Blankake
18.10.09,09:19
Neviete niekto o programe, ktorý by dokázal vyhľadávať výrazy naraz v niekoľkých súboroch? Mala som niekedy v PC taký program ("search" alebo tak nejako sa volal), už ho nemám...a neviem, či by mi fungoval aj vo Viste.
Mám v nejakom adresári povedzme 10 súborov a v každom potrebujem nájsť určitý výraz. A tento program by mal sám prehľadať všetky súbory a zobraziť, kde všade sa hľadaný výraz vyskytuje (aby som nemusela otvárať všetky súbory a v každom hľadať osobitne).
Blankake
18.10.09,08:50
Ešte dodávam, že ten program by mohol vyhľadávať v rôznych formátoch (doc, xls, rtf, txt, ttx, pdf...) a mal by byť free.
marjankaj
18.10.09,09:36
Ešte dodávam, že ten program by mohol vyhľadávať v rôznych formátoch (doc, xls, rtf, txt, ttx, pdf...) a mal by byť free.

Ešte že nechceš aj rar, zip, arj a podobne. A diakritika môže byť zobrazovaná rôzne v jednotlivých súboroch.
marjankaj
18.10.09,09:57
Skús Total comander. Nastavíš sa do daného adresára stlač ALT+F7 a daj hľadať text.

Vie hľadať aj v archívoch.
Blankake
18.10.09,10:01
Ešte že nechceš aj rar, zip, arj a podobne. A diakritika môže byť zobrazovaná rôzne v jednotlivých súboroch.
Srandista.:D
Potrebujem to k práci.
Mala som tento program:
http://www.funduc.com/search_replace.htm
ale je shareware alebo sa potom musí kúpiť. Bola to dobrá vecička.
Hľadám teda niečo podobné, free verziu.;)
Barbarakol
18.10.09,10:02
Total comander bez problémov nájdeš napr. na webe slunecnice.cz, alebo na tahaj.sk Na prehľadávanie je naozaj najlepší. Bez tohoto software je práca na PC zložitá. Vrelo odporúčam
Fero11
18.10.09,10:05
Ako bolo spomenute total commander (bez neho si neviem predstavit zivot (nechapem ostatnych, jak mozu robit v oknach :) ))
Blankake
18.10.09,10:19
V tom Total commanderi som skúsila - ale nejako mi to nevyhľadalo spoľahlivo. Ukázalo mi aj taký súbor, kde daný výraz nie je...

aha tak nie, zobrazilo mi to všetky súbory, kde daný výraz je hoci aj v tagu. Takže hľadá spoľahlivo. :)

Ďakujem za tip, pomohlo (aj keď ten spomínaný program mal funkciu nielen hromadného hľadania ale aj nahradenia).:)
Barbarakol
18.10.09,14:09
V Total Comandere je mnoho funkcii. Je potrebné sa pohrať. Avšak POZOR. Mazanie je veľmi, veľmi jednoduché a maže takmer bez výzvy. Teda opýta sa, či vymazať? Potom šup a je to preč. Výborná funkcia je aj FTP. Ideálny prenos súborov na FTP server kdekoľvek na svete. Napríklad posielanie veľkých súborov do tlačiarne a pod. Ako už spomenul Fero11, bez TC je práca na PC drina. V oknách sa proste nedá hľadať a riešiť a meniť atribúty atď.
misoft
18.10.09,20:17
Jednoduché zhrnutie: Total Commander by MAL BYŤ alfou a omegou pri práci so súbormi. Bez TC je len presúvanie, kopírovanie a iné práce, súvisiace so súbormi len hranie na nervy. Poznámka Barbarakol je na mieste - TC má toľko funkcíí až-až a navyše - komunikuje s tebou v tvojom rodnom jazyku.
marjankaj
29.10.09,14:22
Dnes som sa dozvedel, prečo Total comander(rovnako ako aj Norton comander) nie je veľmi "obľúbený". Asi kvôli tomuto.


Pustil som si Nortona a pozeram. Vľavo disk C:, vpravo disk C:.
Hovorim si, na čo sú mi dva disky C:? Tak som jeden zformátoval!


Tu to bolo: http://www.porada.sk/1187015-post5376.html
buchač
29.10.09,14:35
Dnes som sa dozvedel, prečo Total comander(rovnako ako aj Norton comander) nie je veľmi "obľúbený". Asi kvôli tomuto.


Pustil som si Nortona a pozeram. Vľavo disk C:, vpravo disk C:.
Hovorim si, na čo sú mi dva disky C:? Tak som jeden zformátoval!

Aj tak sa dááááá...:rolleyes:..taky pěkný ...:---
Fero11
29.10.09,14:35
AJ ty ?? :D:D:D:D
marco2233
29.10.09,17:54
buchač
30.10.09,11:30
AJ ty ?? :D:D:D:D

Nie , nie ....teraz už nie ...

Ale v surových začiatkoch mojej činnosti v T 602 , mal som vtedy 286 -ku , tak vtedy som zrušil mašinu komplet ...;):D:D:D