Luji
17.10.09,14:25
ahojte, potrebovala by som nazor:
sme trojclenna rodina s malym babätkom. Ja na Materskej Dovolenke, kde mam prispevok asi 390 Eur, ale to len do pol roka, potom rodicovsky prispevok... Manzel je zamestnany - ale na dobu urcitu do Decembra 2010, momentalna cista mzda cca 420 EUR.
Chceme si kupit domcek, ale budeme potrebovat pozicat zhruba 10tis. EUR - mame nejaku sancu ze nam niektora banka pozicia? Podla Vas... ?
Este - vlastnime pozemok, ktory je zapisany ako stavebna parcela...
ak by to zvysilo sance :)
Dakujem za odpovede!!!
Stanislav 1975
17.10.09,12:31
ahojte, potrebovala by som nazor:
sme trojclenna rodina s malym babätkom. Ja na Materskej Dovolenke, kde mam prispevok asi 390 Eur, ale to len do pol roka, potom rodicovsky prispevok... Manzel je zamestnany - ale na dobu urcitu do Decembra 2010, momentalna cista mzda cca 420 EUR.
Chceme si kupit domcek, ale budeme potrebovat pozicat zhruba 10tis. EUR - mame nejaku sancu ze nam niektora banka pozicia? Podla Vas... ?
Este - vlastnime pozemok, ktory je zapisany ako stavebna parcela...
ak by to zvysilo sance :)
Dakujem za odpovede!!!

No neviem,nechcem ti brať ilúzie,ale asi nik vám nepožičia- po 1-zmluva na dobu určitú-velké mínus, po 2- príjem je pre banku absolutne nepostačujúci(420 eur oni neberú ako príjem dostatočný,lebo ty si na MD a okrem toho je tam aj dieťa ako ďalšia vyživovaná osoba)Myslím,že tá stavebná parcela to asi nezvráti, banky moc parcely neuznávajú,majú radšej stavby hotové a teraz navyše pre krízu si dávajú banky veľký pozor na úvery a už ho nedajú tak ľahko ako voľakedy...
Z týchto dovodov je šanca,že by ste úver získali prakticky nulová:mee:
wegamizi
17.10.09,14:43
Skus v Tatrabanke, ja som si zobrala uver na 6,7% bez dokazovania prijmu ( zalozila som stavebny pozemok ) Dali mi 40% z odhadnutej ceny pozemku.
Melnick
17.10.09,14:56
Nestrácaj nádej , skús OTP banku. 10000 eur nie je zas až taká veľká suma.:):):)
Stanislav 1975
17.10.09,16:00
Nestrácaj nádej , skús OTP banku. 10000 eur nie je zas až taká veľká suma.:):):)

Majka, je to beznádejné-malý príjem, zmluva na dobu určitú,manželka na MD, kríza-banky si dávajú pozor- je to prakticky beznádejná situácia...-v banke si ani nesadne a už ju pošlú preč...
jaros5
17.10.09,16:14
Skus v Tatrabanke, ja som si zobrala uver na 6,7% bez dokazovania prijmu ( zalozila som stavebny pozemok ) Dali mi 40% z odhadnutej ceny pozemku.

Zadlžovať sa v dnešnej dobe je riziko väčšie ako kedykoľvek predtým a ak k tomu prirátame vašu finančnú situáciu + malé bábätko ... + to, že manžel má prácu na dobu určitú = obrovské riziko;

Ste mladí, netreba sa ponáhľať.
Radšej niečo ušetriť (ak sa dá), venovať sa bábätku, zastabilizovať finančnú situáciu v rodine - o tri roky môžeš nastúpiť aj ty do práce a potom pomýšľať na úver;
Rozhodnutie je však na tebe:);
seat
17.10.09,17:13
No vasa situacia sa moze skoro aj zhorsit a nemali by ste z coho splacat - skuste cez stavebne sporitelne tam skorej ale radsej by som po kusku setril a nemínal teraz peniaze vas prijem je dost maly
wegamizi
17.10.09,19:44
Zadlžovať sa v dnešnej dobe je riziko väčšie ako kedykoľvek predtým a ak k tomu prirátame vašu finančnú situáciu + malé bábätko ... + to, že manžel má prácu na dobu určitú = obrovské riziko;

Ste mladí, netreba sa ponáhľať.
Radšej niečo ušetriť (ak sa dá), venovať sa bábätku, zastabilizovať finančnú situáciu v rodine - o tri roky môžeš nastúpiť aj ty do práce a potom pomýšľať na úver;
Rozhodnutie je však na tebe:);
Vychadzala som z toho, ze zadavatelka temy sa pytala, kto jej pozicia a nie ci si moze pozicat. Predpokladam, ze ide o dospleho cloveka, ktory si zvazil tie kroky, ktore chce urobit. Mozno jej financne dopomozu aj rodicia ( moja uvaha )
buchač
18.10.09,14:56
Vychadzala som z toho, ze zadavatelka temy sa pytala, kto jej pozicia a nie ci si moze pozicat. Predpokladam, ze ide o dospleho cloveka, ktory si zvazil tie kroky, ktore chce urobit. Mozno jej financne dopomozu aj rodicia ( moja uvaha )

Môj maličký odhad ...

Z normálnych finančných domov , za uvedených príjmových podmienok ???

NIKTO