš, ako posúdi komisia tvoju zmluvu.