mouse
24.08.05,09:37
Chystáme sa založiť sro-čku a kvôli sídlu spoločnosti si prenajať nejaké priestory. Na živnostenský úrad musíme predložiť nájomnú zmluvu. Kto uzatvorí túto zmluvu, keď ešte naša sro neexistuje? Alebo to máme riešiť zmluvou o budúcej nájomnej zmluve (a túto uzavrie budúci konateľ)? Poraďte mi, prosím, mám v tom trošku zmätok. Ďakujem.
apsgroup
24.08.05,07:47
My sme pre zaciatok uviedli sidlo spoločnosti v mieste bydliska konatela. A potom máme prevádzky, ktoré sa otvorili po vzniku s.r.o.
mouse
24.08.05,07:49
Táto možnosť u nás neprichádza do úvahy...
Fany
24.08.05,09:11
V každom prípade musíte mať sídlo spoločnosti určené už pri jej vzniku, lebo bez ŽL sa nemôžete zaregistrovať v OR. Teda najskôr si vypracovať stratégiu spoločnosti, spísať spoločenskú zmluvu, vyhľadať si objekt na prenájom a s majiteľom objektu spísať zmluvu o nájme (môže byť s budúcim dátumom účinnosti nájmu). Potom po vydaní ŽL si dáte spoločnosť zaregistrovať v OR. Všade sa vám uvedie sídlo spoločnosti miesto nájmu. Ak by sa to medzičasom zmenilo, musíte žiadať o zmenu aj ŽL aj OR.
mouse
24.08.05,09:39
V každom prípade musíte mať sídlo spoločnosti určené už pri jej vzniku, lebo bez ŽL sa nemôžete zaregistrovať v OR. Teda najskôr si vypracovať stratégiu spoločnosti, spísať spoločenskú zmluvu, vyhľadať si objekt na prenájom a s majiteľom objektu spísať zmluvu o nájme (môže byť s budúcim dátumom účinnosti nájmu). Potom po vydaní ŽL si dáte spoločnosť zaregistrovať v OR. Všade sa vám uvedie sídlo spoločnosti miesto nájmu. Ak by sa to medzičasom zmenilo, musíte žiadať o zmenu aj ŽL aj OR.
Celý postup mi je jasný, len mi nie je jasné, ako spísať tú zmluvu o nájme. Prenajímateľ bude majiteľ objektu a nájomca kto? sro, keď ešte neexistuje?
alebo nejaká osoba z tej budúcej sro? Pomohla by nejaká vzorová zmluva...
Janca
24.08.05,09:43
Už tu boli príspevky na túto tému, ale myslím, že by ŽU akceptoval aj "Predbežná zmluva o nájme".
Stina
24.08.05,10:48
Aj u nás sme uzatvárali takúto zmluvu.
Obchodné meno nájomcu : tak ako bude mať uvedené v spoločenskej zmluve a v návrhu na zápis do OR, zastúpený konateľom spoločnosti.
Na živnostenskom požadovali, aby bolo v predmete zmluvy "nebytové priestory budú využívané na podnikateľské účely - zriadenie prevádzky"
mouse
24.08.05,12:08
Aj u nás sme uzatvárali takúto zmluvu.
Obchodné meno nájomcu : tak ako bude mať uvedené v spoločenskej zmluve a v návrhu na zápis do OR, zastúpený konateľom spoločnosti.
Na živnostenskom požadovali, aby bolo v predmete zmluvy "nebytové priestory budú využívané na podnikateľské účely - zriadenie prevádzky"
OK, skúsim sa ešte pre istotu informovať na živnostenskom, aby ma potom nevyrazili :) Uvítam, ak niekto prilepí nejaký vzor nájomnej zmluvy. Dííík