kofy
16.10.09,15:08
Ahojte, vedeli by ste mi, prosim vas, poradit v jednej veci ohladom osobneho odberu v e-shope... jeden kamarat, ktory rozbieha e-shop na mna vytiahol takuto zaludnu otazku a nasadil mi chrobaka do hlavy: ci treba niekde nahlasit alebo dat si schvalit, evidovat adresu (miesto) pre osobny odber... a ano, je to fakt pre kamarata, ale tou otazkou ma zaskocil :-) dakujem
camozzi
18.10.09,21:49
Ja osobny odber riesim dohodnutim miesta stretnutia a prevzatia tovaru. Je tu este jedno riesenie, ktore mi napada: dohodni sa s nejakym kamennym obchodom ci by nemohli tvoji zakaznici odoberat tovar u neho a ponukni mu napr. 50% z marze predaneho tovaru.
kofy
20.10.09,08:24
diky za odpoved, ale asi sme sa nepochopili alebo som to nenapisal dostatocne pochopitelne :-) chcel by som vediet, ci miesto osobneho odberu netreba nahlasit nejakej nasej institucii, uradu alebo si e-shop moze zvolit akekolvek miesto pre osobny odber a nic nikomu nemusi uvadzat, oznamovat, mat o tom nejaky doklad ci cokolvek... snad sa chapeme... a zistujem to pre kamarata :-) i ked aj mne sa to v blizkej buducnosti zide vediet... diky moc
dorah34
21.10.09,16:29
ahoj,

ano, treba to nahlasit. na zivnostenskom urade. ako prevadzkaren. ale mozes to nahlasit aj ako suvisiaci priestor - tiez na zivnostenskom - je na to tlacivo.v kazdom pripade, nahlasit by si to mal
(ak to budes pouzivat najma ako sklad a nebude to forma normalnej prevadzky, kde sa da tovar priamo kupovat a ma to personal a otvaraciu dobu, tak by som pouzila suvisiaci priestor - ten staci nahlasit. pri prevadzke mas viac povinnosti, ale podrobnosti neviem. - zavolaj si na zivnostensky)