smutok
17.10.09,10:10
Som tu nová,takže sa trochu predstavím.Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.Milujem svoju rodinu,manžela a dcéru a aj syna,ktorý nás opustil v r.2007.Som nadšená čitateľka kníh,rada chodím na huby,je to moj relax a jediná fyzická aktivita;)!Sledujem NHL,našich futbalistov vonku/Liverpool je srdcovka/,šport z gauča.Mám rada dobré jedlá ,zvieratá.Som bezradná pred automatmi na kávu,čaj,lístky na MHD.Toľko tlačidiel a nepochopím a nepochopím:),takže buď umriem na suchoty v Blave,alebo nosím so sebou 2l minerálky.Som trochu hašterivá,ironická,niekedy lenivá,náladová,sebecká,ustupujúca,málokedy nasýtená,keď šoférujem nadávam,som členka ochotníckeho divadla,som žena,volám sa Monika.Aj mne tu poradili,tak verím a dúfam,že aj ja dobre poradím ak bude treba.Toľko snáď stačí...
Stanislav 1975
17.10.09,08:13
Som tu nová,takže sa trochu predstavím.Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.Milujem svoju rodinu,manžela a dcéru a aj syna,ktorý nás opustil v r.2007.Som nadšená čitateľka kníh,rada chodím na huby,je to moj relax a jediná fyzická aktivita;)!Sledujem NHL,našich futbalistov vonku/Liverpool je srdcovka/,šport z gauča.Mám rada dobré jedlá ,zvieratá.Som bezradná pred automatmi na kávu,čaj,lístky na MHD.Toľko tlačidiel a nepochopím a nepochopím:),takže buď umriem na suchoty v Blave,alebo nosím so sebou 2l minerálky.Som trochu hašterivá,ironická,niekedy lenivá,náladová,sebecká,ustupujúca,málokedy nasýtená,keď šoférujem nadávam,som členka ochotníckeho divadla,som žena,volám sa Monika.Aj mne tu poradili,tak verím a dúfam,že aj ja dobre poradím ak bude treba.Toľko snáď stačí...

Ahoj Monika,tak ťa vítame medzi nami...;)
Danila
17.10.09,08:17
Som tu nová,takže sa trochu predstavím.Som bývalá zdravotná sestra,na invalidnom dochodku.Milujem svoju rodinu,manžela a dcéru a aj syna,ktorý nás opustil v r.2007.Som nadšená čitateľka kníh,rada chodím na huby,je to moj relax a jediná fyzická aktivita;)!Sledujem NHL,našich futbalistov vonku/Liverpool je srdcovka/,šport z gauča.Mám rada dobré jedlá ,zvieratá.Som bezradná pred automatmi na kávu,čaj,lístky na MHD.Toľko tlačidiel a nepochopím a nepochopím:),takže buď umriem na suchoty v Blave,alebo nosím so sebou 2l minerálky.Som trochu hašterivá,ironická,niekedy lenivá,náladová,sebecká,ustupujúca,málokedy nasýtená,keď šoférujem nadávam,som členka ochotníckeho divadla,som žena,volám sa Monika.Aj mne tu poradili,tak verím a dúfam,že aj ja dobre poradím ak bude treba.Toľko snáď stačí...Tak už mi len prezraď, prečo Ťa má viesť Poradou smútok ? Práve si vkročila na územie pohody.:) A nájdeš tu aj solidárnosť, lenivosť, náladovosť, sebeckosť, hašterivosť, iróniu, ústupčivosť, nádavky, herectvo, spoluprácu, mužov aj ženy. Takže pookreješ, zpozitívnieš. Pekný deň Ti prajem.;)
hanelie
17.10.09,08:30
Stanislav 1975
17.10.09,08:38
Tak už mi len prezraď, prečo Ťa má viesť Poradou smútok ? Práve si vkročila na územie pohody.:) A nájdeš tu aj solidárnosť, lenivosť, náladovosť, sebeckosť, hašterivosť, iróniu, ústupčivosť, nádavky, herectvo, spoluprácu, mužov aj ženy. Takže pookreješ, zpozitívnieš. Pekný deň Ti prajem.;)Danilka, akože súhlasím skoro so všetkým,ale vieš, už aj keby sa čo dobré v Monikinom živote stalo pekné a dobré,tak ona už asi naozaj šťastná nebude-stratiť dieťa(resp. keď rodič prežije svoje dieťa),to musí byť asi to najhoršie:mee: čo može v živote rodiča stretnúť,preto ten nick smútok...
Danila
17.10.09,09:27
Danilka, akože súhlasím skoro so všetkým,ale vieš, už aj keby sa čo dobré v Monikinom živote stalo pekné a dobré,tak ona už asi naozaj šťastná nebude-stratiť dieťa(resp. keď rodič prežije svoje dieťa),to musí byť asi to najhoršie:mee: čo može v živote rodiča stretnúť,preto ten nick smútok...Stanko, život-to sú straty a nálezy. Smútok je len prestupná stanica k novému zmyslu života. Jeden rodič stratil, iný stráca, iný postráda, iný nemôže byť rodičom.....ale smútok nie je cesta ku hviezdam, ale opačným smerom.;) A Monika vie, o čom hovorím. Aj keď sa teraz usmieva cez slzy. Tie vysuší prichádzajúce šťastie, ona ho ešte možno neočakáva, ale ono príde.....Na čo by sme tu inak vlastne boli? Ak by sme nedúfali, neverili?:)

P.S. Tvojmu príspevku sa však človečina uprieť nedá.
Stanislav 1975
17.10.09,11:31
Stanko, život-to sú straty a nálezy. Smútok je len prestupná stanica k novému zmyslu života. Jeden rodič stratil, iný stráca, iný postráda, iný nemôže byť rodičom.....ale smútok nie je cesta ku hviezdam, ale opačným smerom.;) A Monika vie, o čom hovorím. Aj keď sa teraz usmieva cez slzy. Tie vysuší prichádzajúce šťastie, ona ho ešte možno neočakáva, ale ono príde.....Na čo by sme tu inak vlastne boli? Ak by sme nedúfali, neverili?:)

P.S. Tvojmu príspevku sa však človečina uprieť nedá.
mimotemy
Chcel by som spáliť samého seba
a potom z vlastného popola vstať
tak ako Fénix
mať zasa kúsok vlastného neba
nechať si krídla do šírky rásť

Chcem počkať chvíľu
zlé vo mne skoná
a potom už iný
dopredu ísť

chcem nabrať výšku
zbaviť sa viny
a pod sebou cítiť vždy pevnú zem
tak ako Fénix


chcem dať zbohom prastarým omylom
chcem,aby niečo vo mne sa zlomilo
chcem žiť bez lacnej parády
tešiť sa z toho keď
niekto poradí
už som to zistil,že sa inak nedá
Je toho veľa a ja to viem...
mimotemy
smutok
17.10.09,11:55
Ďakujem Vám všetkým,aj za báseň.Vyzerá to tak,že som na dobrom mieste.Ešte keby ste mi vysvetlili,čo znamená,tá otvorená obálka so šípkou vľavo,na modrom pozadí.Včera som písala do Recetov a do Občianskeho práva a je to tam stále.Dakujem.
Ivana Š
17.10.09,12:06
Ďakujem Vám všetkým,aj za báseň.Vyzerá to tak,že som na dobrom mieste.Ešte keby ste mi vysvetlili,čo znamená,tá otvorená obálka so šípkou vľavo,na modrom pozadí.Včera som písala do Recetov a do Občianskeho práva a je to tam stále.Dakujem.

To znamená, že do tej témy si pridala príspevok

a vítam ťa aj ja :) si na dobrom mieste
susann2
17.10.09,12:18
Tak už mi len prezraď, prečo Ťa má viesť Poradou smútok ? Práve si vkročila na územie pohody.:) A nájdeš tu aj solidárnosť, lenivosť, náladovosť, sebeckosť, hašterivosť, iróniu, ústupčivosť, nádavky, herectvo, spoluprácu, mužov aj ženy. Takže pookreješ, zpozitívnieš. Pekný deň Ti prajem.;)
Súhlasím a tiež sa pýtam prečo ? Akú energiu človek vysiela, taká sa mu aj vracia. Aj ja častokrát chodím na poradu zrelaxovať, pozrieť sa čo nové v oddychových témach, jednoducho idem si po novú energiu, častokrát sa mi jej dostane aj vo vážnych témach, ale o tom je život. To čo ti teraz napíšem, si pomyslíš, že som krutá, ale nie je to tak, práve naopak. Ten názov ťa bude stále sprevádzať, kedykoľvek niečo napíšeš a hneď v úvode bude na každého vplývať z neho tá negatívna energia a to určite nechceš. A to nehovorím o tebe, ako to slovo vplýva na teba, kedykoľvek ho uvidíš. V živote som tiež nemala na ružiach ustlané a riadim heslom "Neľutuj seba a premôžeš všetko". Keď sa v živote niečo zlé prihodí, človek by mal prehodnotiť svoj život, napraviť čo robil zlé, pomôť komu sa dá, zahrnúť blízkych láskou a ísť ďalej. Vždy tu bude niekto, kto ťa bude potrebovať. Želám ti, aby si na porade načerpala čo najviac pozitívnej energie, mala komu pomôcť resp, aby mal kto tebe pomôcť a cítila sa tu dobre.
pepsikova
17.10.09,17:31
..ani neviem, ako by som ťa privítala..lebo ""vitaj, smútok" mi nejak nejde..tak ťa vítam len tak, s úsmevom, medzi nami,nech tu nájdeš pohodu, milé slová, múdre rady a aj sama prispeješ úsmevom a múdrym slovom...
Nachtigal
17.10.09,17:51
Ahoj Monika, vitaj medzi nami závislákmi od porady ..... :D