mekelek
17.10.09,17:25
Vie mi niekto pomôcť? Potrebovala by som schému zapojenia autorádia v os. aute Seat Cordoba. Pôvodné rádio už nefungovalo a nové má menej káblov na pripojenie. Ak má niekto schému, prosím, "prilepte", ak nie, poraďte, kde by som mohla nájsť!
Ďakujem!
Chobot
19.10.09,07:05
Vie mi niekto pomôcť? Potrebovala by som schému zapojenia autorádia v os. aute Seat Cordoba. Pôvodné rádio už nefungovalo a nové má menej káblov na pripojenie. Ak má niekto schému, prosím, "prilepte", ak nie, poraďte, kde by som mohla nájsť!
Ďakujem!

Neviem, či niekde nájdeš schému zapojenia, ale veď na výmenu autorádia netreba schémy, to sa dá zapojiť aj "logickým" popstupom, ak sa v tom aspoň trochu vyznáš.

Dôležité je nájsť napájanie (+ a - 12V) a ostatné budú len repráky - podľa toho, koľko ich v aute máš a koľko kanálový výstup je na novom rádiu. Ostatné boli asi nejaké prepojenia originálneho autorádia s palubnými prístrojmi, čo u iného rádia asi nebude fungovať. A ešte nezabudnúť na anténu.
magnum
19.10.09,07:11
zlty kabel je +12V stale, cerveny kabel je +12V len ked je klucik v spinacke zapnuty a cierny kabel je kostra... s tymto ti uz radijko pojde obvikle v druhom konektore su zapojene repraky. vacsinou nad sebou v konektore je jeden reprak alebo jeden reprak ma rovnaku farbu kabla len jeden je s pruzkom...

modry kabel mozes pripojit na zosilovac anteny ak mas nejaky...
najag
19.10.09,13:58
Staci, ak je jasne pripojenie noveho autoradia.
feron
22.10.09,10:25
radia v aute sú pripojené konektorom, najčastejšie sa dá použiť pôvodný konektor, ak ste ho nenechali zasunutý v autorádiu a nevytiahli len káble. Pôvodný konektor stačí zasunúť do nového rádia. Nákres zapojenia je aj na samotnom rádiu na štítku, treba ho porovnať s nákresom na starom rádiu.
mekelek
24.10.09,19:20
Ďakujem za dobré rady, veľmi mi pomohli, rádio funguje...