ady23
16.10.09,14:59
Dobrý deň, čo si myslíte, mala by som sa obávať niečoho vážneho? Moja 16 ročná dcéra ma už cca pol roka zdurené uzliny na krku a to asi tak urobi sa jej hrčka cca 2 cm v krku v zadnej časti za týždeň zmizne, za nejaké tri týždne sa objaví ďalšia na inom mieste krku a takto sa to opakuje. Nebýva skoro vôbec chorá, raz za rok chrípka. Nemá ani teplotu nič, len proste zdurené uzliny, občas bolesť hlavy a kde tu únava. Navštívila som jej lekárku, zobrala jej krv, stolicu, moč. Prvé výsledky krvi po troch dňoch sú vraj v poriadku, že žiadne zápaly, ešte čakáme na nejaké z Ružomberka, ani neviem aké...rozmýšlala som aj nad toxoplazmózou, máme psíka...tak nervózne čakáme na všetky výsledky, lebo človek vždy myslí na to najhoršie...mate niekto podobnú skúsenosť ? Ďakujem.
Stanislav 1975
16.10.09,13:32
Dobrý deň, čo si myslíte, mala by som sa obávať niečoho vážneho? Moja 16 ročná dcéra ma už cca pol roka zdurené uzliny na krku a to asi tak urobi sa jej hrčka cca 2 cm v krku v zadnej časti za týždeň zmizne, za nejaké tri týždne sa objaví ďalšia na inom mieste krku a takto sa to opakuje. Nebýva skoro vôbec chorá, raz za rok chrípka. Nemá ani teplotu nič, len proste zdurené uzliny, občas bolesť hlavy a kde tu únava. Navštívila som jej lekárku, zobrala jej krv, stolicu, moč. Prvé výsledky krvi po troch dňoch sú vraj v poriadku, že žiadne zápaly, ešte čakáme na nejaké z Ružomberka, ani neviem aké...rozmýšlala som aj nad toxoplazmózou, máme psíka...tak nervózne čakáme na všetky výsledky, lebo človek vždy myslí na to najhoršie...mate niekto podobnú skúsenosť ? Ďakujem.

Toxoplazmoza to asi nebude-tú prenášajú tuším iba mačky.Treba počkať na výsledky,takto na diaľku to asi nikto nebude vedieť určiť,čo to može byť...Ale zachovajte pokoj, to asi nebude nič vážné,lebo pri vážnejšej diagnoze bývajú prítomné časté prechladnutia a teplota...
arizona
17.10.09,12:58
Mne sa tiež robili v jej veku často uzliny. Vyšetrenie u lekárov nezistilo nič, lekárka povedala, že v puberte je to normálne, vraj sa to stratí samé.
Ani som si nevšimla, kedy sa mi prestali tvoriť, viac som s tým problémy nikdy nemala.:)
danushka
17.10.09,13:35
Aj my chováme doma psíka a v minulosti mal môj syn často zvýšené teploty, pociťoval únavu a mal zväčšené uzlinky. Testy potvrdili, že prekonal toxoplazmózu, hoci mačky doma nechováme. Mala som podozrenie na toxokarózu pre psa, ale bola som prekvapená, že sa potvrdila prekonaná toxoplazmóza.
Inak moja dcéra odmalička bojuje so zväčšenými uzlinami. Akékoľvek prechladnutie, či zápal sa prejaví zväčšením uzlín, čo je znakom, že organizmus bojuje s infekciou. Lekári nám tvrdia, že po puberte by to malo ustúpiť, v detstve to zachádzalo až do akútnych lymfatitíd.