IvetaH
16.10.09,18:16
Dobrý večer, prosím vás, do akého riadku mi pôjde DPH v takomto prípade - nákup v Metre v 8. platba hotovosť a potom reklamácia jednej položky z toho veľkého bloku a v 9. mu vrátili peniaze. Je Q plátca, tak je to aspoň v jednom období, ale stále mi tú vrátenú platbu vyhadzuje na r. 1 ako základ dane 10% a daň r.2 vyhadzuje 0€. Je to 5,98€ ten základ, ide ma už trafiť z toho. Keby to bola aspoň riadna suma.
Prosím, pomôžte mi nejako s tým.
Ďakujem
veronikasad
16.10.09,16:24
Dobrý večer, prosím vás, do akého riadku mi pôjde DPH v takomto prípade - nákup v Metre v 8. platba hotovosť a potom reklamácia jednej položky z toho veľkého bloku a v 9. mu vrátili peniaze. Je Q plátca, tak je to aspoň v jednom období, ale stále mi tú vrátenú platbu vyhadzuje na r. 1 ako základ dane 10% a daň r.2 vyhadzuje 0€. Je to 5,98€ ten základ, ide ma už trafiť z toho. Keby to bola aspoň riadna suma.
Prosím, pomôžte mi nejako s tým.
Ďakujem
na vrátenú položku má samostatný doklad - dobropis ?
IvetaH
16.10.09,16:51
Áno, je to síce nazvané faktúra, ale v texte má "dobropis daňového dokladu".
Johanka
16.10.09,16:56
Dobrý večer, prosím vás, do akého riadku mi pôjde DPH v takomto prípade - nákup v Metre v 8. platba hotovosť a potom reklamácia jednej položky z toho veľkého bloku a v 9. mu vrátili peniaze. Je Q plátca, tak je to aspoň v jednom období, ale stále mi tú vrátenú platbu vyhadzuje na r. 1 ako základ dane 10% a daň r.2 vyhadzuje 0€. Je to 5,98€ ten základ, ide ma už trafiť z toho. Keby to bola aspoň riadna suma.
Prosím, pomôžte mi nejako s tým.
Ďakujem
Riadky 1. a 2. sú riadky daňového priznania ?
Ak áno, máš niečo zle zadané. Dobropis nepatrí do § 8,oprava odpočítanej dane je § 53 .
IvetaH
16.10.09,17:17
Ďakujem vám, už som na to prišla. To som si tak pozadávala, akoby som nevedela čítať a písať. Chyba bola úplne inde, tú reklamáciu som mala správnu, ale taká kontrachyba, že presne mi vyšiel rozdiel v sume reklamácie. Automaticky som začala špekulovať tam.
Pekný večer prajem