alltracboy
18.10.09,19:43
vie niekto povedat priblizne cenu za meter plynovej rury, vodovodnej pvc rury a kanalizacie? Priemery standardne k pripojeniu mensieho rodinneho domu.
kabul
18.10.09,19:13
Hm rozmery su vecou projektu, cena na kľúč sa pohybuje okolo 100€/m tuším,
alebo si to môžeš riešiť z časti aj svojpomocne výkop.... a niečo ušetriť
alltracboy
19.10.09,05:35
vykop si zariadim.. mam to k domu co som ratal asi 76 metrov.. tak preto ma to zaujima. aby ma to potom nezabilo.
alltracboy
19.10.09,09:52
vie niekto ake rozostupy by mali byt medzi kanalizacnou rurou, vodovodnou a plynovou? kde by som to vedel najst? nic neviem vygooglit.
mendo933
19.10.09,10:04
riesi to STN....... cislo si najdes na vyjadreniach od SPP a pod. od ktorych musis mat rozkopavkove povolenie a vytycenie sieti ak sa tam nieco nachadza. Mna vyslo 120m elektriky- distribucna siet pre 5 domov a voda 125m, vykop 150m svojpomoc cca 105tis. sk , vyse 1600€ som usetril len na materiale
ciners
19.10.09,10:20
vie niekto ake rozostupy by mali byt medzi kanalizacnou rurou, vodovodnou a plynovou? kde by som to vedel najst? nic neviem vygooglit.

Ked uz o tych rozostupoch pises, potom treba dat aj bacha na vzdialenost od domu, aby zaklad nepritazoval to vedenie podzemnych sieti.
alltracboy
19.10.09,10:25
na vlastnom pozemku musim mat rozkopavacie povolenie? mam vyvedene vsetky siete na pozemku, len potrebujem potiahnut do domu co bude vzadu v zahrade. teraz je voda aj kanalizacia v polmetrovej medzere medzi domom a plotom, plyn ide po obvode domu. Na urade sa tvaria ze tam nemozem prihodit dalsiu ruru na vodu a plyn
magnum
19.10.09,10:48
toto by aj mna zaujimalo a tiez pristupova cesta cez jarok lebo akurat s tym zacinam a hlavne to rozkopavacie povolenie ma dost vydesilo a vyhlasujem obciansku neposlusnost a odmietam po akekolvek povolenie na kopanie vobec mysliet...