Alyssa
19.10.09,11:29
Ahoj, vie mi niekto poradiť dobré multifunkčne zariadenie? Od akého výrobcu sú kvalitné.....a najskôr atramentové pretože laser je asi dosť drahý.....napr. epson som čítala, že sa po čase zablokuje a musí sa dať odblokovať či čo a vraj je to dosť drahé....
jojom
19.10.09,09:58
Skús pozrieť sem: http://www.porada.sk/t37640-multifunkcne-zariadenie.html možno Ti to pomôže.
pistik71
19.10.09,18:51
z atramentu odporucam toto: http://h10010.www1.hp.com/wwpc/sk/sk/ho/WF05a/18972-18972-238444-410635-410635-3777155.html
Ale... otazka je kde, co a kolko chces tlacit.
Alyssa
20.10.09,11:02
diki za rady...inak tlačiť zatiaľ málo, ale časom toho bude určite viac...
Alyssa
05.11.09,11:39
Tkže kúpili sme canon a uvidíme či budeme spokojný....
Taserda
05.11.09,19:48
Ja som dnes kúpil Epson sx100,nainštaloval,skenuje aj kopiruje ale keď dám tlačiť píše že už je vytlačené no nič sa nedeje.Kedže skenuje spojenie je funkčné .Vie niekto radu?Môže byť USB kábel nepriechodný z jednej strany?
PotPalo
05.11.09,20:05
Ja som dnes kúpil Epson sx100,nainštaloval,skenuje aj kopiruje ale keď dám tlačiť píše že už je vytlačené no nič sa nedeje.Kedže skenuje spojenie je funkčné .Vie niekto radu?Môže byť USB kábel nepriechodný z jednej strany?

Skontroluj, či nemáš nastavené "tlačiť do súboru", alebo či máš správnu predvolenú tlačiareň. USB kábel nemôže byt nepriechodný z jednej strany-buď ide obojsmerne, alebo vôbec.
A mimochodom aj skener používa obidva smery toku dát: požiadavka na skenovanie ide do skeneru a potom dáta zo skeneru do počítača.
Taserda
05.11.09,20:13
V Tento počítač vidím scener mala by tam byť zvlášť aj tlačiareň?
Taserda
05.11.09,20:26
Vyriešené :D zrušil som nastavenie "pozastaviť tlač".:D:D
cucula1
06.11.09,11:11
Vie mi poradiť , prečo mi lasserová tlačiareň HP 1120n stále tlačí na tmavo a 3 x bola už reklamovaná
Taserda
06.11.09,11:53
A mne do červena.žeby sa to malo nejako rozbehať,alebo ...?
Taserda
06.11.09,16:47
A mne do červena.žeby sa to malo nejako rozbehať,alebo ...?
Bolo treba vyčistiť hlavu.Ide už ako má.:)
Strašné ,človek aby sa do všetkého rozumel.:)
Lubica3
11.11.09,15:43
Nemá niekto skúsenosti s termálnou atramentovou tlačiarňou HP OfficeJet Pro 8500? Chystám sa kúpiť farebné multifunkčné a rozhodujem sa medzi touto atramentovou HP a laserovou Konicou Minoltou 1680, cenovo sú obe okolo 200 Eur. Poradíte? Díky.
Charon
11.11.09,16:14
Nemá niekto skúsenosti s termálnou atramentovou tlačiarňou HP OfficeJet Pro 8500? Chystám sa kúpiť farebné multifunkčné a rozhodujem sa medzi touto atramentovou HP a laserovou Konicou Minoltou 1680, cenovo sú obe okolo 200 Eur. Poradíte? Díky.

Pozeral som parametre, podľa parametrov (DPI, automatický podávač, rýchlosť tlače ... ) by som odporučil HP. Stále však nepoznám skúsenosti s atramentom a zasychaním ... Mám laserovú tlačiareň, a toner má cca 4 roky, je v poriadku... Toto je dané, samozrejme, z typu náplne. Suchý prášok ťažko zaschne :D.

Má niekto skúsenosti s atrametom? Ako dlho vydrží náplň? (Nemyslím teraz napr. 1000 strán :D) ale časovo do jej zachnutia. Môj odhad je 2-3 mesiace?
Blankake
11.11.09,16:17
Pozeral som parametre, podľa parametrov (DPI, automatický podávač, rýchlosť tlače ... ) by som odporučil HP. Stále však nepoznám skúsenosti s atramentom a zasychaním ... Mám laserovú tlačiareň, a toner má cca 4 roky, je v poriadku... Toto je dané, samozrejme, z typu náplne. Suchý prášok ťažko zaschne :D.


Má niekto skúsenosti s atrametom? Ako dlho vydrží náplň? (Nemyslím teraz napr. 1000 strán :D) ale časovo do jej zachnutia. Môj odhad je 2-3 mesiace?
Ja mám atramentovú tlačiareň, netlačím na nej veľa (v priemere raz za 2 týždne niečo) a toner mi vydrží aj rok.
Charon
11.11.09,16:28
Blankake, ďakujem za info...
Lubica3
11.11.09,16:43
No ja som mala práve zlé skúsenosti s atramentovou, ale to bolo už zopár rokov /odvtedy mám len laserovky/, ale teraz dúfam, že to určite už technicky pokročilo a hlavne keď nebudem dlhšiu dobu farebne tlačiť, že tie hlavy nebudem musieť zaschnuté vyhodiť....
Flinstone
11.11.09,17:35
ja mám multifuknčné HP PSC 760... má to hádam 8 rokov a problém so zaschnutím hlavy sa mi objavil raz, to som netlačil viac ako 2 týždne a bola plnená... U originál HP cardrige sa mi nestalo, aby zaschol atrament aj keď som netlačil trebárs dva mesiace.
arthur416
12.11.09,10:20
Pozeral som parametre, podľa parametrov (DPI, automatický podávač, rýchlosť tlače ... ) by som odporučil HP. Stále však nepoznám skúsenosti s atramentom a zasychaním ... Mám laserovú tlačiareň, a toner má cca 4 roky, je v poriadku... Toto je dané, samozrejme, z typu náplne. Suchý prášok ťažko zaschne :D.

Má niekto skúsenosti s atrametom? Ako dlho vydrží náplň? (Nemyslím teraz napr. 1000 strán :D) ale časovo do jej zachnutia. Môj odhad je 2-3 mesiace?

Odhad mas presny. Ak sa nepouziva a netlaci sa, tak tonery zaschnu po 2-3 mesiacoch a tie sa uz nedaju doplnat, respektive sa daju repasovat, ale ta cena je velka. Za repas pytaju len o 2- 5 € menej (zavisi od toho ci je cierna, alebo farebna) ako za nove originalky. Potom sa daju kupit do atramentky aj nahrady (nie original tonery). Tie su neni take drahe, ale osobne tomu neverim.
My sme mali multifunkcne HP 1510 a po roku, dvoch som sa rozhodol a prehovoril som aj "veducu kasy" a vymenili sme to za multifunkcne laserove zariadenie Samsung SCX-4300. Je to sice iba ciernobiele, ale na faktury a texty do skoly plne postacuje. Toner dlhsie vydrzi a tlac je kvalitnejsia. Nevyhoda je ze po urcitom case sa bude musiet vymenit valec, ale udrzba patri k vsetkemu.
Lubica3
12.11.09,13:12
Nemá niekto skúsenosti s termálnou atramentovou tlačiarňou HP OfficeJet Pro 8500? Chystám sa kúpiť farebné multifunkčné a rozhodujem sa medzi touto atramentovou HP a laserovou Konicou Minoltou 1680, cenovo sú obe okolo 200 Eur. Poradíte? Díky.


No stále som na vážkach, hoci má tá Minolta horšie parametre, ale je to laserovka a ja budem farebne tlačiť len občas. Ďakujem za vaše skúsenosti. Nemá niekto odskúšanú tú termálnu atramentovú?
L1966M
15.11.09,17:55
ahoj ja som kúpil Epsn DX7400 teraz sa už síce tak nepredávajú lebo su novšie ale je super aj tlač-skener-kopir. super 4x atram. zásobníky síce menšie ale na domáce práce je OK ja som spokojný a teraz som kupil aj kamoške k novému PC Epson SX105 cena je táká schopná na to že to je na domáce využitie takže v kratke doporučujem
PS a inak aj nové a značkové sa môže kaziť ale s tým si nepomôžeš.
Fatbob
21.03.12,06:17
Dobrý článok ohľadom správneho výberu tlačiarne som našiel na: http://www.onlineoffice.sk/vyber-tlaciarne?
Odporúčam
Indeed
21.03.12,06:31
ja mam odskušanú HP LaserJet 1018

a fachčí veĺmi dobre,

tonery kupujem v CZ repasované za cca 500 CZK-kus
dudon
26.03.12,14:28
http://www.qcomp.sk/?id=530 skus tuto stranku. vedia tam poradit a maju v celku dobre ceny. Ja som bol v celku spoko :)