Alivia
16.10.09,10:25
ahojte

Firemné auto,ktoré máme v kat.M1-pri kúpe sme si nemohli odpočítať DPH,

pri kúpe zabezpečovacieho zariadenia sme si nemohli odpočítať DPH,

ale čo s DPH,keď máme došlú faktúru na demontáž immobilizéra/zabezp.zariadenia/ na toto auto?

nemôžem si odpočítať DPH, alebo je to jednoducho len služba, kde si odpočítam DPH??


Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Alivia
16.10.09,11:32
nikto mi neodpovie,..?
Tweety
16.10.09,11:50
ahojte

Firemné auto,ktoré máme v kat.M1-pri kúpe sme si nemohli odpočítať DPH,

pri kúpe zabezpečovacieho zariadenia sme si nemohli odpočítať DPH,

ale čo s DPH,keď máme došlú faktúru na demontáž immobilizéra/zabezp.zariadenia/ na toto auto?

nemôžem si odpočítať DPH, alebo je to jednoducho len služba, kde si odpočítam DPH??


Veľmi pekne ďakujem za odpovede.
Nie,dph si odpočítať, nemôže, určite tam bola aj montáž, či nie?.

§ 49 Zákon o dph.
(7) Platiteľ nemôže odpočítať daň pri
a) kúpe a nájme osobného automobilu; osobným automobilom sa na účely tohto zákona rozumie motorové vozidlo registrované v kategórii M1, 25)
b) kúpe príslušenstva osobného automobilu vrátane montáže; príslušenstvom osobného automobilu sa na účely tohto zákona rozumie elektrické ovládanie okien, centrálne uzamykanie dverí, klimatizačný systém, autorádio, autorádio s prehrávačom (MC/CD), prehrávač (MC/CD), reproduktory, anténa, poplašné a zabezpečovacie zariadenie, vzduchový vankúš (airbag), strešné okno, protiblokovacie zariadenie, c) kúpe tovarov a služieb na účely pohostenia a zábavy,
d) prechodných položkách podľa § 22 ods. 3.
Martin Mocko
16.10.09,11:52
Ja by som nárok na odpočet uznal. V zákone je text "vrátane montáže". Ide predsa o demontáž. Postupoval by som podla zákona predsa.
Alivia
16.10.09,11:57
tiež som si myslela že pokiaľ ide o demontáž ,nie je uvedená v zákone,

no ale teraz už vôbec neviem čo urobím,..