Kvietocek
19.10.09,09:26
Prosim Vas o radu, ked chcem z fotky vybrat iba urcity predmet (napr. na fotke su odfotene hory, stromy a ja a chcem s tej fotky vytiahnut iba seba) ako to spravit? Je na to nejaky specialny program alebo sa to da urobit uplne jednoducho?
Dakujem za rady
Chobot
19.10.09,09:25
Prosim Vas o radu, ked chcem z fotky vybrat iba urcity predmet (napr. na fotke su odfotene hory, stromy a ja a chcem s tej fotky vytiahnut iba seba) ako to spravit? Je na to nejaky specialny program alebo sa to da urobit uplne jednoducho?
Dakujem za rady

Urobíš to v hociktorom programe na úpravu fotiek, len budeš musieť ručne označiť oblasť, ktorú chceš vystrihnúť. Niektoré programy dokážu samé automaticky (na základe nejakého určenia) vybrať oblasť označenú užívateľom.
Kvietocek
19.10.09,10:07
dakujem :)
Kvietocek
21.10.09,10:14
ja som skor myslela retuš t.j. najdem si nejaky obrazok pariza a dam tam moju fotku hoci som v parizi nebola ale vysledna fotka bude akoby som tam bola :)
Chobot
22.10.09,07:16
ja som skor myslela retuš t.j. najdem si nejaky obrazok pariza a dam tam moju fotku hoci som v parizi nebola ale vysledna fotka bude akoby som tam bola :)

Urobíš to v ktoromkoľvek grafickom programe na úpravu obrázkov, dokonca aj taký jednoduchý Skicár, čo je štandardnou súčasťou Windovsu to dokáže, pozri sem:

http://www.porada.sk/t122344-retusovanie-fotografii.html