jokova
16.10.09,10:15
ahojte poradaci!
chcem odoslat stranku microsoft excel no neviem ako co a kde mam nastavit pozri hlasenie v prilohe dik za pomoc
magnum
16.10.09,08:28
Informácie o aktualizácii Service Pack
Tento problém je opravený v aktualizácii Office XP Service Pack 3.Ak chcete vyriešiť tento problém, zaobstarajte si najnovšiu aktualizáciu service pack pre balík Microsoft Office XP. Ďalšie informácie získate po kliknutí na nasledovné číslo článku databázy Microsoft Knowledge Base:
307841 Postup získania najnovšej aktualizácie Office XP Service Pack (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine)
Späť na začiatok
Informácie o rýchlej oprave
Späť na začiatok
Postup získania rýchlej opravy
Tento problém je opravený v balíku Outlook 2002 Post-Service Pack 2 s rýchlymi opravami zo dňa 5. septembra 2003. Ďalšie informácie nájdete v databáze Microsoft Knowledge Base kliknutím na nasledujúce číslo článku:
827149 Dostupnosť balíka Outlook 2002 Post-Service Pack 2 s rýchlymi opravami: 5. september 2003 (Toto prepojenie môže smerovať na obsah, ktorý je z časti alebo celý v angličtine)
Po inštalácii tejto rýchlej opravy postupujte podľa krokov uvedených v sekcii „Ďalšie informácie“ v tomto článku, pomocou ktorých nastavte kľúč databázy Registry UseInetcommCS a aktivujte rýchlu opravu.

http://support.microsoft.com/kb/827349
sthruska
16.10.09,08:30
Nebude ľahšie poslať celý súbor excel ako prílohu? V ňom môže byť práve len tá jedna strana. Aj tak nerozumiem ako to robíš.
Blankake
16.10.09,08:40
Nie je ten súbor príliš veľký? Skús ho zazipovať.
Máš nastavený server odchádzajúcej pošty na "Server vyžaduje overenie"?
jokova
16.10.09,08:43
skusil som nejde to pozri prilohu
Blankake
16.10.09,08:48
skusil som nejde to pozri prilohu
Tak to Ti bohužiaľ neprejde, máš obmedzenú kapacitu.
jokova
16.10.09,08:53
skusil som to zazipovat ale co teraz? priloha
Chobot
16.10.09,08:56
skusil som nejde to pozri prilohu

Jááj, no cez e-mail 25 MB súbor asi ťažko pošleš...:rolleyes:

Musíš využiť iné možnosti, čo ponúka internet, napr. verejné úložiská.
Blankake
16.10.09,09:00
Jááj, no cez e-mail 25 GB súbor asi ťažko pošleš...:rolleyes:

Musíš využiť iné možnosti, čo ponúka internet, napr. verejné úložiská.
Chobot, ja vidím v tej prílohe 25 MG. :)

Ale aj tak má asi malú kapacitu na posielanie príloh.
Pozerám, že to posiela cez Gmail - a tam je limit 25 MB pre odosielanie príloh.
jokova
16.10.09,09:05
a ako sa to da inak odoslat?
Blankake
16.10.09,09:06
jokova, ak je Tvoja príloha väčšia ako 25 MB (aj po zozipovaní), tak ju pošli cez nejaký server, napr.

www.uschovna.cz
www.ulozisko.sk
http://www.ulozto.fmg.sk/
magnum
16.10.09,09:09
zazipovat alebo zararovat a rozdelit to na cca 10MB subory...

inak si si isty ze posielas len ten excel subor lebo cez 25 mega som nemal ani ked som mal cez 10 sheet-ov a minimalne v styroch bolo cez 65000 riadkov...
jokova
16.10.09,09:10
a ako to tam mam poslat?
Blankake
16.10.09,09:11
Ja zvyknem používať www.uschovna.cz

Tam si klikneš vpravo na Uložit balík, vyplníš potrebné e-mailové adresy, mená, správu pre príjemcu a dáš pokračovať. Otvorí si ďalšia stránka, kde máš možnosť zadať viac súborov "Soubory k odeslaní" - vyberieš ten čo chceš pomocou Prehľadávať.
Chobot
16.10.09,09:13
a ako sa to da inak odoslat?

Už som ti napísal, že cez verejné úložiská, ako napr. Rapidshare. Je ich ale nespočetné množstvo, stačí si ich vygúgliť:

http://www.google.sk/#hl=sk&q=upload+&meta=&fp=7be80bcdf17d22a0

Aj na porade to bol diskutované:

http://www.porada.sk/t66712-ako-poslat-video.html
jokova
16.10.09,09:14
dik idem skusat
Chobot
16.10.09,09:15
Chobot, ja vidím v tej prílohe 25 MG. :)

Ale aj tak má asi malú kapacitu na posielanie príloh.
Pozerám, že to posiela cez Gmail - a tam je limit 25 MB pre odosielanie príloh.

Áno, mám tam preklep, ale aj 25 MB poslať cez email je interentové hara-kiri. Aj keby to Gmail zobral, server príjemcu to na 99% nepríjme.
magnum
16.10.09,09:35
nainstaluj si rar ak nemas tak z
http://www.win-rar.com/index.php?id=943&dl=wrar390.exe

potom pravym tlacidlom mysi tukni na tom subore z excelu a zvol si Compress and email
v otvorenom okne v kolonke "split to volumes, bytes" zadaj 9000000
a do pootvaranych okien len povpisuj adresu komu to chces poslat a odosielaj...

edit: nech mi odpustia ti co sa tomu rozumeju ale toto sa mi zda ako najviac "polopatisticke" riesenie

edit2: ziadne verejne ulozisko (rapidshare...) v serioznom (obchodnom) styku nepovazujem za akceptovatelne
Blankake
16.10.09,09:43
nainstaluj si rar ak nemas tak z
http://www.win-rar.com/index.php?id=943&dl=wrar390.exe

potom pravym tlacidlom mysi tukni na tom subore z excelu a zvol si Compress and email
v otvorenom okne v kolonke "split to volumes, bytes" zadaj 9000000
a do pootvaranych okien len povpisuj adresu komu to chces poslat a odosielaj...

edit: nech mi odpustia ti co sa tomu rozumeju ale toto sa mi zda ako najviac "polopatisticke" riesenie

edit2: ziadne verejne ulozisko (rapidshare...) v serioznom (obchodnom) styku nepovazujem za akceptovatelne
Takto sa to rozdelí samo na viac samostatných súborov? Aj keď ten excel má len 1 hárok?
jokova tam má tuším výkres (asi preto je to veľké)...
magnum
16.10.09,09:47
ano rozdeli a odosle sa to samo... otvori sa tolko okien s novym e-mail-om kolko bude potrebne na zaslanie toho suboru... v tomto pripade sa ak je to lahko nad 25 MB tak sa otvoria cca 3 okna s novym e-mail-om kde sa max moze uviest do predmetu alebo do textu ze sa jedna o dany subor rozdeleny na viac casti... z nazvu prilozeneho suboru bude zrejme aj to ze subor je deleny na casti a o ktoru cast sa jedna...
Blankake
16.10.09,10:06
ano rozdeli a odosle sa to samo... otvori sa tolko okien s novym e-mail-om kolko bude potrebne na zaslanie toho suboru... v tomto pripade sa ak je to lahko nad 25 MB tak sa otvoria cca 3 okna s novym e-mail-om kde sa max moze uviest do predmetu alebo do textu ze sa jedna o dany subor rozdeleny na viac casti... z nazvu prilozeneho suboru bude zrejme aj to ze subor je deleny na casti a o ktoru cast sa jedna...
a príjemca si to potom ako "poskladá"?
sthruska
16.10.09,10:16
Pomocou zipovacieho programu si vyberieš prvý súbor a ostatné si už program nájde. Len ich musíš mať v jednom adresári. Ten prvý poznáš podľa koncovky - rozšírenia názvu súboru.
Blankake
16.10.09,10:31
Pomocou zipovacieho programu si vyberieš prvý súbor a ostatné si už program nájde. Len ich musíš mať v jednom adresári. Ten prvý poznáš podľa koncovky - rozšírenia názvu súboru.
"pomocou zipovacieho programu" - to znamená ako? Ja keď dostanem zazipovaný súbor, uložím si ho a potom si ho dám rozbaliť do toho istého adresára. Teraz by som to robila ako?
sthruska
16.10.09,11:19
Presne tak isto. Ibaže Ti stačí vybrať si prvý súbor.
Blankake
16.10.09,12:36
Presne tak isto. Ibaže Ti stačí vybrať si prvý súbor.
Díky, skúsim to cez víkend. Dobre vedieť, že sa to dá takto rozdeliť. :)
jokova
17.10.09,11:02
no to je pekne ze sa to takto da ale to neriesi moj problem
co tak zacat od zaciatku co potrebujem mat nainstalovane ked chcem odosielat postu priamo z excelu?
Blankake
17.10.09,11:04
no to je pekne ze sa to takto da ale to neriesi moj problem
co tak zacat od zaciatku co potrebujem mat nainstalovane ked chcem odosielat postu priamo z excelu?
Ako priamo z excelu? To sa nedá. Musíš cez nejakého poštového klienta a Excelovský súbor priložíš ako prílohu.
Skúšal si ten veľký súbor poslať cez nejaký server pre posielanie veľkých súborov?
jokova
17.10.09,11:18
ok ja tomu moc nerozumiem pozri prosim prilohu a vysvetli mi to
Blankake
17.10.09,11:25
ok ja tomu moc nerozumiem pozri prosim prilohu a vysvetli mi to
Jáj, v tých novších verziách Excelu to ide, to máš pravdu. Ktorú máš verziu - 2003 alebo 2007?

Skús si pozrieť diskusiu tu:
http://www.porada.sk/t98078-odoslanie-harku-z-excel-u-mailom.html
jokova
17.10.09,11:52
stale mi to nefunguje dokonca ked potvrdim odoslat tak ma to jednoducho odpoji od internetu je to normalne?
Blankake
17.10.09,11:55
stale mi to nefunguje dokonca ked potvrdim odoslat tak ma to jednoducho odpoji od internetu je to normalne?
To je ten excel súbor, čo má viac ako 25 MB (ako si písal včera)?
jokova
17.10.09,12:01
je jedno ci dam 1 bajt alebo 50 mb stale je to to iste myslim ze nemam nieco nainstalovane
Blankake
17.10.09,12:13
je jedno ci dam 1 bajt alebo 50 mb stale je to to iste myslim ze nemam nieco nainstalovane
Možno nemáš nainštalovaný príslušný e-mailový program, ktorý spolupracuje s Excelom. Pošli to klasicky priamo z Tvojho e-mailového programu a ten súbor Excel daj ako prílohu.
Blankake
17.10.09,12:23
Ešte dodatok zo stránky MS Office pre Excel 2003:

Odoslanie e-mailu z programu Excel.
Na odoslanie údajov ako prílohy potrebujete program Microsoft Outlook, Microsoft Outlook Express, Microsoft Exchange Client alebo iný 32-bitový e-mailový program kompatibilný s rozhraním MAPI (Messaging Application Programming Interface). Skontrolujte, či sa súbor Mapi32.dll nachádza v priečinku System systému Windows. Na odoslanie údajov programu Excel v tele správy potrebujete program Outlook 2000 alebo novšiu verziu.
jokova
17.10.09,12:45
dakujem bude to tak musim niekoho pohladat kto mi to da do poriadku
sances
23.10.12,15:44
Ahojte
Aj keď táto téma rozoberá trošku iný problémik ako mám ja, jej názov mi vyhovuje.
Píšem si tu makierko pre odoslanie prílohy cez východzieho poštového klienta.
Odoslať celý súbor mi ide. Ide mi ho aj automaticky konvertovať do .pdf a poslať.
Potreboval by som ale odoslať len prvý list - "Hárok1" z daného zošitu ale makru sa nepáči syntax:

'Odošli len prvú stranu .xls
Sheets("Hárok1").Select
ActiveWorkbook.Worksheets("Hárok1").Copy
ActiveWorkbook.SendMail Recipients:="xxxxxxx@xx.xxx.xxx", "ZU_2ST_10_12_ULOZ a POSLI"
ActiveWorkbook.Close False

End Sub

Zastane mi to stále na "ZU_2ST_..." nech tam napíšem čokoľvek, neprejde to.
Viete mi prosím pomôcť?

Ďakujem a pekný deň prajem všetkým poraďákom

Už niečo lúštim :) http://www.rondebruin.nl/mail/folder1/mail3.htm

MAlý úspech, toto makierko mi odošle prvý list pod názvom zošit1..:

'ODOSLI LEN PRVÚ STRANU
Sheets("Hárok1").Copy
ActiveWorkbook.SendMail Recipients:="xxxxxxx@xx.xxx.xxx"

End Sub

Ešte skúšam zadať zmysluplnejší názov súboru a tiež ako vygenerovať .pdf len prvého listu a odoslať.
Prepáčte že som sprznil túto tému, predtým, som nevidel že sa to tu už riešilo:
http://www.porada.sk/t93469-p2-zlucovanie-harkov-v-excel.html ak sa dá tak to asi presunieme? Ďakujem