Kacenka_1
18.10.09,11:53
Ahojte, viete mi poradiť, akú kuchynskú váhu si mám kúpiť? Digitálnu alebo mechanickú, prípadne akú značku? Ďakujem
JarkaL
18.10.09,10:09
Ja mám digitálnu už asi 4 roky, je výborná. Zn. KRUPS.
terezamaria
18.10.09,10:10
Ahojte, viete mi poradiť, akú kuchynskú váhu si mám kúpiť? Digitálnu alebo mechanickú, prípadne akú značku? Ďakujem

Je úplne jedno, akú si kúpiš, len vyskúšaj, či dobre váži. Zober si vrecko s cukríkmi a váž. Ja by som si vybrala digitálnu, ale ktorá má navrchu nádobku, lebo rovné vyžadujú ešte mať odváženú nejakú inú nádobu, ktorú budeš stavať na rovnú plochu váhy. Teraz som videla v akcii v Lídli .
mysimis
18.10.09,10:11
Ja som si opatrila váhu zn. Gorenje calculator - je to digitálna váha, ktorá Ti vypočíta v potravinách objem bielkovín sacharidov a pod. Som s ňou maximálne spokojná.
mysimis
18.10.09,10:12
Je úplne jedno, akú si kúpiš, len vyskúšaj, či dobre váži. Zober si vrecko s cukríkmi a váž. Ja by som si vybrala digitálnu, ale ktorá má navrchu nádobku, lebo rovné vyžadujú ešte mať odváženú nejakú inú nádobu, ktorú budeš stavať na rovnú plochu váhy. Teraz som videla v akcii v Lídli .

Moja váha je bez misky, ale dá sa vynulovať váha misky, takže nemusím nič prepočítavať.
andreaS
18.10.09,11:17
tiez mam digitalnu vahu s funkciou vynulovania misky, resp. mozem polozit misku, zapnem vahu, pridam napr. 300g muky, vynulujem a opat vazim akoby nanovo a mozem takto postupne pridat suroviny podla ich vahy a nemusim rozmyslat kolko pripocitat k poslednej vahe...

mam jednoduchu malu vahu bez misky...

ono skor ide o to, kolko vie odvazit (moja 2.000g), s akou odchylkou, ako sa s nou pracuje, dizajn, velkost samotnej vahy a jej spratnost v skrinke :) vyber si taku, kt. ti bude najviac vyhovovat po vsetkych strankach :)
terezamaria
18.10.09,11:25
Moja váha je bez misky, ale dá sa vynulovať váha misky, takže nemusím nič prepočítavať.
Dobre vedieť, že taká váha existuje.Všetko hádam závisí od toho, kto chce koľko eur zainvestovať. Pamätáš si, koľko Tvoja stála?
mysimis
18.10.09,12:24
Existuje a je to veľmi dobrý typ váhy, váži presne a aj ostatné výpočty sú dobré. Keď som ochorela, musela som si všetko vážiť a rozpočítavať hlavne bielkoviny a táto váha to zvládla všetko za mňa. Stála okolo 1000,- Sk /kupovala som ju v čase keď boli ešte Sk/.
Stefan2005
18.10.09,12:32
Tie ceny treba brať orientačne - obdobnú váhu (do 5kg) som kúpil cca za 600 Sk.
Veľa závisí od značky, akčné ceny bývajú veľmi zaujímavé.
Orientačný prehľad viď napr. tu
http://www.pricemania.sk/katalog/kuchynske-vahy/
mysimis
18.10.09,12:42
Tie ceny treba brať orientačne - obdobnú váhu (do 5kg) som kúpil cca za 600 Sk.
Veľa závisí od značky, akčné ceny bývajú veľmi zaujímavé.
Orientačný prehľad viď napr. tu
http://www.pricemania.sk/katalog/kuchynske-vahy/
Stefan, súhlasím s Tebou, ale ja som tú váhu kupovala dávnejšie a nemala som z čoho vyberať, potrebovala som pre svoje zdravie takú, takže som na cenu ani nepozerala.
Lenka*1
20.10.09,10:21
ja mam digitalnu ETA 0776 90000, sice je len do 2 kg, ale kedze som sama, uplne mi staci a je velmi sikovne spratna a vobec nie draha... zavisi aj, co hodlas vazit ;) a urcite som za digitalne, vazenie je rychlejsie a presnejsie...
Peterkrk
21.10.09,09:58
Hlavne si nekupuj výklopnú digitálnu váhu, vraj sa často kazia ...
Kacenka_1
22.10.09,10:38
Ďakujem za všetky rady :)
Sharon
22.10.09,11:26
Ja mám digitálnu už 11 rokov, stála cca 1200 Sk a stále funguje spoľahlivo, váži s presnosťou na 1 g do max hmotnosti 5 kg. Bola to pre nás nutnosť, keďže dcéra má fenylketonúriu a s tým spojenú nizkobielkovinovú diétu - všetky potraviny jej treba na presno vážiť. Teraz plánujeme kúpiť takú váhu, ktorá vypočítava v potravinách obsah bielkovín, tukov, sacharidov a pod. Už ma to nebaví denne vážiť a počítať obsah bielkovín v každej potravine, čo dcéra zje.
xaxar1
23.10.09,06:44
My sme domov kupovali asi pred pol rokom ETA do 5 kg s funkcoiu tara (dnes už asi majú všetky) v Nay-ke za nejakých 12 € (bola v akcii), teraz stojí 14,99 €. Bol som zvedavý na presnosť váženia, tak som ju skúšal dolievaním vody do litrového odmerného valca, ani sa mi nechcelo veriť, váži presne na gram.
Heni
23.10.09,08:43
od včera je aj v Lidli v akcii digitálna váha do 2 kg
zn. Silvercrest za 11,99 €
Heni
18.02.11,09:06
ešte by ma zaujímalo, gazdinky, ktoré máte digitálnu kuchynskú váhu - ako často v nej treba meniť baterky?
KEJKA
18.02.11,09:12
asi závisí od intenzity používania
ja som nemusela meniť baterie asi rok aj viac, displej ukazuje čas, používala som ju asi 4x do týždňa v priemere, možno aj viac.
Rusalka 24
18.02.11,09:16
Ja mam digitalnu z lidla a pokazila sa po roku, blocek sa nam samozrejme stratil ale nakoniec ju manzel opravil a odvtedy funguje super, baterky mi dojdu stale ked peciem na Vianoce...takze raz za rok
Heni
18.02.11,09:22
... aha, tak asi by som mala tú svoju váhu ísť reklamovať... moja ukazuje vybitú baterku už po 3-4 mesiacoch nezávisle od používania :mad:
asi tam bude čosi skratované či čo, mám ju vyše roka - a už asi 4x sa v nej totálne vybila baterka tak, že sa ani zapnúť nedala...
Rusalka 24
18.02.11,09:28
my ju mame zapnutu non stop lebo ukazuje aj teplotu v miestnosti a neda sa ju vypnut len ked vyberiem baterky
Chobot
18.02.11,11:04
ešte by ma zaujímalo, gazdinky, ktoré máte digitálnu kuchynskú váhu - ako často v nej treba meniť baterky?

Záleží od typu váhy a typu baterky v nej. My meníme .... ani si nepamätám, kedy som menil. Možno 3 roky....:rolleyes::rolleyes:

Máme Tescomu (http://www1.tescoma.com/sk/scripts/katalog.php?gid=4060012000&id=634590).