andrea4211
16.10.09,12:32
Ahojte! Potrebujem poradit. Vystavila som fakturu v juli. Sme mesacny platcovia DPH, DPH sme odviedli do statneho rozpoctu. Avsak prace boli vykonane v septembri a suma vychadza nizsia ako v povodnej julovej fakture.Ide o prace, ktore sa platia z UPSVaR, pracovnik UPSVaR chce fakturu na tuto sumu. Neviem ako to riesit z hladiska DPH. Mozem vystavit storno fakturu k julovej fakture a opravim DPH pri spracovani DP k DPH za mesiac september? Dakujem.
Tweety
16.10.09,10:36
Ahojte! Potrebujem poradit. Vystavila som fakturu v juli. Sme mesacny platcovia DPH, DPH sme odviedli do statneho rozpoctu. Avsak prace boli vykonane v septembri a suma vychadza nizsia ako v povodnej julovej fakture.Ide o prace, ktore sa platia z UPSVaR, pracovnik UPSVaR chce fakturu na tuto sumu. Neviem ako to riesit z hladiska DPH. Mozem vystavit storno fakturu k julovej fakture a opravim DPH pri spracovani DP k DPH za mesiac september? Dakujem.
Správna voľba je oprava základu dane- dobropis k pôvodnej faktúre. Otázka ale je, prečo ste už vystavili faktúru, keď sa práce ešte nevykonali?
Beata
16.10.09,10:38
Nemôžeš vystaviť dobropis na ten rozdiel a na UPSVaR dať pôvodnú + dobropis?
andrea4211
16.10.09,12:09
Vystavila som dobropis a odovzdala, ale pracovnicka UPSVaR chce fakturu na konecnu sumu. A tomu ani ja nerozumiem, preco chcela tu fakturu, ked prace neboli vykonane. Dakujem za odpovede!
andrea4211
16.10.09,12:16
Ja som vystavila dobropis a dala som to k povodnej fakture, ale pracovnicka UPSVaR chce nasledovny postup: storno faktury a nova fakture.Mozem takto postupovat?A co s DPH?