Halli
24.03.07,23:51
Najlepšie nahriať priamo na čerpačke a je pokoj. Navždy...

neblázni danovníci na Slovensku ti zato nestoja ... :D :D
Pepa
25.03.07,07:54
Tak .... a sme zase pri sviečkach. Hlavu hore, trocha romantiky v daniach nezaškodí :D :--- Už sa teším ak tu napíše niekto ako to daňovakom "nandal" a vytiahol z vrecka sviečku. Zapalovač radšej nie , má nestabilný oheň :D :D Však si to skúste, mňa osobne to normálne baví nahrievať :---

:D:D Počuj moja - na najbližšie stretko do PD dovlečem sviečku a doklady. Šak som tu mala minipožiar :D:D U mňa to nefunguje - doklady o nákupe cigariet buď ohnedli abo vzbĺkli.
Barakon
25.03.07,10:14
Bývala kolegiňa a dnes už aj bývalá riaditeľka istého daňového úradu, mi raz vravela, že pracovníci daňového úradu sú cvičení na šikanovanie daňovníkov.Tkzv. šikanovaním sa dostanú daňovníci skôr do stresu a skôr im daňový úrad príde na daňové úniky ap. Pokuty že vraj smelo daňové úrady dávajú do 10.000,- sk, do tej sumy daňovník pošomre a ide sa ďalej a daňové úrady majú vykázanú prácu aj príjmy. Cez 10.000,- sk, vraj sa daňové úrady obávajú dávať pokuty resp. výnimočne, lebo vtedy sa už daňovníkovi oplatí dať to k súdu a v absolútnej večšine daňovníci súdy vyhrávajú, a to už by mohli mať pracovníci daňového úradu zosobnené. Arogancia daňových úradníkov je evidentná, ale ich právne vedomie je na bode nula, nie sú oprávnení vykladať zákon a ani to nevedia sú na to vzhľadom k svojej arogancii prihlúpi. Preto vyzývam všetkých daňovníkov, súdme sa s daňovými úradmi a nedajme im dýchať ako oni nám, naučme ich slušne sa chovať k svojím spoluobčanom, ktorí ich ešte aj živia.
daniela1109
22.05.07,08:31
Ahojte, je niečo nové ohľadom blednutia bločkov? Nemá niekto nové skúsenosti?
danielko
22.05.07,08:37
Akurát na DÚ prebieha kontrola jedného môjho klienta, kde medzi iným, som vyblednuté bločky "oživila" sviečkou. Teraz je "biele na čiernom". No nač tam budem chodiť so sviečkou dodatočne, keď viem, že by úplne "prázdne" bločky vyradili tak či tak, preto som to urobila vopred. Uvidíme, čo nato povedia tetky z DÚ.
ivako
22.05.07,14:34
Dnes som bola na školení k DPH. Školenie robila metodička na DPH z daňového riaditeľstva v Prešove. Potvrdila nám, že ofotené bločky daňové kontroly uznávajú.
Orsz
22.06.07,15:50
...tak rada by som vedela čo povedali tetky z DÚ .... :D danielkoooo

Aj ja, ale snáď sa nám danielko pochváli ;) .
danielko
23.06.07,09:05
Samozrejme, dievčence, nezabudla som na to, ale kontrola ešte stále prebieha a neviem žiadne bližšie info.
Keď budem mať reakcie, dám vedieť.

Predsa by som si takú "dôležitú skúsenosť" nenechala len pre seba. :rolleyes:
misomiso
23.06.07,09:49
Bývala kolegiňa a dnes už aj bývalá riaditeľka istého daňového úradu, mi raz vravela, že pracovníci daňového úradu sú cvičení na šikanovanie daňovníkov.Tkzv. šikanovaním sa dostanú daňovníci skôr do stresu a skôr im daňový úrad príde na daňové úniky ap. Pokuty že vraj smelo daňové úrady dávajú do 10.000,- sk, do tej sumy daňovník pošomre a ide sa ďalej a daňové úrady majú vykázanú prácu aj príjmy. Cez 10.000,- sk, vraj sa daňové úrady obávajú dávať pokuty resp. výnimočne, lebo vtedy sa už daňovníkovi oplatí dať to k súdu a v absolútnej večšine daňovníci súdy vyhrávajú, a to už by mohli mať pracovníci daňového úradu zosobnené. Arogancia daňových úradníkov je evidentná, ale ich právne vedomie je na bode nula, nie sú oprávnení vykladať zákon a ani to nevedia sú na to vzhľadom k svojej arogancii prihlúpi. Preto vyzývam všetkých daňovníkov, súdme sa s daňovými úradmi a nedajme im dýchať ako oni nám, naučme ich slušne sa chovať k svojím spoluobčanom, ktorí ich ešte aj živia.

Tak neviem, ci je to zhoda nahod, ale my sme dostali pokutu tusim prave 10 tis...
Halli
31.08.07,18:37
Samozrejme, dievčence, nezabudla som na to, ale kontrola ešte stále prebieha a neviem žiadne bližšie info.
Keď budem mať reakcie, dám vedieť.

Predsa by som si takú "dôležitú skúsenosť" nenechala len pre seba. :rolleyes:


...danielko tak nám napíš tú skúsenost ;) , aj vy ostatní, čo ste mali kontrolu..ako s bločkami.?:eek:
danielko
01.09.07,06:11
Napíšem, ale najprv chcem mať v ruke protokol z tejto kontroly. Kontrola sa skončila vo štvrtok a protokol by mal byť budúci týždeň.
Aj keď predbežne viem, že to uznali, radšej si počkám na "papierový" výsledok a potom budem vedieť naisto, čo uznali.
Ešte vydržte.
atka4
01.09.07,07:02
Napíšem, ale najprv chcem mať v ruke protokol z tejto kontroly. Kontrola sa skončila vo štvrtok a protokol by mal byť budúci týždeň.
Aj keď predbežne viem, že to uznali, radšej si počkám na "papierový" výsledok a potom budem vedieť naisto, čo uznali.
Ešte vydržte.

držíme (;) )
Rozalka
23.01.08,17:12
Vyčítala som jeden návrh a tak ho chcem spropagovať, lebo som ho vyskúšala a zdá sa mi to celkom dobrý nápad. Zrealizovala som ho a myslím, že k tomuto nemôže žiaden daňovák oponovať.
Takže: nahriala som bločik nad sviečkou /opatrne/ a v prílohe prinášam výsledok. Nikto nech mi nepovie, že lístok nemože byť čierny a neuznateľný...a stojí ma to menej času ako fotenie, alebo skenovanie.Náklady minimálne... Skúste to a napíšte mi svoj názor :eek:

pozrite sa na prílohu...
dúfam to bude vidiet ;)... ešte jedna rada, druhý krát neohrievať, znovu vybledne -nenávratne :p
na podobnom princípe funguje aj tá pokladňa- LEN OPAČNE.:o , stačí ak to urobíte len na doklade, ktorý vybledol a ktorý chce daňovák vidieť, aj na starom niekoľko rokov. FUNGUJE TO!

Tak a doplnila som kompetný návod na použitie .......Copyright Slavica :eek:
To nahrievanie treba aplikovať až vtedy, keď bloček úplne vybledol?
ZuzanaP
24.01.08,05:16
To nahrievanie treba aplikovať až vtedy, keď bloček úplne vybledol?

Stačí, že je trošku vyblednutý....
danielko
24.01.08,06:21
Napíšem, ale najprv chcem mať v ruke protokol z tejto kontroly. Kontrola sa skončila vo štvrtok a protokol by mal byť budúci týždeň.
Aj keď predbežne viem, že to uznali, radšej si počkám na "papierový" výsledok a potom budem vedieť naisto, čo uznali.
Ešte vydržte.

Včera sa skončil celý "cirkus" okolo daňovej kontroly vrátane odvolávačiek, ale tie sa netýkali "nahriatych" bločkov, ale tvrdohlavosti klienta ( o tom by sme vedeli asi všetci rozprávať). Daňová kontrola na DPH uznala všetky nahriate bločky bez výhrad.
Taktiež mi pred 2 týždňami skončila aj ďalšia kontrola na daň z príjmov PO a ani tam daniari nemali výhrady voči nahriatym bločkom, celá kontrola bola bez chyby.
cactus
24.01.08,06:26
Včera sa skončil celý "cirkus" okolo daňovej kontroly vrátane odvolávačiek, ale tie sa netýkali "nahriatych" bločkov, ale tvrdohlavosti klienta ( o tom by sme vedeli asi všetci rozprávať). Daňová kontrola na DPH uznala všetky nahriate bločky bez výhrad.
Taktiež mi pred 2 týždňami skončila aj ďalšia kontrola na daň z príjmov PO a ani tam daniari nemali výhrady voči nahriatym bločkom, celá kontrola bola bez chyby.

tak to je fajn, pravda, máš z toho dobrý pocit.

Len by ma zaujímalo ako dlho vydržia tie nasvietené bločky. Už to niekto zisťoval? Lebo po DPH kontrole môže prísť kontrola dani z príjmu tak o 2-3 roky a či vydržia také ščerneté?
Chocco
28.02.08,19:53
nebuď pesimista, ak to uznala jedna kontrola mala by aj druhá
b.breza
29.02.08,09:10
Niečo choré je v tomto štáte ... Vo vyspelých krajinách nie je dovolené používať napr. ERP a z nich doklady, ktoré nie sú po určitom čase čitateľné. A majú to ošetrené v zákone. V 90-tich rokoch sa potešili zahraničné firmy, že takéto nekvalitné ERP k nám môžu dovážať.
MF SR preniesol problém čitateľnosti dokladov na odberateľa tovaru, služby. Mali by už konečne opraviť zákon o ERP. O probléme vedia, ale zrejme nie je záujem určiť kvalitatívne podmienky výstupov z reg. pokladne.
Riešením nie je nahrievanie bločkov. A čo také, ktoré sú prilepené ?
azla
29.02.08,09:21
Niečo choré je v tomto štáte ... Vo vyspelých krajinách nie je dovolené používať napr. ERP a z nich doklady, ktoré nie sú po určitom čase čitateľné. A majú to ošetrené v zákone. V 90-tich rokoch sa potešili zahraničné firmy, že takéto nekvalitné ERP k nám môžu dovážať.
MF SR preniesol problém čitateľnosti dokladov na odberateľa tovaru, služby. Mali by už konečne opraviť zákon o ERP. O probléme vedia, ale zrejme nie je záujem určiť kvalitatívne podmienky výstupov z reg. pokladne.
Riešením nie je nahrievanie bločkov. A čo také, ktoré sú prilepené ?

Úplne s Tebou súhlasim. Ak určitý predpis zaväzuje napr. odberateľa /majiteľa bločku z ERP/ niekoľko rokov archivovať doklad, tak mal by existovať predpis, ktorý zaväzuje dodávateľa /majiteľa pokladne/, aby používal taký papier, ktorý pri štandardnom skladovaní nestráca úplne čitateľnosť.
danielko
29.02.08,18:24
Mám ERP pokladňu a papierové kotúčiky nakupujem len a výhradne u autorizovaného predajcu pokladnice (či ako sa tomu nadáva). Preto predpokladám, že papier, ktorý predáva, by mal byť kvalitný. Aj tak sa stane, že bločky blednú. Ako mám ako používateľ pokladnice pri kúpe kotúčikov do ERP zistiť, či ten papier je kvalitný?
V prvom rade by výrobcovia mali vyrábať kvalitný termopapier alebo by mali byť určené nejaké predpisy, normy alebo neviem čo, kde by bolo jasne dané akú teplotu, alebo svetlostálosť alebo čosi podobné má daný termopapier spĺňať tak, aby nedochádzalo k vyblednutiu údajov.
Som rovnako zákazníkom ako každý iný, a rovnako ma hnevá, že bloky blednú, a som aj predajcom ako mnoho ďalších z Vás. Mrzí ma, že sa všetka vina za nestálosť bločkov hádže len na predajcov - teda používateľov pokladnice. Skôr si myslím, že hlavnú vinu, resp. nespokojnosť by mala byť smerovaná na výrobcov ako pokladníc, tak (a myslím si, že hlavne) aj na výrobcov papiera do ERP.
Rozalka
29.02.08,19:53
Mrzí ma, že sa všetka vina za nestálosť bločkov hádže len na predajcov - teda používateľov pokladnice. Skôr si myslím, že hlavnú vinu, resp. nespokojnosť by mala byť smerovaná na výrobcov ako pokladníc, tak (a myslím si, že hlavne) aj na výrobcov papiera do ERP.
... alebo na inštitúciu, ktorá certifikovala také pokladne.
zuhl
05.03.08,10:50
Počuli ste to v telke? Takže už sa normálne tie neviditeľné bločky môžu fotiť a DÚ to musí uznať.
cactus
05.03.08,11:29
Počuli ste to v telke? Takže už sa normálne tie neviditeľné bločky môžu fotiť a DÚ to musí uznať.


dávali to predvčerom, ale vyjadrenie DR nebolo. Budú sa tým zaoberať poslanci a vláda a situácia v čitateľnosti bločkov by sa mala zlepšiť.
Žeby sa blýskalo na lepšie časy?

http://www.beruska8.cz/destbourka/blesky/15.gif
bepo
05.03.08,12:01
Počuli ste to v telke? Takže už sa normálne tie neviditeľné bločky môžu fotiť a DÚ to musí uznať.
To snáď ani pravda nie je, keď platí 2 ročná záruka tak nielen podnikatelia ale aj spotrebitelia si majú všetko prefocovať? Miesto toho aby dali do zákona možnosť používania iba takých pokladní ktorých výstupy vydržia čitateľné min 2 roky- aj keď by mali 10 podľa zákona o dph- tak chcú uzákoniť takú volovinu?
liba2
05.03.08,12:04
To snáď ani pravda nie je, keď platí 2 ročná záruka tak nielen podnikatelia ale aj spotrebitelia si majú všetko prefocovať? Miesto toho aby dali do zákona možnosť používania iba takých pokladní ktorých výstupy vydržia čitateľné min 2 roky- aj keď by mali 10 podľa zákona o dph- tak chcú uzákoniť takú volovinu?Plne sa stotožňujem. Problém sa zase prenáša na nás - a výdavky budeme mať my.
azla
05.03.08,12:45
dávali to predvčerom, ale vyjadrenie DR nebolo. Budú sa tým zaoberať poslanci a vláda a situácia v čitateľnosti bločkov by sa mala zlepšiť.
Žeby sa blýskalo na lepšie časy?


Správa je pozitívna v tom, že "už" sa to začne riešiť.
Čitateľnosť bločkov ostáva rovnaká a že sa môžu fotiť, nie je až také pozitívne, ja to beriem ako negatívum, že sa musia fotiť, ak nechce byť daňový subjekt v dôkaznej núdzi a úplne bez ničoho./len s holým čistým papierikom/

PS. Obrázok je pekný /aj iné .../
qwery551
06.03.08,08:29
je uznatelni blocek z restauracie za obedove menu ak na nom nie je pociatka?
ZuzanaP
06.03.08,08:31
Ak hlavička dokladu obsahuje potrebné údaje, pečiatka nie je potrebná....
betka
22.07.08,19:02
Nedávno som rozkázala manželovi, aby mi nenosil bločky za PHM z pokladne euroxxx, lebo sa bojím, že mi vyblednú. Keby sa vyšplhala suma na nejakých 10, 20 tis. Sk mesačne nepoviem.
Povedal pumpárovi, že chce FA a bude o plaiť v hotovosti. Ten sa ohradil, že keď mu vybledne, nech si ho prejde sviečkou. :eek: Neverili by ste, kto všetko číta poradu :D:D:D.
NAsrdený povedal, že nemieni opaľovať sviečkou doklady za PHM 40-45 tis. týždenne. To snád nie je ani pravda s týmito bločkami v poslednej dobe.:mad:

Mne sa zdá, (napr. teraz som fotila okolo 45 dokladov v hotovosti, za pár dní), že tieto blednúce bločky už nemajú konca. Už prechádzajú všetci na ne, nielen všetky pumpy, ale aj hypermarkety......:mad:

Mám chuť .............., čo sa s tým už konečne niečo nerobí. Ideme niečo podniknúť?????????

Neviem si predstaviť, že mi príde DK a vyhodí mi doklady za xy stotisíce korún :mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad: :mad:
betka
22.07.08,19:17
Počuli ste to v telke? Takže už sa normálne tie neviditeľné bločky môžu fotiť a DÚ to musí uznať.

Nechcem si zastávať jednu (podnikateľov), či druhú stranu )DU), či uznať, či neuznať prefotený bloček.
Prečo?
Naša SLOVAČ je taká vynaliezavá aš..:mad::mad::mad:. Kúpim PHM za 20 tis. Sk jedným .................................................. .....náš chudobný ŠR. Joooj, už som zúrivááááá.

Jednoducho treba zakázať pokladnice, pri kt. bločky. blednú.


PS: Rýchlosťou blesku, radšej mažem svoju časť príspevku, aby som našich "poctivých" človiečikov poniekt. podnikateľov nepopudila, .........
jana074
31.07.08,11:33
a s nástupom eura bude takýchto bločkov čím dál viacej.vo firme máme 5 nových registračiek EURO, nechcem vidieť ako fotím celé pokladničné knihy:confused::confused::confused:a u´ž vôbec nehovorím koľko pribudlo bločkov z drobných nákupov:(:(:mee:
ZuzanaP
01.08.08,04:16
Včera nám konfigurovali novú EURO pokladňu a samozrejme som si neodpustila poznámku o termopáske. Servisák len pokrčil plecami, že čo už. Vraj blednutie spôsobuje aj kancelársky papier, lebo obsahuje chlór, ďalej by nemali byť vo fólii (asi euroobal) a máme si bločky fotiť. Na otázku, či to bude DÚ akceptovať, povedal, že MAL BY :D!