00predseda00
16.10.09,17:27
Dobry den,
chcem sa informovat ohladom povinnosti platby DPH pri obchodovani s Offshore IBC spolocnostou, na konkretnom priklade:

1. Slovenska spol. (platca DPH) so sidlom v KE preda tovar v hodnote 100EUR Offshore spolocnosti IBC sidliacej na Seychellach. Spol na Seychellach preda tento tovar spolocnosti sidliacej na uzemi SR v BA (tiez platca DPH) za 200 EUR. Ktora z tychto spolocnostii zalati DPH a v akej vyske??? (Viem ze Offshore je oslobodene od DPH, resp. DPH sa vobec neplati) Tovar neopusti uzemie SR!!!

2. Offshore spol. sidliaca na Seychellach poskytne konzultacne sluzby Slovenskej spol. (platcovi DPH). Slovenska spol. za to zaplati 100EUR. Moze si to slovenska spol. uznat do odpoctu DPH?

Velmi pekne dakujem za rady!
bagle
02.11.09,06:54
Takyto obchod by len tak nefungoval a myslim si, ze komplikacie by za to nestali.

1. Spolocnost sidliaca v KE bude mat problem s preukazanim preco fakturuje bez DPH. Ak ide o zahranicnu spolocnost, tak ta sa musi registrovat pre DPH na Slovensku. A tej spolocnosti z BA, nie len, ze by zaplatila 19 percent DPH pri predaji, ale by jej DU mohol vyrubit este aj dalsiu dan 9,5 percenta.


2. Ziadny odpocet DPH. A danovy urad moze este vyrubit dan 9,5 percenta pre SK firmu. Zalezi to od mnozstva faktorov.

viac informacii mozno cez SS
Vladimír Ozimý
02.11.09,10:19
Dobry den,
chcem sa informovat ohladom povinnosti platby DPH pri obchodovani s Offshore IBC spolocnostou, na konkretnom priklade:

1. Slovenska spol. (platca DPH) so sidlom v KE preda tovar v hodnote 100EUR Offshore spolocnosti IBC sidliacej na Seychellach. Spol na Seychellach preda tento tovar spolocnosti sidliacej na uzemi SR v BA (tiez platca DPH) za 200 EUR. Ktora z tychto spolocnostii zalati DPH a v akej vyske??? (Viem ze Offshore je oslobodene od DPH, resp. DPH sa vobec neplati) Tovar neopusti uzemie SR!!!

Pri dodaní tovaru je pre určenie miesta dodania jeho fyzický pohyb. Ak tovar neopustí tuzemsko, potom vy ako platiteľ dane musíte zaťažiť predmetné plnenie daňou bez ohľadu na to komu to dodávate. V tomto prípade nemôžete aplikovať oslobodenie od dane, pretože správca dane by vám dorubil daňovú povinnosť pri daňovej kontrole.

2. Offshore spol. sidliaca na Seychellach poskytne konzultacne sluzby Slovenskej spol. (platcovi DPH). Slovenska spol. za to zaplati 100EUR. Moze si to slovenska spol. uznat do odpoctu DPH?

ide o službu ktorá je radená v § 15 ods. 8. v tomto prípade je miesto dodania podľa § 15 ods. 7 v tuzemsku. Vy ako platiteľ ste povinní odviesť daň podľa § 69 ods. 3 zákona o DPH a následne si uplatňovať nárok podľa § 49 ods. 2 písm. b). Klasické samozdanenie
Velmi pekne dakujem za rady!


.....................................