refuggio
17.10.09,09:28
vie mi niekto poradit postup ako si dobijem PayPal konto z klasickeho bezneho uctu, ked nemam emboss kartu? ma PayPal ucet v niektorej slovenskej banke? vdaka
dalid
17.10.09,17:26
PayPal ucet nie je ucet vedeny v tuzemskej banke. Neplet si to napr. s Tatrapay.. Pri PayPal ucete zadavas cislo karty + 3-oj miestny kod na druhej strane karty. Pri platbe cez PayPal ti platbu stiahnu z tejto karty, ktoru uvedies pri zakladani PayPal uctu. Myslim, ze embosovana karta nie je nutna (ale je iste lepsie ju mat), ale potom potrebuje aspon elektronicku kartu. Zmysel Paypalu je v tom, ze iba oni maju udaje o tvojej karte a oni preposielaju potom platbu obchodnikovi u ktoreho kupujes. Takze obchodnik sa k tvojim udajom nedostane. Toto znizuje riziko, ak casto nakupujes na internete, zneuzitia tvojej karty.. Pripadne viac info pozri napr.: http://www.recept-na-zivot.sk/index.php?title=Postup_pri_zalo%C5%BEen%C3%AD_PayP al_%C3%BA%C4%8Dtu

Ucet uz mas zalozeny a aj aktivovany, ale iba si ho iba planujes zalozit?

Este doplenenie, na nete som nasiel, ze v sucasnosti sa da pouzit aj debetna karta pre zalozenie uctu.
xaver
21.10.09,11:02
vie mi niekto poradit postup ako si dobijem PayPal konto z klasickeho bezneho uctu, ked nemam emboss kartu? ma PayPal ucet v niektorej slovenskej banke? vdakaPrevod penazi na PayPal account sa z uctu v slovenskej banke neda vykonat bankovym prevodom. Toto PayPal podporuje iba v niektorych (ekonomicky vyznamnejsich krajinach) ako USA, V. Britania.
matus-x1
02.01.10,21:12
Mám ten istý dotaz. Ako si nabiť svoj paypal účet?

Podľa tohoto to ide v česku i priamo z bankového účtu.
http://podpora.dgx.cz/paypal/viewtopic.php?id=598
mecky
03.01.10,17:38
uz sa priamo na ucet do paypal vlozit peniaze nedaju
pokial som nemal embosku tak som uspesne pouzivat virtualVisa (vo VUB, ci maju aj ine banky takuto sluzbu neviem, ale predpokladam ze ano)

vklad na ucet podporuje napr sluzba moneybrookers, ale nieje tak rozsirena ako paypal
Charon
04.01.10,15:46
Mám ten istý dotaz. Ako si nabiť svoj paypal účet?

Podľa tohoto to ide v česku i priamo z bankového účtu.
http://podpora.dgx.cz/paypal/viewtopic.php?id=598

Ešte raz sa opäť ja pokúsim vysvetliť ako funguje Paypal (veľmi jednoducho, iba aby bola pochopená pointa)

Založím si účet v PayPal. Pri založení účtu zadám číslo svojej kreditnej, embosovej, debetnej karty (podľa toho, akú mám, samozrejme).

Platenie bez PayPalu prebehne nasledovne:
Pri vyplňovaní formuláru zadám platbu napr. pomocou karty VISA
Za službu, tovar a podobne si obchodník odo mňa vyžiada číslo mojej karty a následne sumu z môjho účtu stiahne.

Platenie s PayPalom prebehne nasledovne:
Pri vyplňovaní formuláru zadám platbu PayPalom
Za službu, tovar a podobne uhradím pomocou PayPal konta. PayPal stiahne peniace z môjho účtu a prevedie ich obchodníkovi.

V druhom prípade je PayPal sprostredkovateľ a záruka, že obchodník nezneužije číslo mojej kreditnej karty.

Teda: Otázka nabitia PayPalu je nezmyslená. Lebo nie je čo nabiť.
matus-x1
04.01.10,19:19
a aký je poplatok za takéto sprostredkovanie platby?
Flinstone
04.01.10,20:27
vulxy
04.01.10,20:44
Este doplenenie, na nete som nasiel, ze v sucasnosti sa da pouzit aj debetna karta pre zalozenie uctu.

dalid mozes mi to podrobnejsie vysvetlit aka sa da ucet zriadit debetkou?
konkretne mam Maestro (chipovanu) od SLSP
vdaka
mecky
04.01.10,21:36
s maestrom nijako

You can use Visa, MasterCard, and American Express cards to fund your PayPal payments.
veva125
05.01.10,10:48
Zaloz si ucet v mBank, dostanes aj emboss kartu, zalozis si paypal. Inac ja pouzivam na internetove platby iba tuto kartu, presuniem tam vzdy iba potrebnu sumu penazi, istota, ze mi nezmizne viac...
vulxy
05.01.10,16:00
Zaloz si ucet v mBank, dostanes aj emboss kartu, zalozis si paypal. Inac ja pouzivam na internetove platby iba tuto kartu, presuniem tam vzdy iba potrebnu sumu penazi, istota, ze mi nezmizne viac...

dobry napad ,vdaka:)
hovoris ze tou Visa Elektron nebude problem si paypal zriadit?
veva125
05.01.10,17:57
hovoris ze tou Visa Elektron nebude problem si paypal zriadit?
Ziaden problem, ja mam aj paypal, ked uz budes mat kartu, je to otazka par minut. Najlepsie je si rovno vytvorit aj eMax ucet, tam mat fin.rezervu a ked potrebujes platit kartou, prevedies peniaze cez IB na kartu, prevedene su za par minut, nie za 1-2 dni. Ja mam mBank od zaciatku, stale bez problemo a k plnej spokojnosti.
pakistan
09.01.10,09:43
ja som mal paypal na anglicku kartu ale uz nie som v angl. tak som si tam chcel prihlasit slov.kartu.samozrejme mi to neslomlebo sa nedala zmenit adresa,tak som musel odhlasit konto a zalozit nove aby som mohol zmenit adresu na svk.ale ked som chcel prihlasit kartu,tak zase prisiel problem...mam SLSP visaElektron a vypise mi toto:

This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card.

Cize neviem aka je embasovana,ani debetna ci debitna ale ked som si pytal kartu tak som im hovoril o paypale ale netvarili sa ,ze by tomu rozumeli iba ze ano mozte plati cez internet...mozem ale iba cez sporopay....ako to prihlasim,neake napady??
matus-x1
09.01.10,11:08
Musis sa prihlasit do internet bankingu a zvýšiť si limit kraty z 0 napr na 35 € pre platby na internete. Do troch dní to budeš mať zmenené. A potom ti Paypal kartu príjme.

V internet bankingu SLSP po prihlásení klikneš v lavom menu na Prehľad kariet k účtu a následne pri obrázku karty klikneš na VISA electron - (tvoje číslo)
Potom v tom istom okne dole máš tlačítko Zmena limitov.
pakistan
12.01.10,13:57
jo dik matus uz to mam :D
biggerg
08.09.16,17:47
pixe hlavna vec ze uz ich tolkjo je, neviete kedy pridaju aj VUB banku, nemam ako si dobit paypal omg
Dnbmartin@pokec.sk
14.09.16,00:18
Chlapci nehadajtesa ja som si v pohodicke cez iban vložil veľké prachy na paypal , ale mal som tam malý problém istým že ja som si predtim stratil svoju kartu takže som mal len iban , a čakal som kým mi dorazí nowa platobná karta mastercart ,, z poštovej banky , takže kľudne si vieš previesť peniaze pomocou `*IBAN* A PLUS!!!! INTERNET BANKING U !!! ,,, len že ja mám ten problém že tam musím volať kvôli tomu že mi odišla karta ALE som ju zadal na overenie a vihodilo mi 4 miestny kód , ktorý som mal zadat , len som nevedel ktorý si ziada , tak som tam dal somarini a jak sa vraví 3krát a dosť , a teraz môžem volať do paypalu kvôli tomu že som si zle prečítal kolonku , že pri overovani účtu čo strháva 1,50€ mi tam da ten 4 miestny bezpečnostný kód , no takže nič neviete o paypal LE !!!!' ....... ale POZOR!!!!!!! POZORR!!!!!! na tom výpise z banky kde je uvedená suma v poznamkach pod touv transekciouv , je ten kód POZOR !!! Ale myslím tým v tej banke KTORÚ si TAM zadአ!!!,, ,,,,, sú tam nové paragrafy takže , dávajte POZOR ohľadne bezpečnosti atď... je tam tam toho na čítanie priblížne na shruba mesiace :D ,.........