Alena U.
16.10.09,15:10
Ahojte,

pred dvomi tyzdnami som predala motocykel. Zmluva bola pouzita z jedneho slovenskeho motocykloveho servera, plus mailom a nasledne aj osobne som kupujucemu povedala o celom zivotopise motorky - bola padnuta, co malo za nasledok:
- pretlacene zvody, ktore sme vymenili
- odtrhnute veko chladiacej pumpy, ktore sme tiez vymenili
- meranie ramu
- skrabance sme zastriekali metalizou, cize je viditelne, ze to nie je origo farba
- a este to schytal aj bocny stojan, ktory je trochu nakrivo, ale je plne funkcny

Kupujuci si urobil skusobnu jazdu a hned bol rozhodnuty, ze moto berie. Z povodnej ceny sme mu dali dole este 300€.

Teraz, po dvoch tyzdnoch mi volal, ze si vsimol, ze vyfuky nie su symetricky vedla seba a krivy stojancek sposobuje kriva cast spodneho ramu a ze este moze byt kriva aj kyvka a bla bla.
Najskor zacal s tym, ze chce vratit peniaze, potom ustupil, ze aspon aby sme sa spolufinancovali na rovnani ramu. Lenze ja som vtedy ten ram rovnat nechala, moto netaha do strany, od toho merania som najazdila 13tisic km a podla mna nie je NEVYHNUTNE rovnanie.

Rovnako v tejto kupno-predajnej zmluve sa pise, ze kupujucemu nebolo nic zatajene a bol oboznameny s technickym stavom motocykla, ktory zodpoveda stavu skutocnych kilometrov (r.v.2005 a cca.38 000km).

Samozrejme, ludia z okolia mi radili, ze nemoze si nic vymahat ale co si o tom myslis vy, co hovori zakon?

Dakujem za rady
Chobot
16.10.09,13:23
Ahojte,

pred dvomi tyzdnami som predala motocykel. Zmluva bola pouzita z jedneho slovenskeho motocykloveho servera, plus mailom a nasledne aj osobne som kupujucemu povedala o celom zivotopise motorky - bola padnuta, co malo za nasledok:
- pretlacene zvody, ktore sme vymenili
- odtrhnute veko chladiacej pumpy, ktore sme tiez vymenili
- meranie ramu
- skrabance sme zastriekali metalizou, cize je viditelne, ze to nie je origo farba
- a este to schytal aj bocny stojan, ktory je trochu nakrivo, ale je plne funkcny

Kupujuci si urobil skusobnu jazdu a hned bol rozhodnuty, ze moto berie. Z povodnej ceny sme mu dali dole este 300€.

Teraz, po dvoch tyzdnoch mi volal, ze si vsimol, ze vyfuky nie su symetricky vedla seba a krivy stojancek sposobuje kriva cast spodneho ramu a ze este moze byt kriva aj kyvka a bla bla.
Najskor zacal s tym, ze chce vratit peniaze, potom ustupil, ze aspon aby sme sa spolufinancovali na rovnani ramu. Lenze ja som vtedy ten ram rovnat nechala, moto netaha do strany, od toho merania som najazdila 13tisic km a podla mna nie je NEVYHNUTNE rovnanie.

Rovnako v tejto kupno-predajnej zmluve sa pise, ze kupujucemu nebolo nic zatajene a bol oboznameny s technickym stavom motocykla, ktory zodpoveda stavu skutocnych kilometrov (r.v.2005 a cca.38 000km).

Samozrejme, ludia z okolia mi radili, ze nemoze si nic vymahat ale co si o tom myslis vy, co hovori zakon?

Dakujem za rady

Pri predaji bol informovaný, že tá motorka bola havarovaná? ALebo ste ju predali ako nehavarovanú?

AK ste ho informovali, že bola búraná, tak nemá nárok na vrátenie peňazí.
Lianka
16.10.09,13:27
Hmm, postacila by ustna informacia? Co ked to spochybni (zda sa, ze v zmluve nie je o zmienka o tom, ze motorka bola havarovana, ani nie su popisane nedostatky) a bude tvrdit, ze o nicom takom nevedel, predavajuci mu nepovedal?
Alena U.
16.10.09,16:09
Ahojte, na zaciatku mojho prveho prispevku som napisala, ze sme ju predavali ako padnutu. Kupujuci bol o tom, ze bola padnuta informovany mailom + o vsetkych chybickach a nasledne pri predaji mu bolo vsetko znova ukazane.

Moto je vsak plne pojazdna, ja som na nej od toho padu a merania ramu najazdila vyse 13tisic km, preto si myslim, ze znovu merat ram, pripadne rovnat, nie je nevyhnutna vec!
Lenka*1
20.10.09,13:56
podla mna, ak mas uchovanu mailovu komunikaciu, tak by to ako dokaz mohlo postacovat...