radkaaaa
16.10.09,20:19
Môžete mi niekto poradiť s fakturáciou za služby ktoré vykonala slovenská firma v zahraničí ( Irsko ) Írskej firme. S akou daňou by som ju mala vystaviť ??? A ako by to bolo keby to nebola firma ale súkromná osoba ? Ďakujem.
Vladimír Ozimý
17.10.09,18:24
Môžete mi niekto poradiť s fakturáciou za služby ktoré vykonala slovenská firma v zahraničí ( Irsko ) Írskej firme. S akou daňou by som ju mala vystaviť ??? A ako by to bolo keby to nebola firma ale súkromná osoba ? Ďakujem.

treba zadať akú službu robíte. Ale vo všeobecnosti ak poskytujete službu, ktorá má predmet dane v inej krajine EU ako v tuzemsku tak platia dve možnosti:
a) ak ide o zdaniteľnú osobu tak prenášate daňovú povinnosť a faktúrujete bez DPH bez akýchkoľvek iných povinnosti, len vystaviť faktúru v súlade s § 73
b) ak ide o súkromnú osobu alebo subjekt tretieho sektora ktorý sa nepovažuje za zdaniteľnú osobu, potom musíte riešiť svoje povinnosti voči krajine kde je predmet dane, t.j. registrovať sa a odviesť daň v tejto krajine. S tuzemskom to nemá nič spoločné

Podľa otázky ktorú kladiete bude na Vás platiť bod a). Neskôr pri zadávaní otázky lepšie špecifikujte veci...