Erika686
16.10.09,18:54
Budeme musiet zriadit pristupovu cestu pre manzelovho brata, aby sa dostal na svoj pozemok. Chcem sa opytat kolko minimalne sa "dava" na cestu? 2,5 m staci?
vratnik
16.10.09,17:18
Podla zakona min 3 m.
Miloš Mičega - CIMOM TN
16.10.09,18:00
Nekompletná otázka.
Aká to má byť komunikácia ?


CIMOM
Erika686
17.10.09,04:34
No, kedze ten brat tam nema Is, tak pravdepodobne to bude na prechod peso aj autom a na vedenieIS.
Miloš Mičega - CIMOM TN
18.10.09,02:59
Toto nie je komunikácia podľa zák. 135/1961 Zb.
Je to vec dohody - občianskoprávna.
T.j. ako sa dohodnete, tak to bude.

CIMOM
jmss
18.10.09,07:29
Chcem sa spýtať: k môjmu pozemku vedie 3,5 m široká spevnená cesta, ktorá patrí obci. Môžu nastať problémy pri udelení stavebného povolenia pre takúto šírku cesty? Má stavebný úrad právo nevydať pre tento dôvod stavebné povolenie? Ďakujem.
Erika686
18.10.09,07:51
Chcem sa spýtať: k môjmu pozemku vedie 3,5 m široká spevnená cesta, ktorá patrí obci. Môžu nastať problémy pri udelení stavebného povolenia pre takúto šírku cesty? Má stavebný úrad právo nevydať pre tento dôvod stavebné povolenie? Ďakujem.
Odborne rady nechavam na Cimoma, ktoremu fakt dakujem za jeho rady. Ja napisem len z nasej skusenosti. K nasmu pozemku vedie cesta (jedina) cez obecny pozemok a k stavebnemu povoleniu nam obec musela zriadit vecne bremeno, inac by nam nedali stavebne povolenie. Co sa tyka sirky, to necham na inych, nech ti poradia.
jmss
18.10.09,09:40
Z tvojej reakcie som pochopil, že k tvojmu pozemku sa dostaneš cez obecný pozemok, ktorý nie je určený na cestu. Preto ti dali vecne bremeno, ktoré predstavuje právo prejazdu. Toto vecné bremeno ťa oprávnuje prejsť k tvojmu pozemku. Takto tomu rozumiem ja.V našom prípade je to spevnená komunikácia, ktorá spája hlavnú asfaltovú cestu s viacerými pozemkami a na liste vlastníctva stojí, že sa jedná o "iné plochy". Aj napriek tejto skutočnosti sa obávam, či to stavebné povolenie nedostanem.