Daniela 7
18.10.09,11:22
Ahojte je možne predávať nový tovar napr.v internetovych bazaroch bez toho ,aby som si zalozila živnosť?Samozrejme by som odvadzala dane,neviem ešte ako sa to presne robí,ale vybaviť si živnosť-to je samý papier a stres.
Dik
Daniela 7
18.10.09,09:24
A ešte či by som si musela zvlášť platiť odvody do ZP a SP, ked to nebude na živnosť.
luigi72
18.10.09,09:29
Zial, takouto formou to robi vela ludi.
Ak nemas zivnost, nemusis odvadzat dane, ani platit do fondov.
Ak to planujes robit sustavne, za ucelom zisku, mala by si mat zivnost.
Ak budes predavat len prilezitostne, nemusis mat zivnost. Ak budes predavat novy tovar, ako budes riesit zaruku a pripadne reklamacie?

Na margo: vybavit si zivnost je otazka pol hodiny a tusim 3 EUR.
Daniela 7
18.10.09,09:36
Práve preto sa na to pýtam.A ked si vybavím živnosť teraz v oktobri,je mozne začať až od januara,aby som ten prvý rok platila len ZP? A ako je to s nákupom tovaru v bežnom obchode v zahraničí.Nebude na faktúru,ale budem mať bloček.Stačí to a kde to zapisujem v denníku?
Ondrasek
18.10.09,10:04
vacsi stres by si mala mat prave ked to robis "nacierno"
Daniela 7
18.10.09,10:11
Ja to ešte nerobím,ja sa pýtam.Najprv sa poriadne povypytujem a až potom sa do toho pustím.
luigi72
18.10.09,13:27
Práve preto sa na to pýtam.A ked si vybavím živnosť teraz v oktobri,je mozne začať až od januara,aby som ten prvý rok platila len ZP? A ako je to s nákupom tovaru v bežnom obchode v zahraničí.Nebude na faktúru,ale budem mať bloček.Stačí to a kde to zapisujem v denníku?


odpoved si uz dostala v tejto teme http://www.porada.sk/t122019-bez-faktury.html
ekopo
18.10.09,13:54
živnostenský zákon hovorí:
Živnosť
§ 2
Živnosťou je sústavná činnosť prevádzkovaná samostatne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, za účelom dosiahnutia zisku a za podmienok ustanovených týmto zákonom.

a trestný zákon hovorí:
§ 251 neoprávnené podnikanie
1.) Kto neoprávnene podniká v malom rozsahu, potrestá sa odňatím slobody až na jeden rok...

mám pokračovať?
Murínová Eva
19.07.11,06:42
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako je to keď chcem predávať tovar len príležitostne - bez živnosti do zahraničia? Dá sa to?