fofo32
16.10.09,18:35
Dobrý deň. Potreboval by som poradiť.
Strednú školu som ukončil v roku 2007 s tým, že som bol už prijatý na vysokú školu (STU v BA). Počas prázdnin som si založil živnosť. Ja som tomu vtedy vlastne vôbec nerozumel. Pýtal som sa teda, či to, že budem mať tú živnosť neovplivní fakt, že plánujem pokračovať ďalej na VŠ. Tvrdili mi, že nie. (Tvrdili to laici..) Tak som teda pristal, podpísal dané papiere a zaplatili za mňa 1000Sk - kolok. Živnosť mi vyhotovili avšak nikdy som s podnikaním nezačal. Nastúpil som na VŠ kde študujem aktuálne 3 rok. Pred rokom ma vyzvali, že nemám podané daňové priznanie. Volal tam môj známy a vravel, že to vybavil. Tento rok sa však scenár zopakoval. Tak som tam volal ja. Povedali mi, že ešte stále figurujem ako živnostník a vraj to mám dať čo najskôr do poriadku. Myslíte si že kvôli tejto mojej nerozvážnosti môžem byť nejako trestne stíhaný? Ja som študent a nikdy som ani nikde nepracoval. Vždy som bol a som iba študentom. Domnieval som sa, že všetky odvody zdravotna poisťovňa, študium a pod. za mňa platí ešte štát. Keď sa na to však teraz pozriem z opačného hľadiska, ja som vlastne 2 roky porušoval zákon. Aj keď som nemal žiaden zisk a celú dobu som študoval živnosť som nezrušil. Takže som 2 roky nepatil odvody do SP ani do ZP. Môžem z toho mať v budúcnosti nejaké problémy? :(
Ďakujem. fofo