Cimka
16.10.09,22:46
Sme obecný úrad, prijali sme do zamestnania pracovníčku na pozíciu ,, vedúca školskej jedálne,, . Jedáleň patrí pod obecný úrad, nemá samostatný právny subjekt. Menovaná má ukončené úplné stredné vzdelanie. Pracovala ako vedúca v obchode s textilom, bola živnostníčka, pracovala ako hospodárka v detskom domove. Moja otázka:

1. Podľa ktorého zákona jej určím platovú triedu?
2. Ako jej vypočítam odbornú prax, podľa ktorého ju potom zaradím do príslušného stupňa platovej triedy?
3. Riadi prácu 3-4 ľudí, ako jej vypočítam príplatok za riadenie?

Vnútorné predpisy nemáme. Ďakujem za odpovede, prosím odpovedajte mi tak, aby to aj laik pochopil.
susann2
19.10.09,05:01
Sme obecný úrad, prijali sme do zamestnania pracovníčku na pozíciu ,, vedúca školskej jedálne,, . Jedáleň patrí pod obecný úrad, nemá samostatný právny subjekt. Menovaná má ukončené úplné stredné vzdelanie. Pracovala ako vedúca v obchode s textilom, bola živnostníčka, pracovala ako hospodárka v detskom domove. Moja otázka:

1. Podľa ktorého zákona jej určím platovú triedu?
2. Ako jej vypočítam odbornú prax, podľa ktorého ju potom zaradím do príslušného stupňa platovej triedy?
3. Riadi prácu 3-4 ľudí, ako jej vypočítam príplatok za riadenie?

Vnútorné predpisy nemáme. Ďakujem za odpovede, prosím odpovedajte mi tak, aby to aj laik pochopil.

1. Platová trieda sa určí podľa nariadenia vlády 341/2004 Z.z., ktorým sa ustanovujú katalógy prac. činnosti, časť 01 - Spoločné pracovné činnosti.

2. Prax sa vypočíta podľa zákona 553/2003 Z.z. o odmeňovaní ..., § 6. Podľa tohto § ods. 2b možno započítať prax, ktorá má iný charakter než akú má zamestnanec vykonávať najviac v rozsahu 2 tretín.

3. Príplatok za riadenie sa vypočíta podľa prílohy č. 6 k zákonu 553/2003 Z.z.

Pre vedúcu jedálne je to 4. stupeń riadenia, percentuálne rozpätie 3-20 % z platovej tarify najvyššieho platového stupňa, platovej triedy, do ktorej bol zaradený.