beny444
16.10.09,11:00
Zdravím, chcel som sa spýtať či mi nevie niekto poradit, ako nahodit zahraničnú FA v MRP, ked je už prepočítaná na EUR ich kurzom, a zároven je aj cena v ich mene-teda CZK...ako to do programu nahodit??? keby bola v CZK tak prepočítam automaticky kurzom ECB o den spat, ale tu neviem...dakujem za radu...
Tamila
16.10.09,09:08
Ak je uvedená cena v EUR a platiť budete túto cenu, zaúčtovala by som to ako vystavenú fa v EUR. Nezaujímala by ma suma v CZK.

Ak ale budete platiť fa v sume ako je uvedená v CZK, zaúčtovala by som ju našim kurzom podľa ECB.
beny444
16.10.09,09:39
ide o prijatú FA! ...nemám tam zadávať teda žiadny kurz? resp. kurz 1eur=1eur...a typ teda nechám 49tku a vypočítam samozdanenie,hej? ...
Tamila
16.10.09,10:42
Áno, typ DPH 49. Ak ju zaúčtuješ v EUR, netreba žiaden kurz.
andreaS
16.10.09,10:55
niekedy mam na fakturach len informativny prepocet na EUR... osobne tuto sumu ignorujem, pretoze druha strana pozaduje platbu v ich mene, tak uctujem normalne cez kurzy ECB a zaevidujem ju menou v akej je fa vystavena...
Tamila
16.10.09,10:59
niekedy mam na fakturach len informativny prepocet na EUR... osobne tuto sumu ignorujem, pretoze druha strana pozaduje platbu v ich mene, tak uctujem normalne cez kurzy ECB a zaevidujem ju menou v akej je fa vystavena...
Súhlasím, preto som vyššie písala, že musia sami z faktúry vedieť, ktorá suma je tam iba informatívna. Či tá v EUR alebo v CZK a podľa toho zaúčtovať.
ZuzanaA
16.10.09,11:04
My mávame faktúry z ČR bežne v EUR a zároveň aj v CZK. Platíme to v EUR a tak aj došlú fa účtujem normálne v EUR.
beny444
16.10.09,11:19
dakujem, za všetky príspevky...