milos1507
17.10.09,11:28
Zdravim Vas, vlastnim notebook HP Pavilion dv5 a mam problem... Prestala mi fungovat DVD mechanika, nevysuva sa a ani neblika dioda. Ked kliknem na ikonu DVD mechaniky v "Počítač" nabehne mi chybová hláška: Aplikace nebyla nalezena... V com moze byt problem? Pomozte prosim, nechcem to posielat do servisu, lebo si nemozem dovolit byt dva tyzdne bez PC :confused: Dakujem
seat
17.10.09,17:01
ak je notebook este v zaruke tak nerozmyslaj a daj ho do servisu, ak uz nie je tak ho skus otvorit a pomackat kable ci nie je niektory uvolneny - mozem vediet co je take dolezite ze bez neho nevydrzis 2 týždne (na vybavenie zaruky je mesiac)
milos1507
17.10.09,20:08
Prevadzkujem internetovy obchod, preto je pre mna dolezite byt stale on-line...
Pidgey
17.10.09,20:38
no, asi prve by som urobil to, ze by som skusil nabootovat notebook z CD (jedno ake, XP, vista hocico co ma boot).Ak to nabehne, znamena to ze DVD je OK, a problem bude v systeme, potom uz zalezi ci si jednoduche reinstalnes komp,alebo skusit nieco co by tu mechaniku rozchodilo (no, mna vcul nic nenapada, jedine ze bysom skusil pohladat v google...) ja len ze by som takto zistil ci je to chyba mechaniky,alebo systemu...
resp este by som skusil nudzovy rezim, ci to nepojde v nom
marco2233
18.10.09,17:06
no, asi prve by som urobil to, ze by som skusil nabootovat notebook z CD (jedno ake, XP, vista hocico co ma boot).Ak to nabehne, znamena to ze DVD je OK, a problem bude v systeme, potom uz zalezi ci si jednoduche reinstalnes komp,alebo skusit nieco co by tu mechaniku rozchodilo (no, mna vcul nic nenapada, jedine ze bysom skusil pohladat v google...) ja len ze by som takto zistil ci je to chyba mechaniky,alebo systemu...
resp este by som skusil nudzovy rezim, ci to nepojde v nom

no ak sa mu neotvara a ani neblika tazko nabootuje... najde ti ju BIOS?? ale myslim si ze ti bud odisla alebo sa nejakym sposobom vysunulo napajanie a mechaniky. Ak ju nemas v zaruje otvor ho .. nieje to nic tazke a a akontroluj si kabel ci sa nevysunil.. popripade ak mas iny ntb vyber mechaniku a skus ju v inom NTB alebo v tvojoj ini mechaniku... ak je v zaruje nieje co riesit daj to do servisu aby si nestratil zaruku.. ak je to len v mechanike malo by to byt rychlovka.. mali by to zvladnut skor ako za 30 dni ak sa s nimi dohodnes.
pistik71
19.10.09,05:49
no ak sa mu neotvara a ani neblika tazko nabootuje...

Ale nepise kde mu ju neotvara. Kludne to moze byt aj tak, ze ju vypol v zozname zariadeni, alebo ju vypol nejaky system pre setrenie energie. To sa obcas stava.
dero78
19.10.09,08:18
Tiez mam rovnaky problem s DVD na HP dv6675ec.
Nereagovalo ani na stlacenie spinaca na vysunutie - ako keby odpojene od stavy.
Notebook este v zaruke.
Volal som do HP na linku 0850111256.
Technik navigoval po stranke HP... nakoniec dospel k nazoru ze sa jedna o hardwareovu chybu - navrhol poslat pocitac KURIEROM do servisneho strediska v Polsku. Notebook uz nemame vyse mesiaca.
Dalsia komunikacia na uvedenom cisle so slecnami velmi problematicka..
Po tyzdni od prevzatia notebooku kurierom som dostal info ze je obliaty tekutinou a ze nie je mozne urobit zarucnu opravu. Samozrejme ze obliaty nebol, vsak by ani nefungoval, co by mal dosvedcovat protok co spisali pri volani technikovy este pri prvom kontakte. Kopiu , na ktoru mam pravo mi nevedeli do dnesneho dna poslat. Odmietol som poslat s5 neopraveny a vraj obliaty pocitac. Na moju otazku v akom stave teraz je moj PC mi dodnes nevedeli odpovedat. Celu vec mi posunuli na reklamacne oddelenie, kde som poslal vsetky nalezitosti, vratane vyziadaneho dokladu o kupe.
Jedinu odpoved som dostal, citujem:"Vasa reklamacia sa preverujem.
Ohladom dalsich postupov Vas budeme informovat.".
PC prevzal kurier 17.9.2009.


Moja otazka: od akej doby sa zacina pocitat mesacna doba potrebna na vybavenie reklamacie ??
Ake su moje dalsie prava, resp. co mam robit ?
Chobot
19.10.09,08:48
Ale nepise kde mu ju neotvara. Kludne to moze byt aj tak, ze ju vypol v zozname zariadeni, alebo ju vypol nejaky system pre setrenie energie. To sa obcas stava.

Práve preto marco2233 dobre poznamenal, že treba pozrieť v BIOSe, či ju vôbec BIOS rozpoznáva. V BIOSe nemôže cez Windows vypnúť mechaniku.
Chobot
19.10.09,08:50
Tiez mam rovnaky problem s DVD na HP dv6675ec.
Nereagovalo ani na stlacenie spinaca na vysunutie - ako keby odpojene od stavy.
Notebook este v zaruke.
Volal som do HP na linku 0850111256.
Technik navigoval po stranke HP... nakoniec dospel k nazoru ze sa jedna o hardwareovu chybu - navrhol poslat pocitac KURIEROM do servisneho strediska v Polsku. Notebook uz nemame vyse mesiaca.
Dalsia komunikacia na uvedenom cisle so slecnami velmi problematicka..
Po tyzdni od prevzatia notebooku kurierom som dostal info ze je obliaty tekutinou a ze nie je mozne urobit zarucnu opravu. Samozrejme ze obliaty nebol, vsak by ani nefungoval, co by mal dosvedcovat protok co spisali pri volani technikovy este pri prvom kontakte. Kopiu , na ktoru mam pravo mi nevedeli do dnesneho dna poslat. Odmietol som poslat s5 neopraveny a vraj obliaty pocitac. Na moju otazku v akom stave teraz je moj PC mi dodnes nevedeli odpovedat. Celu vec mi posunuli na reklamacne oddelenie, kde som poslal vsetky nalezitosti, vratane vyziadaneho dokladu o kupe.
Jedinu odpoved som dostal, citujem:"Vasa reklamacia sa preverujem.
Ohladom dalsich postupov Vas budeme informovat.".
PC prevzal kurier 17.9.2009.


Moja otazka: od akej doby sa zacina pocitat mesacna doba potrebna na vybavenie reklamacie ??
Ake su moje dalsie prava, resp. co mam robit ?

Ak je to už vyše mesiaca, tak máš právo na vrátenie peňazí.
dero78
19.10.09,09:06
Ak je to už vyše mesiaca, tak máš právo na vrátenie peňazí.
Vyse mesiaca od vyzdvihnutia kurierom, ci prevzatia servisom, ci postupenie od jednej (hotline) pracovnicky druhej (reklamacne).
Postacuje ako doklad na podanie reklamacie/servisu dokument od kurierskej sluzby ? ( iny zial nemam )
Alebo ma mailova komunikacia rovnaku vahu ako pisomne podanie reklamacie ?
ako to je ??
Chobot
19.10.09,09:23
Vyse mesiaca od vyzdvihnutia kurierom, ci prevzatia servisom, ci postupenie od jednej (hotline) pracovnicky druhej (reklamacne).
Postacuje ako doklad na podanie reklamacie/servisu dokument od kurierskej sluzby ? ( iny zial nemam )
Alebo ma mailova komunikacia rovnaku vahu ako pisomne podanie reklamacie ?
ako to je ??

No neviem, ale hádam nejaký popis závady si niekde písal, či nie?
dero78
19.10.09,09:41
No neviem, ale hádam nejaký popis závady si niekde písal, či nie?
Pisal som jedine maili.
Popis zavady som diktoval/hovoril TELEFONICKY. Taky maju oni system. Nedali mi na vyber.
Vraj pre kazdy pripad spisuju neaky servisny protokol do systemu, ktoreho kopiu by na moju ziadost mali zaslat.
Chobot
19.10.09,09:45
Pisal som jedine maili.
Popis zavady som diktoval/hovoril TELEFONICKY. Taky maju oni system. Nedali mi na vyber.
Vraj pre kazdy pripad spisuju neaky servisny protokol do systemu, ktoreho kopiu by na moju ziadost mali zaslat.

No tak si vypýtaj ten servisný protokol. AK som doteraz dával reklamáciu, predajca alebo servis vždy (hoci aj elektronicky) poslali reklamačný protokol.
dero78
19.10.09,10:47
No tak si vypýtaj ten servisný protokol. AK som doteraz dával reklamáciu, predajca alebo servis vždy (hoci aj elektronicky) poslali reklamačný protokol.
1.10.2009 som ich ziadal o tento protokol, no slecna/pani ma uz presmerovala na reklamacne, odkial som stale nedostal vyjadrenie.
seat
19.10.09,17:37
Prevadzkujem internetovy obchod, preto je pre mna dolezite byt stale on-line...
Asi kazdy NB ma aj sietovu kartu tak si skus pretiahnut potrebne udaje do ineho PC a potom riesit tento tvoj problem - ak chces podnikat tak urcite nemozes stat a padat na jednom NB - co ked ti odide HDD? Bude to tvoj koniec?
Pidgey
19.10.09,23:01
ono, mechanika sa da otvorit cez tu dierku na dvierkach, keby bol len problem v otvoreni, skor som chcel vediet ci potom bude nejako reagovat (blika ked nacitava hlava mechaniky, cize po vlozeni CD, resp poklikani na ikonu mechnaiky). pokial mu poklikanie nefunguje, resp mechanika nereaguje, neznamena to exaktne to ze je zla mechanika. Pozet to v biose je ale asi najlepsi napad. Aj ked....mechanika moze byt dobra (ked zacne nacitavat,alebo aspon nejako blikat),ale moze byt zle hocico ine (co ja viem tresnem - doska v notebooku) a notebook ju nevidi.
Treba ist postupne, ci ju vidi v biose, ci zacne nacitavat, aj ked ju manualne otvori, nudzovy rezim...atd(?)
najlepsie zavolat kamarata co sa do toho vyzna ;)
dero78
20.10.09,04:58
ono, mechanika sa da otvorit cez tu dierku na dvierkach, keby bol len problem v otvoreni, skor som chcel vediet ci potom bude nejako reagovat (blika ked nacitava hlava mechaniky, cize po vlozeni CD, resp poklikani na ikonu mechnaiky). pokial mu poklikanie nefunguje, resp mechanika nereaguje, neznamena to exaktne to ze je zla mechanika. Pozet to v biose je ale asi najlepsi napad. Aj ked....mechanika moze byt dobra (ked zacne nacitavat,alebo aspon nejako blikat),ale moze byt zle hocico ine (co ja viem tresnem - doska v notebooku) a notebook ju nevidi.
Treba ist postupne, ci ju vidi v biose, ci zacne nacitavat, aj ked ju manualne otvori, nudzovy rezim...atd(?)
najlepsie zavolat kamarata co sa do toho vyzna ;)
Ak sa jedna o HP tak v biose o mechanike najdes dokopy nic. :D
Mne stadial dokonca zmizla aj moznost bootovat z mechaniky.
TO je vsetko ok. Ale ten servis - no sbohom. HP never ever.
Tolko moja skusenost. Radsej si priplatim za DELL ci IBM, alebo opacne kupim za 4k neaky sunt a za 2 roky novy.
Pidgey
20.10.09,06:32
No s HP nemam moc osobnych skusenosti. mam 2 x po sebe toshibu a max spokojnost. Znamy ma HP ,ale taky lacny co bol v ponuke (rok dozadu), a je to fakt DES,ale tam to je asi koli tej cene.baterka vydrzi hmmm, minutu? ale to uz je mimotemy
MySpace
20.10.09,10:06
Priznam sa, ze co tu citam o HP-cku ma trochu aj desi, bo som si v nedelu kupila od nich NB s tym, ze mi parametrami vyhovoval, ale nejde na neho nahodit OS a ked ako vravite, maju na nic servis, tak ozaj neviem, co dalej, mozem tam skusit brnknut....len ozaj vaham, ci som si nemala kupit daky iny NB,od inej firmy...prip. ak ho nenahodim do piatku, tak ho skusim vratit, no neviem, uvidim, hadam nie...on sa totiz tvari, ze mu asi chyba ovladac na DVD-romku, kedze boot-nut mu z CD ide, len dalej vyhlasi chybu...
Pidgey
20.10.09,17:31
No, ja som pisal, ze znamy kupil naozaj lacny notebook, a tam nepomoze ani ze je to HP, ci IBM ci co. Za malo penazi malo muziky, myslim ze v notebookoch to plati na 100%. Vseobecne HP povazujem za lepsiu znacku. To s tym ovladacom asi nebude tak ako pises :), tam bude asi problem niekde inde Ked je tam DVD mechanika ktora vie nacitat CD, je viac ako iste ze nacita aj DVD. Viete z toho DVD nabootovat napr stolny pocitac?