Venom17
17.10.09,16:40
Zdravim. Chcem kupit novy rekorder (LG RHT497H) , ale neviem ci bude prehravat filmy v kodeku Xvid. V jednej specializovanej predajmi mi povedali, ze Xvid a MPEG4 je v podstate to iste a ze to prehraje. Lenze na nijakej stranke som nenasiel popis, ktory by to potvrdzoval. Vsade sa spomina iba DivX. Mam vyhliadnuty este jeden model (LG RH188 mala by to byt nizsia trieda co mi pride cudne) a ten uz ma v parametroch vsetky formaty (DivX, Xvid a MPEG4). Veci ako USB vstup, HDMI atd velmi neriesim. Nema niekto skusenosti s danymi rekordermi? Postaci mi aj vas nazor na dany problem. Dakujem.
misoft
17.10.09,15:18
Najlepšie je, že XviD, DivX i mpeg4 sú skoro jedno a to isté.
http://sk.wikipedia.org/wiki/MPEG-4
Podľa môjho názoru (nezaručený!): ak prehrá XviD, tak prehrá aj MPEG4 aj DivX.
Venom17
17.10.09,19:21
suhlasim s tebou. skor som chcel vediet ci ten prvy model vie Xvid prehrat. Niekde som nasiel ze dokaze nahravat v MPEG4.
Taserda
18.10.09,05:22
Xvid by mal byť Video formát vytvorený číňanmy ako konkurencia divixu ,obe sú menej kvalitné ale zaberú málo miesta v pamäti.Boli časy ked´sa napaľovalo 5 filmov na Jedno DVD v týchto formátoch aby sa ušetrilo miesto na drahých diskoch.Myslím že by si sa radšej mohol pozrieť po satelitnom prijímači s PVR (alebo combu DVB-S+DVB-T)ktorí bude asi v tej cene čo stojí DVD recorder (ak chceš HD ,SD stoja o dosť menej a väčšinou nepodporujú divix a xvid)+kúpiť k nemu externý HDD a filmy v divix ,xvid a DVD TS cez PC vložiť na HDD.Ak si plaťíš káblovku tak je to aj investýcia s návratnosťou a HDD určite využiješ aj v PC.Nahrávať môžeš aj na USB kľúč.Ja to mám SD +HDD 500gb ,nahrávam v formáte TS,je to MPEG2 .
kero64
18.10.09,07:00
Najlepšie je, že XviD, DivX i mpeg4 sú skoro jedno a to isté.
http://sk.wikipedia.org/wiki/MPEG-4
Podľa môjho názoru (nezaručený!): ak prehrá XviD, tak prehrá aj MPEG4 aj DivX.
Aj keď nie som odborník v danej oblasti, nemôžem súhlasiť. Mám DVD recorder s HDD PHILIPS a aj keď prehrá formát DivX, MPEG4 neprehrá. Podporuje iba formát MPEG1-2. Asi v tom predsa len rozdiely budú.
Taserda
18.10.09,07:07
MPEG4 je kompresný formát pre Vysoké rozlíšenie (HD).
Chobot
19.10.09,07:15
Zdravim. Chcem kupit novy rekorder (LG RHT497H) , ale neviem ci bude prehravat filmy v kodeku Xvid. V jednej specializovanej predajmi mi povedali, ze Xvid a MPEG4 je v podstate to iste a ze to prehraje. Lenze na nijakej stranke som nenasiel popis, ktory by to potvrdzoval. Vsade sa spomina iba DivX. Mam vyhliadnuty este jeden model (LG RH188 mala by to byt nizsia trieda co mi pride cudne) a ten uz ma v parametroch vsetky formaty (DivX, Xvid a MPEG4). Veci ako USB vstup, HDMI atd velmi neriesim. Nema niekto skusenosti s danymi rekordermi? Postaci mi aj vas nazor na dany problem. Dakujem.


Nemyslím, že je potrebné kupovať superuniverzálny DVD prehrávač, ktorý prehrá všetky formáty. Stačí, ak ti prehrá XviD a DivX. Ak si stiahneš film, ktorý bude v inom formáte, nie je problém v PC to skonvertovať na DivX behom niekoľkých desiatok minút (v závislosti od výkonu procesora).

Spočiatku som aj ja napaľoval na DVD a prehrával na DVD prehrávači. Ale je to jednoduchšie spojiť TV priamo s grafickou kartou PC, ak máš TV-OUT a prehrať to rovno z PC na telke. Stačí na to pár správnych káblov.Navyše DVD prehrávače mávajú problémy s titulkami DivXových filmov, napr. mne nepodporuje niektorú diakritiku a písmo je tak krpaté, že ho z druhej strany izby neviem prečítať a bohužiaľ veľkosť písma sa nedá zväčšiť.

V PC si viem nastaviť nielen veľkosť titulkov, ale aj ich farbu a umiestnenie.
dorah34
19.10.09,16:02
vobec ti nemusi pripadat cudne, ze nizsi model podporuje viac formatov. mnohe renomovane firmy v zaujme "boja proti piratstvu" nepodporuju, hlavne u drahsich modelov, formaty, v ktorych piratske nahravky byvaju - uplne bezne aj dnes najdes najnovsie modely, ktore nepodporuju ani DivX ani MPEG4...zato nizsie modely alebo menej renomovane znacky - tam je to uz automatika.
Taserda
10.11.09,08:20
ivaral
03.04.10,20:09
vobec ti nemusi pripadat cudne, ze nizsi model podporuje viac formatov. mnohe renomovane firmy v zaujme "boja proti piratstvu" nepodporuju, hlavne u drahsich modelov, formaty, v ktorych piratske nahravky byvaju - uplne bezne aj dnes najdes najnovsie modely, ktore nepodporuju ani DivX ani MPEG4...zato nizsie modely alebo menej renomovane znacky - tam je to uz automatika.

Možno sa moja rada ešte niekomu zíde :cool:
Ten starší model je síce vybavený širšou podporou pre prehrávanie, ale určite nemá DVB-T.
To je taká, o dva roky dosť potrebná pomôcka na príjem digitálneho vysielania po zemi (napr.UPC) ;)
Inými slovami, po r.2012 si inak budete musieť dokúpiť ku každému videozariadeniu bez DVB aj set top box. No a teda mať o zopár ovládačov na stole viac, viac spotrebovanej energie, atď.
dalid
04.04.10,07:20
Problem DVD rekorderov je ten, ze vzdy sa najde niekolko 10tok filmiv, ktore nebude vediet prehrat, aj ked bude cetrifikovany DivX a Xvid. Napro doma mam DVD Yamaha s plnou certifikacou pre tito formaty, ale neprehra mi vsetky filmy v tomto rozliseni.. A nespravim s tym nic, reklamovat sa to neda... :( Dalej podpora fimrware (FW) takychto vyrobcov (LG, Samsung, Panasonic, Yamaha) je dost slaba, malokedy (ak vobec!) su dostupne aktualizacie FW. :( Ak planujes pozerat vela filmov v DivX, Xvid, HD rozlisenia a podobne, pozri sa radsej po nejakom multimedialnom centre. Neviem ako je pre teba dolezite mat moznost nahravania z TV, ale prilkladam jeden priklad, z tych lepscich pristrojov s vybornou podporou FW od vyrobcu:
http://www.playondvr.com/en/ - tento vie nahravat z TV. Pozor su 2 varianty, 1. na analogovy a DVB-T tuner, 2. ma 2 digitalne tunery.

Ak ti staci nieco bez moznosti nahravania z TV, tak potom http://www.playonhd.com/en/ - vyber si bud typ s HDD alebo bez vstavaneho HDD (verzia Mini).

Jasne, nema to DVD mechaniku, ale tu si kludne mozes kupit napr nieco dizajnove, ako je napr toto: http://www.obchodny-dom.sk/dvd-prehravac/k32v75/ , alebo sa ti paci.

Na trhu su samozrejme aj multimedialne centra s DVD alebo BR mechanikamy. Ich ceny zacinaju cca od 300 Eur vyssie..
http://www.hdshop.sk/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=29&Treeid=1&Itemid=1

Je to vela penazi, ale na druhej strane takato masinka ti prehra vsetko, vratene HD videa, ktoreho zacina byt na nete cim dalej tym viac, nehovoriac o moznostiach BD mechanik, ktora sa budu rozmahat coraz viac na ukor DVD. Taktiez sietove moznosti tychto masiniek, mnohe umoznuju pouzitie ako FTP uloziska, pustanie internetovych radii a pod..
sybila3
05.01.11,09:19
vedeli by ste mi poradiť, potrebovala by som kúpiť nový DVD prehrávač, starý som predala, lebo nebol na USB kľúč a už ma nebavilo šachovať s DVD-diskami a prepalovať filmy. Lenže teraz asi nenapojím repráky z domáceho kina na žiadny??????? Vybrala som si tento lebo má USB slot, slot na karty a má 5.1. pripojenie na repráky . Vedeli by ste mi poradiť, či je dobrý? http://www.obchodny-dom.sk/dvd-prehravac-hyundai-dv-5-s747-cierny/z67918/ . Poprípade mi poradiť a odporučiť niečo iné? díky moc
Chobot
05.01.11,10:04
vedeli by ste mi poradiť, potrebovala by som kúpiť nový DVD prehrávač, starý som predala, lebo nebol na USB kľúč a už ma nebavilo šachovať s DVD-diskami a prepalovať filmy. Lenže teraz asi nenapojím repráky z domáceho kina na žiadny???????

Ak chceš v tomto poradiť, budeš musieť napísať viac, napr. aké konektory majú repráky, či ich chceš napojiť priamo na DVD prehrávač, alebo chceš DVD prehrávač pripojiť k domácemu kinu a potom k tomu pripojiť repráky.


Vybrala som si tento lebo má USB slot, slot na karty a má 5.1. pripojenie na repráky . Vedeli by ste mi poradiť, či je dobrý? http://www.obchodny-dom.sk/dvd-prehravac-hyundai-dv-5-s747-cierny/z67918/ . Poprípade mi poradiť a odporučiť niečo iné? díky moc

Tento prehrávač, zdá sa, nemá vlastný zosilňovač na prepduktory, preto zvuk bude asi treba pripojiť cez nejaký zosilňovač (napr. domáceho kina, či receivera).

Čo myslíš tým "dobrý"? To, čo potrebuješ má (USB vstup), prehráva skoro všetky formáty (DivX, XviD a pod.). Špičkový prehrávač to nebude, patrí do spodnej cenovej skupiny, ale pre domáce potreby postačí.
sybila3
05.01.11,11:36
čo sú konektory? dvd prehrávač z domáceho kina som predala bol to philips a k tomu boli repráky 4 a 1 subhofer alebo ako sa to píše a ešte niečo. No a teraz by som potrebovala kúpiť nový dvd prehrávač ale asi tie koncovky z reprákov mi nebudú pasovať.
Chobot
05.01.11,13:02
čo sú konektory? dvd prehrávač z domáceho kina som predala bol to philips a k tomu boli repráky 4 a 1 subhofer alebo ako sa to píše a ešte niečo. No a teraz by som potrebovala kúpiť nový dvd prehrávač ale asi tie koncovky z reprákov mi nebudú pasovať.

Ty si predala domáce kino bez reprákov? Teda repráky ti zostali?

Tak potrebuješ DVD prehrávač, ktorý má vlastný zosilňovač. Aké majú tie repráky konektory (koncovky, či prípojky)? Ak to nevieš pomenovať, tak to odfoť.
KoxXxo
05.01.11,13:47
Daj presný názov toho, čo Ti doma ostalo.
misoft
05.01.11,18:31
sybila3
05.01.11,18:38
no to som teda asi urobila somarinu, áno predala som dvd prehrávač z domáceho kina a ostali mi repráky a dve také bedne, zajtra odfotím tie konektory. ale nepodobajú sa ani na jeden, sú také hranaté.
sybila3
06.01.11,12:57
tak zostali mi takéto konektory:
sybila3
06.01.11,12:58
a zostali mi repráky tieto všetky:http://www.najnakup.sk/Porovnaj_domace-kina_PHILIPS-HTS3610_91545.html
dajú sa nejako tie konektory napojiť k inému dvd prehrávaču alebo poraďte, dosť súrne ho potrebujem kúpiť.
misoft
06.01.11,13:23
Nedajú! Toto sú atypické konektory, ktoré sú určené len pre zostavy domáceho kina. Ešte som nevidel DVD recorder s podobnými konektormi (väčšinou majú typizované konektory pre pripojenie k zdrojom, alebo výstupné na zariadenia). Máloktoré majú konektory pre pripojenie reproduktorov priamo.
69535

BTW: len mi je trochu divné, že kupec kúpil domáce kino bez reproduktorov. Je to predsa celá zostava, kde sú reproduktory priamo prispôsobené účelu. Takto môže zhánať reproduktory, alebo ak nejaké má, zháňať akurát takéto konektory (ktoré asi ťažko zoženie).
sybila3
06.01.11,13:34
no dobre a teraz čo? Asi sa mi nebudú dať pripjiť k dvd prehrávaču alebo aký treba kúpiť.
KoxXxo
06.01.11,16:25
Kúp si samostatný receiver, na reproduktoroch prehoď koncovky a DVD rekordér podľa chuti.
misoft
06.01.11,18:22
Prípadne zosilňovač, ktorý prepojíš s DVD ( http://www.pentask.sk/hama-kabel-2-cinch-vidlice-2-cinch-vidlice-1-2-m_i12985.jpg) a na výstup pripojíš reproduktory (s upravenými koncovkami.
sybila3
07.01.11,16:32
prosím ťa po lopate, takže čo je receiver, ako prehodím na reprákoch koncovky a kde sa dajú kúpiť? a môžeš dať typ na samotný zosilovač? bude treba ak budú tie repráky?
misoft
08.01.11,16:50
Receiver> v jednoduchosti rozhlasový prijímač.
Zosilňovač> zosilňuje prichádzajúci vstupný signál na silnejší výstupný signál (napr. aj pre reproduktory). Zosilňovač sa dá zohnať v obchodoch s elektronikou.
Koncovky CINCH sa dajú kúpiť ako kusovky v každom obchode s elektronikou (väčšinou). Stačí kúpiť 1 červený a 1 biely.
http://www.electroworld.cz/is-bin/intershop.static/WFS/store-electroworldCZ-Site/store/cs_CZ/products61/160x160/4/32/18/43218.jpg
Prehodenie je vecou rutiny, podstata je aby tzv +pól pre reproduktory bol na strednom kolíku a -pól na okraji (ale pri obyčajných reproduktoroch to nie je rozhodujúce)
Pri zapojení DVD>zosilňovač>reproduktory zapájaš kábel (dostať kúpiť kábel CINCH s dvoma koncovkami -červená/biela alebo červená/čierna) do DVD AUDIO OUT červený na červený a biely/čierny na biely a na druhej strane do zosilovača AUDIO IN opäť farba na farbu. Zo zosilňovača potom pripojíš AUDIO OUT opäť farba na farbu upravené reproduktory.
Asi takto jednoducho schéma prepojenia.
Chobot
08.01.11,22:45
prosím ťa po lopate, takže čo je receiver, ako prehodím na reprákoch koncovky a kde sa dajú kúpiť? a môžeš dať typ na samotný zosilovač? bude treba ak budú tie repráky?

Vidím, že si v tomto smere laik (nie v zlom ;)). Preto bude pre teba jednoduchšie kúpiť si nové domáce kino aj s reproduktormi, než aby sme ti vysvetlili tieto otázky. Dosť pochybujem, či by si si sama dokázala vymeniť koncovky na reprákoch (napr. máš doma pájkovačku? bez nej koncovky nevymeníš).

Alebo si nechaj poradiť v elektre - vyber si DVD prehrávač a nech ti k nemu doporučia receiver s reprákmi.
sybila3
10.01.11,07:18
no preto som si repráky z domáceho kina nechala, aby som ich mohla napojiť, ja som síce laik ale hádam to manžel nejako zvládne, určite ich nebudem meniť sama, ja som len zisťovala, či sa to dá. Ešte by ste mi mohli poradiť, ja som vymenila dvd prehrávač hlavne kvôli tomu aby som moc nešachovala s dvdčkami a neprepalovala ale mohla pozerať filmi aj s usb kľúča. Pozerala som externý pevný disk a pri niektorých som sa dočítala, že dvd prehrávač nenačíta z nich film, je to tak? dík
sybila3
10.01.11,13:20
ešte otázočka načo slúži HDMI výstup? dík
Chobot
10.01.11,14:00
ešte otázočka načo slúži HDMI výstup? dík

HDMI konektor slúži na spojenie zariadení a prenáša sa ním obraz v digitálnej kvalite a zvuk v rôznych formátoch. Teda jedným káblom prenesieš aj obraz aj zvuk.
Chobot
10.01.11,14:26
no preto som si repráky z domáceho kina nechala, aby som ich mohla napojiť, ja som síce laik ale hádam to manžel nejako zvládne, určite ich nebudem meniť sama, ja som len zisťovala, či sa to dá. Ešte by ste mi mohli poradiť, ja som vymenila dvd prehrávač hlavne kvôli tomu aby som moc nešachovala s dvdčkami a neprepalovala ale mohla pozerať filmi aj s usb kľúča. Pozerala som externý pevný disk a pri niektorých som sa dočítala, že dvd prehrávač nenačíta z nich film, je to tak? dík

Nie je to dané samotné externým diskom, ale mnohými inými faktormi. Napr. HDD sa formátujú 2 spôsobmi - FAT a NTFS. mnohé DVD prehrávače nedokážu prečítať z disku, ktorý je formátovaný na NTFS. Potom to môže byť dané aj tým, akým kodekom je ripnutý film a v akom formáte je uložený.

Kedysi bol daný jednotný formát pre DVD video disky a tento dokáže prehrať ktorýkoľvek DVD prehrávač. Dnes je veľa formátov, väčšinou komprimovaných a nie každý DVD prehrávač je konštruovaný tak, aby dokázal tú plejádu formátov prehrať. Najčastejšie prehrávajú DivX a XviD, ale aj u DivX kodeku existuje viacero generácií a starší prehrávač si neporadí s novšou generáciou kodeku.

Potom je tu problém s titulkami. Ale to je tiež na dlhšiu úvahu.
misoft
10.01.11,16:51
Podľa špecifikácie

Podpora prehrávaných formátov z CD a DVD: DivX, DVD - Video, SVCD, VCD, CD - JPG, CD - WMA, CD - MP3, Zvukové CD (PCM) - Podpora slovenskej a českej diakritiky: Áno - Nahrávateľné disky: DVD+R Dual Layer, DVD-RAM, DVD+RW, DVD-RW, DVD+R, DVD-R - Nahrávanie s VPS: none - Pevný disk: Áno - Kapacitapevného disku: 160 GB - Digitálny DVB-T tuner: Áno - Čítačka pamäťových kariet: Nie - USB: v2.0 - HDMI výstup: Áno - iLink vstup: Áno
by to aj všetko zvládol.
sybila3
11.01.11,11:00
HDMI konektor slúži na spojenie zariadení a prenáša sa ním obraz v digitálnej kvalite a zvuk v rôznych formátoch. Teda jedným káblom prenesieš aj obraz aj zvuk.
a keď nie je HDMI ? je to horšie? díky moc
Chobot
11.01.11,11:12
a keď nie je HDMI ? je to horšie? díky moc

Existujú aj alternatívne konektory. HDMI je len jedným z možných pripojení. AK nie je HDMI, tak je iné pripojenie. HDMI pripojenie je dobré pre kvalitné zdoroje, ako video DVD disk, BlueRay disk. Ak budeš prehrávať filmy vo formáte DivX, tak je jedno, či signál pôjde cez HDMI alebo iný konenktor (RGB, kompozit, S-video, YpBpR,...), rozdiel nezbadáš. Ani u video DVD nezbadáš podstatný rozdiel.
sybila3
12.01.11,19:41
dík, už som kúpila, napojila som len na tv a zvuk super z telky mne to stačí a manžel keď chce repráky, nech si napojí, on to určite zvládne díky.