nizuva
16.10.09,18:26
Dobry den viete mi niekto poradit, dnes sme mali sud o uprave prav a povinnosti na mojho synceka. Nuz je to cele komplikovane ale prve pojednavanie bolo pred mesiacom, sudca bol nakloneny mne a teraz moje reci totalne odmietal a ked som chcela nieco povedat tak ma prerusil a mam pocit ze skor prdrzal otcovi ako mne .. aj ked sa uprava prav podarila a vyslo to v moj prospech preco by aj nie kedze sa o synceka staram a jeho bio o neho nezakopol rok a apol a teraz sa hraje na otecka co ma strasny zaujem .. dopadlo to tak ze ma narok na stretavanie 2x do mesiaca parnu sobotu od 10-12 na ihrisku lebo je to problem sa vobec stretnut .. vyzivne je 70eur aj napriek tomu ze syncek je alergik a ma ortopedicke problemy jednoducho sa otecko zahral na chudacika a je nezamestnany uz rok aj nieco a proste si robotu nevie najst tak aj preto sa mu takto vyslo v ustrety.
ale problem je ten ze po vyneseni rozsudku sa ma spytali ci sa vzdavam odvolania absolutne som nechapala o co ide, bola som totalne psychicky vycerpana a neschopna premysliet co sa ma vlastne pytaju a povedala som ze ano, no po tom co som si to cele uvedomila za dverami sudnej siene .. to je peklo neviete mi poradit ako sa toto da niak zrusit ? .. ja som absolutne necakala ze takuto otazku dostanem ved na odvolanie byvaju 2 tyzdne ..
mate niekto skusenosti s tymto ? dakujem krasne
riccado
16.10.09,16:55
ty si sa neodvolala, ale vzdala moznosti odvolat. nakolko pises, ze sud nakoniec rozhodol v tvoj prospech, tym padom si nic nepokazila a vlastne ani nic menit nemusis. ak som teda spravne pochopil tvoj prispevok...
elaurie
18.10.09,10:00
A keby si sa nevzdala možnosti odvolať, mala by si nejake namietky voci rozsudku, pre ktore by si sa odvolala?
Mária27
18.10.09,10:37
problem je ten ze po vyneseni rozsudku sa ma spytali ci sa vzdavam odvolania absolutne som nechapala o co ide, bola som totalne psychicky vycerpana a neschopna premysliet co sa ma vlastne pytaju a povedala som ze ano, no po tom co som si to cele uvedomila za dverami sudnej siene .. to je peklo neviete mi poradit ako sa toto da niak zrusit ? .. ja som absolutne necakala ze takuto otazku dostanem ved na odvolanie byvaju 2 tyzdne ..
mate niekto skusenosti s tymto ? dakujem krasne

Zrušiť sa to už nedá, ale ak sa zmenia okolnosti (napr. on sa zamestná), môžeš znovu žiadať úpravu výživného.
nizuva
18.10.09,11:36
dakujem no jasne ja mam namietky ex bol drogovo zavisly povedal ze bral drogy len prilezitostne no neviem ci sa da zohnat papier z liecebne kde sa odmietol liecit, napadol verejneho cinitela a odcudzil majetok spolocnosti v ktorej pracoval no povedal ze za to trestany nebol ale podmienka nieje trest ? ..
a zabudla som uviest niekolkokrat sa mi vyhrazal a je to clovek ktoreho sa bojim a ja sa s nim teraz mam stretavat akokeby nic .. rok a pol o svoje dieta nezakopol a teraz sa to cele otocilo proti mne .. ja som vyhrala akurat prava a povinnosti na svoje dietatko to je uplne normal
dakujem Maria ale o vyzivne tu vobec nejde to mi aj tak nebude platit ako treba
Danila
18.10.09,13:43
dakujem no jasne ja mam namietky ex bol drogovo zavisly povedal ze bral drogy len prilezitostne no neviem ci sa da zohnat papier z liecebne kde sa odmietol liecit, napadol verejneho cinitela a odcudzil majetok spolocnosti v ktorej pracoval no povedal ze za to trestany nebol ale podmienka nieje trest ? ..
a zabudla som uviest niekolkokrat sa mi vyhrazal a je to clovek ktoreho sa bojim a ja sa s nim teraz mam stretavat akokeby nic .. rok a pol o svoje dieta nezakopol a teraz sa to cele otocilo proti mne .. ja som vyhrala akurat prava a povinnosti na svoje dietatko to je uplne normal
dakujem Maria ale o vyzivne tu vobec nejde to mi aj tak nebude platit ako treba O čo Ti, prosím Ťa, vlastne ide?

P.S. Aj sudcovi si opísala Tvojho ex presne, ako nám?
nizuva
18.10.09,14:59
no praveze opisala lenze som si myslela ze sudy su neni skorumpovane a on to vsetko len prepocul :mee: normalne na to nereagoval a nedal to ani do zapisnice
a ide mi o to ze sa ho bojim a bojim sa toho celeho ako to dopadne co ked mi maleho zoberie ? .. ako v tom pripade reagovat ved ked pridu policajti tak uz bude za hranicami a maly sa vola ako on a tym padom mu nikto nic nemoze za hranicami
riccado
18.10.09,15:37
no praveze opisala lenze som si myslela ze sudy su neni skorumpovane a on to vsetko len prepocul :mee: normalne na to nereagoval a nedal to ani do zapisnice
a ide mi o to ze sa ho bojim a bojim sa toho celeho ako to dopadne co ked mi maleho zoberie ? .. ako v tom pripade reagovat ved ked pridu policajti tak uz bude za hranicami a maly sa vola ako on a tym padom mu nikto nic nemoze za hranicami

zatial mu sudca prisudil 2 krat mesacne stretnut svojho syna na 2 hodiny. zda sa ti to vela? lebo mne nie...
ak nastanu dovody na zakaz styku, konaj, ale zatial mne tieto pocity, ze "co ak..." na to nestacia....
nizuva
18.10.09,15:51
a to su neni dovody ze ma podmienku stal pred sudom mal ist do basy, ale samozrejme sa z toho vytocil ako aj teraz .. bral drogy neliecil sa sam o sebe vyhlasil ze je cisty no neviem ..
riccado
18.10.09,16:00
a to su neni dovody ze ma podmienku stal pred sudom mal ist do basy, ale samozrejme sa z toho vytocil ako aj teraz .. bral drogy neliecil sa sam o sebe vyhlasil ze je cisty no neviem ..

si si ista, ze je drogovo zavisly? lebo ked si to len myslis, mozes sa aj mylit. samozrejme, ze ak je drogovo zavisly, to uz je ina debata...
ale v tomto treba mat velmi jasno...

a to, ze kradol, za to ho chces potrestat tym, ze by nemohol vidiet svojho syna? :eek:
Danila
18.10.09,16:02
a to su neni dovody ze ma podmienku stal pred sudom mal ist do basy, ale samozrejme sa z toho vytocil ako aj teraz .. bral drogy neliecil sa sam o sebe vyhlasil ze je cisty no neviem ..Pokiaľ
pri stretnutí neubližuje Tebe a dieťaťu, tak Tebou uvádzané dôvody mohli ak - tak poslúžiť k urýchleniu rozvodu. A prosím netvrď, že narkoman sa len tak pred sudcom z niečoho vytočil, lebo mňa si práve teraz vcelku úspešne vytočila. Takže skús povedať, čo chceš dosiahnuť.
nizuva
18.10.09,16:29
ale on svojho syna nevidel rok a pol a vobec o neho nejavil zaujem a neplatil na neho ..
a zavisly bol kedze bol v pezinku zavrety a odmietol sa liecit
a clovek o ktoreho sa jedna o sebe moze vyhlasit ze je cisty ? ..

a to ze ukradol majetok spolocnosti v ktorej pracoval a napadol verejneho cinitela a stal pred sudom mal ist do basy to su neni dovody ?
tak ja neviem ak to fakt takto funguje tak to je velmi zufale ...
riccado
18.10.09,16:35
chapem ta, ze citis krivdu, ale mozno je to taka subjektivna krivda. zly clovek nemusi byt aj zlym otcom. a mohol sa zmenit aj k lepsiemu a syna bude chodit navstevovat.
p.s.: ak sa nezmenil, tak nemaj vobec obavu, pretoze za synom aj tak nepride a je jedno, co je v rozsudku napisane...
nizuva
18.10.09,17:11
a to vytocenie povedal ze len prilezitostne a vsetko islo tympadom bokom
hm tak ja sa s tym budem musiet zmierit ja som chcela syncekovi zmenit priezvisko kedze nesie priezvisko svojho otca, mam s tym problem ked idem na dovolenku a vsetko vlastne za maleho riesim ja a kedze o neho nejavil zaujem a neplatil tak som myslela ze sa to da .. ale to odmietli ze kedze ma zaujem ... a ake mam momentalne moznosti ? ked napr nepride na stretnutie nebude platit kolko krat toto vsetko aby som mohla nieco podat ? .. aby sa to cele zmenilo ?
nizuva
19.10.09,06:20
chcem sa opytat ked ma niekto podmienku tak to nieje sudne trestany ? .. keby som na toto prisla nemenilo by to celu situaciu ? nemozem tieto doklady niako k tomuto procesu doplnit ?
riccado
19.10.09,12:10
nemyslim si, ze to, ze bol odsudeny za majetkovy trestny cin by malo mat vplyv na jeho styk so synom...
nizuva
19.10.09,13:18
no ja len ze povedal ze nebol a pokial niekto klame da sa s tym potom nieco robit ?
Danila
19.10.09,14:20
no ja len ze povedal ze nebol a pokial niekto klame da sa s tym potom nieco robit ?
Podľa toho, koho klame. So všetkým sa dá vždy niečo robiť. Hlavne podľa toho, čo tým sleduješ.;)
riccado
19.10.09,15:35
podla mna sa teraz zbytocne oberas o kopu energie a nevyriesis tym nic.
kazdopadne ti drzim prsty, caka ta este vela starosti
nizuva
19.10.09,16:05
dakujem krasne riccardo mas pravdu, asi sa radsej budem naplno venovat svojmu syncekovi a vykaslem sa na to cas ukaze .. a deti vela vycitia a spolieham sa na to ze moja laska je dost silna na to aby sa mi raz neotocil chrbtom :(

danila oklamal sudcu ze nebol sudne trestany klamal na sude .. a ma podmienku to znamena ze trestany bol .
Danila
20.10.09,07:28
dakujem krasne riccardo mas pravdu, asi sa radsej budem naplno venovat svojmu syncekovi a vykaslem sa na to cas ukaze .. a deti vela vycitia a spolieham sa na to ze moja laska je dost silna na to aby sa mi raz neotocil chrbtom :(

danila oklamal sudcu ze nebol sudne trestany klamal na sude .. a ma podmienku to znamena ze trestany bol .Vieš, nizuva, ja Ti tiež želám, aby si s energiou narábala obozretne. Synček ju vycicia nadoraz, a Ty pre neho musíš dýchať za dvoch. Mňa len mrzí, a veľmi mrzí, že riccado uznal neschopnosť sudcu. Predpokladám, že je právnik, a vie občas, čo my nevieme. Asi na tom niečo bude, že sú neschopní tí naši nezávislí? Lebo pokiaľ ja mám skúsenosti, tak sudca bez haldy papierov, potvrdení, posudkov, výpisov z registra trestov nehne ani brvou. Takže teraz už som schopná uveriť, že máš vo všetkom, ale vo všetkom pravdu, a oprávnene cítiš nespravodlivosť. Vo sne by ma nenapadlo, že sudca je manipulovateľný drístami kohokoľvek.;) Prajem Ti všetko dobré.:)
nizuva
20.10.09,08:06
dakujem krasne za povzbudenie, a ja som si tiez myslela ze spravodlivost zvitazi ale v dnesnej dobe asi moralne hodnoty idu bokom pokial sa jedna o peniaze :( zial v takomto svete zijeme a neostava nam nic ine len to respektovat a robit maximum pre svoje deti a dufam ze deti celu situaciu zvladnu lepsie ako my ...
kaco11
20.10.09,08:26
Majetkova trestna cinnost nie je na zakaz styku ale napadnutie tam uz bych polemizovala. Problem je,ze ak bol pravoplatne odsudeny tak dostal trest a to podmienku. Malo by to byt v odpise z registra trestov,ale to tebe do ruk nedaju. Pravoplatny rozsudok je zalozeny na sude a to neviem ako sa k nemu dostanes. A co sa tyka styku ziadala by som,resp.ak dieta odmieta byt s otcom same,tak sa od maleho ani nehni. Aspon s nim neodide.
nizuva
20.10.09,08:37
no ved mal napadnutie verejneho cinitela, a mal zato sud ale absolutne neviem ako to dopadlo mal ist sediet ale jeho pravnik ho z toho vysekal ... maly ho nepozna kedze ho nevidel rok a pol a teraz ma 2,5 roka .. nevie kto to je takze nam zatial stanovili takto stretavanie pod mojim dozorom ale ja sa ho bojim a idem tam aj s rodicmi dufam ze to nebude problem :(
kaco11
20.10.09,11:33
Treba mat nablizku niekoho kto ta podrzi a ochrani. A take male dieta by som mu nedavala samemu. To aj kuratorka povie,ze do nejakeho 6 7 roku to nie je vhodne ked ho dieta nepozna
nizuva
20.10.09,15:18
no budem mat urcite niekoho hadam ho nenapadne mi ho zobrat ..
a danila ma napadlo no priznali mi 70eur vyzivne ze to akoze mi ma vystacit pritom viem ze normalne sa na takto male dieta ktore ide o 3mes do skolky plati okolo 80eur .. lenze moj syncek ma problem s alergiou a tiez ma ortopedicky problem a to vobec niak nezohladnili a predlozila som im bloky a povedali mi ze sa to neberie lebo sa v tom sudca nevyzna:( tak nakoniec mi priznali 70eur
kaco11
21.10.09,04:53
Predpokladám a odporúčam v budúcnosti žiadať o zvýšenie výživného. Tam by som predložila nielen bloky, ale aj lekársky posudok, tak isto by som skúsila tento zdravotný problém riešiť cez sociálku. Cez kurátorku. S ňou sa porozprávať. Stretáva sa s takýmito prípadmi vždy a denne a chodí na súdy. Je to rozhodne lacnejšie ako právnik a za opýtanie nič nedáš.
nizuva
21.10.09,05:03
kaco11 ja tam uz nikdy nepojde tato socialna kuratorka bola proti mne, ja som ziadala stretavanie raz mesacne s dovodmi ktore som uviedla v predchadzajucich odpovediach a ze sa ho ako cloveka bojim .. ziadala zmenu priezviska kedze o synceka rok a pol nezakopol, neplatil vyzivne a vsetko vybavujem ja maly je na mna naviazany a bojim sa ze bude zle znasat to ze sa vola inak ako ja, ja neviem preco su sudy neni za aby sa dieta volalo tak ako rodic s ktorym vyrasta ? .. a ta pani co tam bola so mnou vsetko zatrhla ze pre dieta je lepsie ked vidi otca 2x do mesiaca fajn, ale zacat sme mohli aj s takymto casom .. a ze priezvisko nevidi dovod lebo ze uprava a priezvisko sa nepodava spolu tak to teraz mam znova zaziadat nanovo ? chore .. a so 100eur suhlasila
a ja som mala doklady od lekarov teda spravy o tom ze maly ma odporucanie na specialnu stravu + ortoped co vsetko odporuca ale vobec sa to nebralo .. a mne o tie peniaze ani neslo len o to aby nam aj nadalej dal pokoj :(
tinaro
22.02.13,08:28
Dobrý deň, chcem sa opýtať, máme súdny spor, už sa odvolali asi 2x, a už nemajú nijaké dôkazy nič, stále sa len odvolávajú, teraz to zase 2x ide na krajský súd. Môžte mi povedať ako dlho to bude trvať kým súd niečo bude robiť? a kým sa to ukončí? ďakujem