Zoltán Kovács
19.10.09,13:06
Chcem sa spýtať zúčastnených či aj Vám daňové úrady oznámili, že výstupové zostavy z MRP mzdy (kvartálne prehľady) sú neštandardného formátu, ktoré ich systém nie je schopný skenovať? Po telef. zisťovaní mi bolo oznámené, že všetky doteraz podávané prehľady, tlačené priamo z MRP, sú neštandardné, ktoré doteraz nahadzovali ručne. Avšak dostali nariadenie z MF SR, že odteraz takéto tlačivá nesmú akceptovať, a musia vrátiť na prepracovanie.
lenkak
19.10.09,13:13
zatiaľ nikto nič neoznámil.
Tamila
19.10.09,13:14
Štvrťročné mi zatiaľ vždy zobrali, ale ročné prehľady som musela dávať ručne, tie mi nechceli zobrať.
dušinka
19.10.09,13:30
Lenkak a Tebe ich na DÚ v NZ aj zobrali? Mne nikdy.Vždy som ich prepisovala. Aj ročné hlásenie, s výnimkou r.2008, keď mi správkyňa zobrala hlásenie na diskete. Keďže je to väčšia firma, potešila ma. Hovoríme stále o výstupoch MRP.
Anja111
19.10.09,13:35
Hlásenia som musela prepisovať aj ja...
mysimis
19.10.09,15:33
Ja som ich neprepisovala, ale tlačila ...... zavolala som do mrp a tam ma usmernili. Tu je odpoveď aj pre Vás....http://upgrade.mrp.sk/faqwebpages/FaqAnswer.aspx?cislo=349
lenkak
19.10.09,19:53
na taký spôsob som to ukladala aj ja, do pdf súboru, a až tak vytlačila.
korduľa
24.03.10,07:47
ja som dnes volala na DU BA 6 koli tomu, ze som davala opravne hlasenia. tiez mi pani povedala, ze ministerstvo ide schvalit, aby sa tlaciva posielali len na originaloch, lebo im to neberie. myslim, ze spolocnosti, ktore ponukaju uctovny softver by mali popracovat na tom, aby zostavy a tlaciva splnali poziadavky, ktore ma du. myslim, ze sme v natolko pokrocilej dobe, aby to zvladli a nerobili sme to rucne, pripadne nahadzovali nieco cez internet, ked mam raz vsetko zadane v programe. pri xx-tich firmach si neviem predstavit taketo "zjednodusenie"
lenkak
24.03.10,07:51
Teraz už mrp v súbore fdf berú na DU. Na spodku vytlačeného tlačiva je názov generované fdf mrp. Všetky takto vytlačené tlačivá bez problémov berú DU.