ajty
15.10.09,23:17
Zdravim,
absolvent 21 rokov, po ukonceni skoly nema ziadne zamestnanie, je vedeny na UP ako nezamestnany. Byva u rodicov, matka pracuje hruby prijem cca 400 EUR, otec nezamestnany.
Ma narok na nejaku formu podpory od statu?

Neberte to, ze hladam navod pre jedneho z armady nezamestnanych, ktorym sa nechce robit. Pracu si hlada. Jedna sa mi o preklenutie toho obdobia kym ju najde. Totizto tvrdi, ze ked sa informoval na UP vraj nema narok na ziadnu formu podpory prave kvoli tomu, ze matka je pracujuca. Na neho uz vsak nepobera rodinne pridavky. A bol by som nerad, keby kvoli neznalosti prisiel o nieco, co mu prinalezi.
Dakujem
P.
Lianka
15.10.09,21:21
Hm... podla mna na nic. :(

Ale su tu aj vacsie odbornicky na tuto oblast, mozno este cosi vymyslia.
ajty
15.10.09,21:22
vazne? Myslite, ze kvoli tomu, ze matka pracuje? A nie je to chore? To ma povinnost ho chovat???
Xanti
15.10.09,21:22
Nie nemá nárok na žiadnu dávku.

Môže skúsiť požiadať o absolventskú prax na UP. Alebo si nájsť niekoho, kto ho na absolventskú prax vezme . On dostane bajočko 5400 sk, mesačne a zamestnávateľ pracovnú silu na polovičný úväzok zadarmo.

Viac tu http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-61934602
Xanti
15.10.09,21:23
vazne? Myslite, ze kvoli tomu, ze matka pracuje? A nie je to chore? To ma povinnost ho chovat???
Ano má povinnosť do 25 rokov veku a nielen matka ale aj otec.
ajty
15.10.09,21:26
aha... cize tu nepripada do uvahy nieco take, ze su napr. "na noze" nehovoria spolu, dokonca ho mozno vyhnala z domu "vsak co budem chovat darmozraca" - jednoducho mame tu noveho "bezdaka"???

PS: troska som zasiel do extremu, ale skutocnost moze byt aj taka...
Xanti
15.10.09,21:29
aha... cize tu nepripada do uvahy nieco take, ze su napr. "na noze" nehovoria spolu, dokonca ho mozno vyhnala z domu "vsak co budem chovat darmozraca" - jednoducho mame tu noveho "bezdaka"???

PS: troska som zasiel do extremu, ale skutocnost moze byt aj taka...
No bohužial, zákon o rodine hovorí o vzájomnej vyživovacej povinnosti. Tak iste by mohla matka vyhnať mng. z domu, lebo nerobí nenosí príjem do rodiny. A aj keby sa rozviedli, tak matke môže súd prikázať platiť výživné manželovi.

Držím palce pri hladaní práce, ked tak pozerám občas núkajú aj z ubytovaním aj mimo možno bydliska. Treba skúšať. Alebo potom vybaviť si absolventskú prax.
ajty
15.10.09,21:32
OK... dakujem :-)
Xanti
15.10.09,21:36
OK... dakujem :-)
Prosím. :o
lubos bukovinsky
18.10.12,14:46
a co ak ma dotycny 28 rokov a ukoncil vysoku skolu..otec je invalid a matka nezamestnana?...ani vtedy nema dotycny narok na nic??? ked po ukonceni skoly sa nahlasil na urad prace a hlada si pracu dokym si ju najde ako ma dotycny zit?