Mikeila
16.10.09,18:52
Dobrý večer,mám na Vás prosbu s ktorou si neviem rady.
V banke(Tatrabanka) som si založila sporenie fondy so životnám poistením.
Ide o to že mesačne som platila 23,24eur(700sk) trvalým príkazom. V auguste 18.8.09 som toto sporenie zrušila. V banke mi oznámili, že nasporené peniaze m i vrátia na osobný účet koncom septembra. Tie ale neprišli, tak som sa bola informovať kedy ich pošlú. Znova mi oznámili, že tam plynie výpovedná lehota 6týždňov(keby som si to chcela rozmyslieť) čo ja nechcem a tým pádom by peniaze mali prísť začiatkom októbra, čo sa ale doposial nestalo. Banke som moznámila aby trvalý príkaz zrušili, ale znova mi už po druhý krát stiahli peniaze. Ked som im znova volala, oznámili že trvalý príkaz nebol zrušený. Je to už dva mesiace a ja peniaze stále nemám. V zmluve nie je nič napísané o 6týždňoch výpovednej lehoty. Stále sa len vyhovárajú a ja som už bezmocná. Prosím poradte mi. Dakujem
kaco11
16.10.09,19:35
Čo sa týka výpovednej lehoty tak tá bude predpokladám v obchodných podmienkach. Je to bežne. Ten trvalý príkaz si zrušila písomne? Ak áno a ubehlo 6 týždňov od zrušenia sporenia tak by som skúsila zbehnúť tam a narobiť bordel. Resp.ešte lepšie napísať im pekne ostrý a zároveň diplomatický list v znení napr.: toto a toto vtedy uzatvorene, vtedy zrušené, v zmysle vašich obch.podmienok uplynula výpovedná lehota a peniaze nie su. Trv.príkaz zrušený vtedy a vtedy a i napriek tomu strhávate. Žiadaš o okamžitú nápravu do 5 prac.dní /t.j. peniaze zo sporenia +peniaze neoprávnene strhnuté/. V opačnom prípade po uplynutí tejto doby podáš návrh na súd. Samozrejme fotokópie priložíš.

Ak tam pojdeš osobne, zober si papiere. fotokopie ak by niečo chceli, originály z rúk nedávaj a žiadaj si vedúceho pobočky. Bav sa s ním kludne, bez emócii. Vysvetli mu s úsmevom o čo ide. Žiadaj okamžitú nápravu.V prípade ak ti povie, že sa to nedá alebo niečo podobné s úsmevom odkráčaj, že ich bude kontaktovať tvoj právny zástupca.
Chobot
19.10.09,09:40
Dobrý večer,mám na Vás prosbu s ktorou si neviem rady.
V banke(Tatrabanka) som si založila sporenie fondy so životnám poistením.
Ide o to že mesačne som platila 23,24eur(700sk) trvalým príkazom. V auguste 18.8.09 som toto sporenie zrušila. V banke mi oznámili, že nasporené peniaze m i vrátia na osobný účet koncom septembra. Tie ale neprišli, tak som sa bola informovať kedy ich pošlú. Znova mi oznámili, že tam plynie výpovedná lehota 6týždňov(keby som si to chcela rozmyslieť) čo ja nechcem a tým pádom by peniaze mali prísť začiatkom októbra, čo sa ale doposial nestalo. Banke som moznámila aby trvalý príkaz zrušili, ale znova mi už po druhý krát stiahli peniaze. Ked som im znova volala, oznámili že trvalý príkaz nebol zrušený. Je to už dva mesiace a ja peniaze stále nemám. V zmluve nie je nič napísané o 6týždňoch výpovednej lehoty. Stále sa len vyhovárajú a ja som už bezmocná. Prosím poradte mi. Dakujem

No, kaco to zobral trochu populisticky a zhurta. :rolleyes:;) Bude to trochu inak...

V prvom rade - Tatrabanka nerobí životné poistenie, je to banka, nie poisťovňa. Takže aj keď si to uzatvárala v TB, máš tú zmluvu s nejakou poisťovňou - pozri si v zmluve, s akou.

Ak už budeš mať v ruke zmluvu, pozri si, aké máš poistné obdobie (ak platíš mesačné poistné, bude to najskôr mesačné poistné obdobie). Poistné obdobie je dôležité pre určenie skončenia zmluvy. Ak si dala riadne výpoveď, písomne a podpísanú 18.9.2009, tak podľa poistných podmienok a Obč. zákonníka ti poistka zanikne 6 týždňov po podaní výpovede, ale pri najbližšom skončení poistného obdobia. Toto nastane 31.10.2009, takže peniaze dostaneš niekedy medzi 3. - 10. novembrom, najneskôr do 15. musia byť vyplatené.

Navyše do 31.10.2009 si povinná platiť poistné, takže sumu za október ti strhli právom. Späť dostaneš odkupnú hodnotu poistenia. Prepážkový pracovník v banke (ani jeho vedúci) ti nevie presne povedať, kedy dostaneš peniaze, preto ani nemá zmysel s nimi sa o tom dohadovať.
kaco11
19.10.09,15:40
Tak pardon.