účtovník 007
24.08.05,09:49
Prosím Vás o názor na uvedený problém. Šéf sa rozhodol našim zamestnancom v určitej pracovnej pozícii(nakoľko často odchádzajú) , pri nástupe vyplatiť tzv. stabilizačný príspevok. Tento nebudú musieť vrátiť, ak odpracujú 3 roky. Pri odchode skôr ako odpr. 36 mesiacov, musia príspevok vrátiť aj s úrokom. Rozmýšľala som o nenávratnej bezúročnej pôžičke, ale ono je to aj návratná aj nenávratná požička. Podľa toho, či vo firme budú pracovať. Ako by ste to zaúčtovali? Môj nápad

335-xxx/ 211 vypl.príspevok
Ak odíde
335-xxx/662 úrok
211/335-xxx vrátený príspevok aj s úrokom

Ak neodíde po 3 rokoch
335-xxx/662 úrok
528-xxx/335-xxx odpustenie príspevku aj s úrokom, pričom 528-xxx bude pripočítateľná položka a jemu ten príjem v mzde zdaním.

Najviac sa bojím, že tie peniaze minú, odídu a nebudú mať z čoho vrátiť. No a viete si predstaviť tie súdne naťahovačky?
účtovník 007
25.08.05,09:10
Tuším budem musieť tému vymazať. Nikto ste sa s tým nestretli? Potrápte svoje účtovnícke hlavičky. Potrebujem to naúčtovať, šéf chce vyplácať prvé príspevky. Ďakujem.
liba2
26.08.05,05:46
Vyslovím len svoj názor nepodložený predpisom. V praxi (a je dosť dlhá) som sa ešte s týmto nestretla.
Je to zaujímavý spôsob ako udržať zamestnanca, ale obávam sa, že to dopadne tak uvádzaš v poslednej vete. Nebude ani zamestnanec ani peniaze.
K zaúčtovaniu nemám pripomienky, považujem ho za správne.