333kokso333
18.10.09,07:09
Ahojte. Ani neviem ako to napisat a pomenovat, nakolko sa v podnikani vobec navyznam a tuto otazku mi polozil kamarat. Budem strucny.
On ma zivnost ako pilcik-spracovanie dreva alebo nejak tak. Moze si dorobit este povolenie-zivnost napr na dopravu? Napr ako taxikar alebo rozvoz tovaru. Co k tomu vsetko potrebuje a ako sa zmeni jeho platenie mesacne?
Dufam, ze ste ma pochopili lebo ja s tymto nemam absolutne ziadne skusenosti. Dik
akina
18.10.09,05:21
Živnosti môžeš mať koľko chceš.Ak chce robiť prepravu tovaru pre iných autom nad 3,5 tony, musí mať koncesovanú živnosť: cestná motorová doprava. Potrebuje k tomu doklad o odbornej spôsobilosti a doklad o finančnej spoľahlivosti / pozri prílohu č. 3 živnostenského zákona /.Platenie odvodov mesačne nezáleží od počtu vykonávaných činností, ale od dosiahnutého základu dane na konci zdaňovacieho obdobia.
stanco007
18.10.09,05:49
Živnosti môžeš mať koľko chceš.Ak chce robiť prepravu tovaru pre iných autom nad 3,5 tony, musí mať koncesovanú živnosť: cestná motorová doprava. Potrebuje k tomu doklad o odbornej spôsobilosti a doklad o finančnej spoľahlivosti / pozri prílohu č. 3 živnostenského zákona /.Platenie odvodov mesačne nezáleží od počtu vykonávaných činností, ale od dosiahnutého základu dane na konci zdaňovacieho obdobia.
A ak to bude doprava do 3,5t respek. taxi alebo neverejna preprava osob?
akina
18.10.09,06:30
Taxislužba je koncesovaná živnosť. Nákladná preprava mot.vozidlom do 3,5 tony je živnosť voľná.Neverejná nepravidelná autobusová doprava je koncesia.Ešte dodávam, že nepravidelná osobná cestná doprava vozidlom, ktoré má max. 8 miest na sedenie mimo vodiča je živnosť voľná.
stanco007
21.10.09,15:51
Taxislužba je koncesovaná živnosť. Nákladná preprava mot.vozidlom do 3,5 tony je živnosť voľná.Neverejná nepravidelná autobusová doprava je koncesia.Ešte dodávam, že nepravidelná osobná cestná doprava vozidlom, ktoré má max. 8 miest na sedenie mimo vodiča je živnosť voľná.

Ešte dodávam, že nepravidelná osobná cestná doprava vozidlom, ktoré má max. 8 miest na sedenie mimo vodiča je živnosť voľná.
Toto ma zaujima. Presne tuto moznost by som robil. Takze staci volna zivnost na dopravu, ci ako sa to ziada a riesi?
akina
21.10.09,15:59
Áno, je to živnosť voľná.