betka35
16.10.09,15:51
Poradte!
dnes pri kontrole uctu 335 pohladavky voci zamestnancom som zistila, ze mi
chybaju doklady k platbe kartami cca 1000 EUR. Ide o cerpanie PHM .
Daju sa tie doklady nejak??? ziskat, soferom verim asi moja chyba.
Tweety
16.10.09,13:53
Poradte!
dnes pri kontrole uctu 335 pohladavky voci zamestnancom som zistila, ze mi
chybaju doklady k platbe kartami cca 1000 EUR. Ide o cerpanie PHM .
Daju sa tie doklady nejak??? ziskat, soferom verim asi moja chyba.
To znamená, že bol ID zaúčtovaný bez dokladu?:( Ak nebude doklad o nákupe PHM, sumy je potrebné žiadať späť. Dph bola uplatnená na základe čoho?
betka35
16.10.09,13:56
nie to znamena ze je platba,ku ktorej nie je predpis.
Tweety
16.10.09,13:57
nie to znamena ze je platba,ku ktorej nie je predpis.
To je ten lepší prípad, tak žiadaj nech doklady predložia dodatočne, ak nie, sumy musia vrátiť.
betka35
16.10.09,14:06
ako dodatocne, to je absurdita. Oni povediamy sme Vam ich dali ja nemozem ziadat nic, jeden z nich je konatel takze vsetko je na mne.
Tweety
16.10.09,14:08
ako dodatocne, to je absurdita. Oni povediamy sme Vam ich dali ja nemozem ziadat nic, jeden z nich je konatel takze vsetko je na mne.
A kto potom vyrovná pohľadávku?
betka35
16.10.09,14:15
To zatial neviem, ja som teraz v stave zufalstva lebo je to za 4 roky prvy krat nieco taketo. Mozno to budu strhat mne. Ja neviem u nas este nic take nebolo.
Tweety
16.10.09,14:16
To zatial neviem, ja som teraz v stave zufalstva lebo je to za 4 roky prvy krat nieco taketo. Mozno to budu strhat mne. Ja neviem u nas este nic take nebolo.
A nemajú zamestnanci hmotnú zodpovednosť za pridelené karty?
Johanka
16.10.09,14:19
Chápem dobre ? Zamestnanci doklady odovzdali a tie sa "stratili" ?
betka35
16.10.09,14:27
Ja neviem ci ich odvzdali, takze u nas: pridu vodici daju doklady nic sa nezapisuje, o mesiac ked pride vypis z b.u. ja si kontrolujem a parujem ucty. Ja som ten clovek ktory ma vzdy vsetko vediet.
Mozno mi ich dali a ja som ich stratila.
Tweety
16.10.09,14:31
Ja neviem ci ich odvzdali, takze u nas: pridu vodici daju doklady nic sa nezapisuje, o mesiac ked pride vypis z b.u. ja si kontrolujem a parujem ucty. Ja som ten clovek ktory ma vzdy vsetko vediet.
Mozno mi ich dali a ja som ich stratila.
Netreba čakať až mesiac, kým prídu výpisy z banky, predpis je potrebné zaúčtovať ihneď, keď sa doklady obdržia. Potom už cez banku útujeme len vyrovnanie predpisu.
betka35
16.10.09,14:34
Ja neviem ci ich odovzdali. Mozno ano, mozno nie. U nas je vsetko tak. Ale mne ide o to ci ma niekto skusenost so ziskanim dokladov , kopii.
betka35
16.10.09,14:46
Ja tiez uctujem mozno nie hned po obdrzani, ale v priebehu 1-2 dni.
Ale ako som pripomenula jeden z troch blockov je konatela a ten mi ho urcite "odovzdal" ostatni aj ked nedali sa zvezu, ale skor vnutorne si myslim, ze je to moja chyba (pretoze zatial nebol ziadny problem). Ide mi skor o to: platba z naseho uctu, nasou kartou, na ucet CS: preco nemozem ziskat nejake potvrdenie, ze to tak bolo.
dušinka
16.10.09,15:13
Na výpise máš čerpaciu stanicu kde tankovali, čas nákupu, prirodzene sumu, mne pred časom bez problémov na jednej čerpacej stanici takýto stratený doklad v ich systéme vyhľadali a jeho opis vytlačili. Tak skús. Držím palce.
Myslím si že je to len ochota pracovníkov ČS pomôcť Ti.
betka35
23.10.09,13:40
dakujem dusinka, vcera sa mi podarilo zohnat posledny doklad.
2 som nasla tak DPH v poriadku.