Gabriel 1986
16.10.09,17:45
Moja priatelka by chcela dat vypoved no bola na dvoch skoleniach behom pol roka.boji sa ze keby dala vypoved ze by jej to dali k nahrade. no cital som si jej pracovnu zmluvu a nic blizsie sa tam o uhrade skolenia.v zmluve sa odvolavaju na §155 odsek 5 zákonníka práce.má to s tým nieco spoločné?ak hej možete mi to prosím lepšie vysvetlit.dakujem
Tweety
16.10.09,15:48
Moja priatelka by chcela dat vypoved no bola na dvoch skoleniach behom pol roka.boji sa ze keby dala vypoved ze by jej to dali k nahrade. no cital som si jej pracovnu zmluvu a nic blizsie sa tam o uhrade skolenia.v zmluve sa odvolavaju na §155 odsek 5 zákonníka práce.má to s tým nieco spoločné?ak hej možete mi to prosím lepšie vysvetlit.dakujem
Ak sa odvolávajú na spomínaný § je tam určite uzatvorená dohoda, treba sa popozerať čo je v nej, či tam nie sú sankcie.....
Gabriel 1986
16.10.09,16:16
no v zmluve nema o sankciach nic pisane.mozem ti napisat vsetky paragrafy co tam ma napisane.
Tweety
16.10.09,16:17
no v zmluve nema o sankciach nic pisane.mozem ti napisat vsetky paragrafy co tam ma napisane.
Ak nemá, tak nech sa teda nebojí dať výpoveď.
Gabriel 1986
16.10.09,16:48
no ma tam spomenute §41,42,154,155.
ked to tam nieje spomenute tak sa nejde podla zakonnika?tam je tusim napisane ze ked da zamestnanec do urcitej doby vypoved tak musi uhradit sumu do vysky tusim 7000sk ci ako to je uz neviem presne .
Gabriel 1986
19.10.09,16:36
Prosim vas moze priatelka dat vypoved i ked je na marodke ?alebo ako to je ?
dorah34
19.10.09,20:30
pokial viem, tak az ked pride z marodky.
Chobot
20.10.09,07:30
Prosim vas moze priatelka dat vypoved i ked je na marodke ?alebo ako to je ?

Ona môže dať výpoveď kedykoľvek, aj počas PN.
Chobot
20.10.09,07:34
Moja priatelka by chcela dat vypoved no bola na dvoch skoleniach behom pol roka.boji sa ze keby dala vypoved ze by jej to dali k nahrade. no cital som si jej pracovnu zmluvu a nic blizsie sa tam o uhrade skolenia.v zmluve sa odvolavaju na §155 odsek 5 zákonníka práce.má to s tým nieco spoločné?ak hej možete mi to prosím lepšie vysvetlit.dakujem

To, že sa prac. zmluva odvoláva na ZP je v poriadku. Z toho jej ale neplynú žiadne povinnosti pri absolvovaní školenia. Pokiaľ firma zabezpečila Ďalšie vzdelávanie zamestnanca a chce ho zaviazať zotrvaním vo firme, musí so zamestnancom ešte pred školením spísať dohodu o zotrvaní v PP. Ak takáto zmluva nebola uzatvorená, priateľka nie je povinná firme pri skončení PP nič uhrádzať.