Gabuška T.
19.10.09,10:07
Môžme vykonávať stolársku výrobu v novostavbe stolárskej dielni, ked ešte nie je skolaudovaná ? čo nám hrozí ?...
milko78
19.10.09,09:21
Nemozte, treba to skolaudovat..........hrozia Vam pokuty(stavebný úrad, úrad verejneho zdravotnictva,hasiči........),ale pokial nie je zalobcu nie je ani sudcu
Gabuška T.
19.10.09,10:43
ďakujem, no myslím si, že to riskneme :-)... zastaviť výrobu nemôžeme a viete ako to chodí v našom štáte... každý úrad má aspoň mesiac lehotu na vyjadrenie sa ... tak nám držte palce...
vdaka
Romulus001
19.10.09,11:14
len si dajte pozor na susedov. Poznam podobny pripad ako ste Vy. Sused ho udal a teraz 1/2 roka beha po uradoch aby zlegalizoval aspon tu stavbu. Zo zivnostnenskeho mu prisiel papier ze pokial nebude skolaudovana budova tak ma zastavenu zinost. A pokial ju nema skolaudovanu tak tam nemoze robit vobec nic.
Zoltán Kovács
19.10.09,11:16
A čo tak si požiadať povolenie na dočasné užívanie stavby.
ilona
19.10.09,11:50
Zoltán,ak to ovládaš poraď,koho by sme mali požiadať,ja mám u jedného klienta presne takýto problém.Ďakujem.
Zoltán Kovács
19.10.09,13:29
Zoltán,ak to ovládaš poraď,koho by sme mali požiadať,ja mám u jedného klienta presne takýto problém.Ďakujem.

Neviem presný postup, len som to niekde čítal, že je takáto možnosť.
Miloš Mičega - CIMOM TN
19.10.09,19:09
ďakujem, no myslím si, že to riskneme :-)... zastaviť výrobu nemôžeme a viete ako to chodí v našom štáte... každý úrad má aspoň mesiac lehotu na vyjadrenie sa ... tak nám držte palce...
vdaka

Neviem, čo je to risknúť. Mám za to, že tak či tak, treba stavbu skolaudovať.
Netreba ani písať prečo, dane, stavebný zákon (pokuta), RUVZ (pokuta) a pod.
Jednoducho raz to treba aj tak.


A čo tak si požiadať povolenie na dočasné užívanie stavby.

Pravdepodobne bolo uvažované nad § 83 SZ. Je to dtto ako kolaudácia (tie isté podklady). Používa sa to len vtedy, ak sa má užívať časť stavby skôr ako ostatná časť (napr. jeden vchod bytového domu je už dokončený a ostatné sa ešte len dorábajú).
Gabuška T.
20.10.09,05:13
Pre objasnenie situácie : žiadosť o kolaudáciu sme už podali, ale do konca októbra sa musíme vysťahovať z prenajatých priestorov ... a dovtedy kolaudácia našich nových priestorov určite nebude. VYbavenie dočasného užívania stavby je takisto zdlhavá záležitosť :-( ...
akina
20.10.09,05:19
V prevádzkarni, na ktoré nie je vydané súhlasné rozhodnutie RÚVZ / hygiena /nemôžeš začať podnikať - pozri § 52 ods. 1 písm. b/ zákona č. 355/2007 Z.z.
Miloš Mičega - CIMOM TN
20.10.09,05:19
Pre objasnenie situácie : žiadosť o kolaudáciu sme už podali, ale do konca októbra sa musíme vysťahovať z prenajatých priestorov ... a dovtedy kolaudácia našich nových priestorov určite nebude. VYbavenie dočasného užívania stavby je takisto zdlhavá záležitosť :-( ...

Ak by bol problém, tak treba tvrdiť, že v priestoroch nevyrábam, ale ich dorábam.
Moje tvrdenie by muselo byť vyvrátené v prípade akéhokoľvek správneho konania (konania o delikte).

CIMOM