jonatanka
18.10.09,14:46
dobry den,
som na rodicovskej dovolenke a prave som si zalozila s.r.o.-ku. Som v nej aj konatelkou aj spolocnickou. Viete mi niekto poradit ci sa musim registrovat na zdravotnu poistovnu z tohto titulu. (momentalne za mna plati odovdy stat,kedze som na rodicovskej dovolenke).
Dakujem
mysimis
18.10.09,12:47
Ak si konateľkou, ktorá nepoberá odmenu za výkon funkcie konateľa, nemusíš sa prihlasovať do ZP.
jonatanka
18.10.09,13:01
Dakujem velmi pekne za odpoved. Este ma napadla jedna otazka. Nepoberam ziadne odmeny za vykon funkcie. Nevznikne mi problem s poberanim rodicovskeho prispevku? Nemam ziadne prijmy, ale aj napriek tomu,ze som sa stala konatelkou, nemozu mi zobrat rodicovsky prispevok?
brčko
18.10.09,13:12
problém by nastal, ak by si vykonávala akúkolvek činnost, ktorá by ti zakladala nárok na príjem zdanovaný podla § 5 alebo § 6 ods.1, 2 alebo 5 zákona o dani z príjmov. Ak vykonávaš činnosť, ktorá ti nárok na žiadny takýto príjem nezakladá alebo poberáš príjem podla iného § ZoDzP, tak by nemal byť problém.

A samozrejme musíš sa osobne staráť o dieťa.
jonatanka
18.10.09,15:03
dakujem pekne za odpovede :). trosku mi odlahlo. tento stat totiz zobere cloveku aj nos medzi ocami.