ono79
16.10.09,10:58
Ahoj poraďaci.
Mal by som jednu otázku pri ktorej by mohol niekto z Vás poradiť. Mám postavenú kozubovú vložku už na vymurovaných pätkách a položených betónových pažinách. Dom je postavený z vaľkov, takže zadnú časť za kozubovou vložkou musím odizolovať. Ale obmurovku by som chcel urobiť zo šamotových tehál a klobúk buď z toho istého materiálu alebo Ytong 10cm. Tak a teraz otázka znie: mohol by som na šamotky v pohľade natiahnuť lepidlo a sieťku? - tak, aby som celkovo získal jednú rovnú stenu s tým, že práve obmurovka a prípadne klobúk budú naakumulované teplo šíriť ďalej už po vyhorení ohňa? Šamotové tehly majú svoju roztiažnosť a či práve to nenarobí potom na hladkej stene problémy?
Sused vymuroval z Ytongu 10cm všetko až po strop a potom to upravil z pohľadovej strany obkladom. Je to veľmi pekné, ale on sám hovorí, že po vyhasnutí za krátky čas už má v okolí samotného kozubu zimu, pretože nemá čo hriať. Preto sa chcem opýtať, či niekto z vás sa už s tým stretol, prípadne či nerobím z toho zbytočnú vedu a tak.... Šak viete:confused:
220870
16.10.09,17:35
Na tie šamotky by skôr patrila teplu odolná omietka.Ak sused pod Ytong nepoužil superizol tak sa mu to časom začne rozpadávať.
zmatus
16.10.09,18:31
Samozrejme ze je mozne to obstavat samotom. Ale musite dbat nato aby priestor okolo vlozky bol bud oblozeny superizolom alebo samotom, Ytong nieje odolny voci teplu. Odporucal by som sa obratit na nejaku kozubarsku predajnu a pouzit kachliarsky samot - je to taky porovity. Dalsia moznost by bola do priestoru okolo vlozky nasucho poukladat magnezitove tehly - pomerne lacne a zvladne to aj laik.
ono79
19.10.09,03:40
toho suseda sa to musím opýtať či použil ten superizol, ale ešte sa opýtam práve k tomu materiálu, čo to vlastne je a ako to môžem kúpiť. ďakujem za odpovede...
TomasHC
23.11.09,21:08
toho suseda sa to musím opýtať či použil ten superizol, ale ešte sa opýtam práve k tomu materiálu, čo to vlastne je a ako to môžem kúpiť. ďakujem za odpovede...

Napis do Google "superisol", "izol" alebo "silca" a najdes 100 predajcov ;) Vyber si co mas blizko a relativne lacno...
moj-macik13
29.11.09,09:54
prosim vas vie my niekto poradit ..mam kozubovu vlozku s ventilatorom budem robit aj prieduchy,,,,oplatilo by sa urobit kozub s kamena alebo mam kupit hotovu skladacku,,,pripadne kto by postavil kozub,,v rod dome okolo snv...
220870
29.11.09,10:01
Dá sa to obostavať aj kameňom.Majstrov hľadajte tu http://www.cechkachliarov.sk/