RaivSeven
17.10.09,18:06
Zdravím poraďáci. Mám taký zvláštny problém. Chcem začať podnikať v menšej obci, kde sa každý s každým pozná a klebety sú tu na dennom poriadku. Na svoje podnikanie však potrebujem do prenájmu, príp. odkúpiť obecný pozemok. Tu som narazil na problém. Známi tu pred nejakým časom chceli vyvíjať podnikateľskú činnosť s pohostinstvom, no podmienky prenájmu atď. im boli nastavené tak nepriateľne, že by sa im to neoplatilo. Ich podnikateľský zámer sa rozniesol po obci a o pár mesiacov začal podnikať s pohostinstvom niekto iný (blízky štatutárnemu zástupcovi obce), presne na tom istom mieste, s tým istým názvom ako plánovali známi, no nájomné mal až 4 krát menšie ako žiadali od mojich známych a vo všetkých smeroch mu bolo vyhovené. Zaujíma ma či existuje nejaký spôsob ako by som sa vyhol tomu, že by som musel povedať aký mám zámer s pozemkom keď pôjdem na obecný úrad, pretože sa obávam, že môj nápad bude taktiež posunutý niekomu "vyvolenejšiemu", príp. či sa dá nejakou zmluvou povedzme o mlčanlivosti alebo niečo také dosiahnuť, že by môj zámer nebol verejne známy kým ho sám neprezradím.
Vopred všetkým ďakujem za odpovede, príp. za nápad ako to vyriešiť..
PS: súdiť sa mi moc nechce :D
padro
17.10.09,17:01
mimotemy prestahuj sa :D
Daniel75
17.10.09,19:53
Dalsie moznosti: kandidovat za starostu v nasledujucom volebnom obdobi alebo podnikat v inej (susednej) obci.