Lennkka17
18.10.09,09:45
dobry den, chcela by som sa opytat ako je to ked vznikla poistna udalost a poistovna nezaplatila DPH, pretoze som platca dph, tak som to musela zaplatit ja. Mám nárok si na danovom priznani k DPH tuto sumu ziadat o vrátenie? aky doklad k tomu potrebujem? v servise mi dali len PPD ze som to vyplatil. z poistovne mi poslali likvidacnu spravu a kryci list. ako to mozem zauctovat v JU??? dakujem velmi pekne
Rozalka
18.10.09,10:42
PPD je zrejme z ERP - splňa náležitosti, pokiaľ neprevyšuje sumu podľa
§ 71
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1 659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
Ak PPD nie je doklad z ERP, musia ti vystaviť faktúru.
Zhrniem:
DPH môžeš uplatniť, ak máš správny doklad
Krycí list zaúčtuješ ako pohľadávku - POZD - ostatné príjmy
Sumu pohľadávky, ktorú preplatila poisťovňa započítaš so záväzkom
Zaúčtuješ zvyšok uhradenej sumy v hotovosti
Výdavky sú VOZD, PR
Lennkka17
18.10.09,10:51
PPD je zrejme z ERP - splňa náležitosti, pokiaľ neprevyšuje sumu podľa
§ 71
(5) Ak cena tovaru alebo služby vrátane dane nie je viac ako 1 659,70 eura, za faktúru sa považuje aj doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou, ktorý musí obsahovať údaje podľa odseku 2 s výnimkou údaja podľa odseku 2 písm. b) a s výnimkou jednotkovej ceny podľa odseku 2 písm. g).
Ak PPD nie je doklad z ERP, musia ti vystaviť faktúru.
Zhrniem:
DPH môžeš uplatniť, ak máš správny doklad
Krycí list zaúčtuješ ako pohľadávku - POZD - ostatné príjmy
Sumu pohľadávky, ktorú preplatila poisťovňa započítaš so záväzkom
Zaúčtuješ zvyšok uhradenej sumy v hotovosti
Výdavky sú VOZD, PR
mam len obycajny PPD od servisu, takze mam ist do servisu a vyziadat si fakturu na tu DPH ci na celu sumu poistnej udalosti???dakujem pekne
Vladimír Ozimý
18.10.09,10:55
servisná spoločnosť je povinná Vám vystaviť faktúru na celé plnenie, bez ohľadu na to kto uhradí opravu. Vy si zaúčtujete celú faktúru do nákladov a na záväzky. Následne si vystavíte pohľadávku voči poisťovni do výšky prijatej náhrady, t.j. bez DPH. Následne započíte pohľadávky a to čo ste urhadili započítate so zvyškom neuhradeného záväzku. Nárok na DPH vzniká ak ste splnili podmienky § 49, t.j. neposkytujete oslobodené dodávky a samozrejme musíte mať faktúru.
Lennkka17
18.10.09,11:07
servisná spoločnosť je povinná Vám vystaviť faktúru na celé plnenie, bez ohľadu na to kto uhradí opravu. Vy si zaúčtujete celú faktúru do nákladov a na záväzky. Následne si vystavíte pohľadávku voči poisťovni do výšky prijatej náhrady, t.j. bez DPH. Následne započíte pohľadávky a to čo ste urhadili započítate so zvyškom neuhradeného záväzku. Nárok na DPH vzniká ak ste splnili podmienky § 49, t.j. neposkytujete oslobodené dodávky a samozrejme musíte mať faktúru.
s poistovni mi v podstate aj prisla faktura, je tam napisane ze je to faktura, rozpočet, totálna škoda.....tak to aj staci??? o ake oslobodene dodavky sa jedna prosim vas?
Lennkka17
18.10.09,11:09
s poistovni mi v podstate aj prisla faktura, je tam napisane ze je to faktura, rozpočet, totálna škoda.....tak to aj staci??? o ake oslobodene dodavky sa jedna prosim vas?
a s akym datumom to mam uctovat? lebo ta faktura je ze dátum vzniku poistnej udalosti 3.6. ale ta faktura bola posielana len 10.8.