jued
19.10.09,13:40
Chcela by som opýtať, mám dva doklady z Maďarska. Jeden je za opravu automobilu je vystavený s DPH a druhý je za náhradné diely, ktoré boli použité pri oprave motorového vozidla. Doklad za náhradné diely je bez DPH. Do ktorého riadku DP dám doklad za náhradné diely , do r. 07 alebo 09? Oprava bola vykonaná v Maďarsku.
jued
19.10.09,12:18
Posúvam ďalej
Muška
19.10.09,16:17
Chcela by som opýtať, mám dva doklady z Maďarska. Jeden je za opravu automobilu je vystavený s DPH a druhý je za náhradné diely, ktoré boli použité pri oprave motorového vozidla. Doklad za náhradné diely je bez DPH. Do ktorého riadku DP dám doklad za náhradné diely , do r. 07 alebo 09? Oprava bola vykonaná v Maďarsku.
Automobil je SR? Ak áno, tak mala byť aj faktúra z Maďarska vystavená bez DPH.

klikni:
http://www.porada.sk/t30911-fa-za-sluzbu-vykonanu-v-zahranici.html
jued
20.10.09,07:25
Áno automobil je evidovaný v SR, ale oprava bola vykonaná v Maďarsku, mne sa jedná o tie náhradné diely , tie boli vystavené bez DPH. Či to ide do riadku 07 alebo 09 daňového priznania DPH.
marina8
20.10.09,07:45
Áno automobil je evidovaný v SR, ale oprava bola vykonaná v Maďarsku, mne sa jedná o tie náhradné diely , tie boli vystavené bez DPH. Či to ide do riadku 07 alebo 09 daňového priznania DPH.

ak je automobil evidovany v SR, a Vy ste v SR platcami DPH, tak:
1. oprava - bez DPH - v nasom DP je to riadok 9,10, 19
2. diely - bez DPH - v nasom DP je to riadok 7,8,19
Muška
20.10.09,08:05
...a len doplním marinu8, že to či DPH píšeš AJ do riadku 19 musíš vedieť Ty, podľa toho či máš nárok na celý odpočet DPH.

A faktúru za opravu by si mala dať prerobiť, lebo /podľa mňa/ aj keď tam máš vyčíslenú maďarskú DPH, musíš ju účtovať bez DPH a v priznaní DPH to uviesť, tak ako písala marina8