pnak
19.10.09,14:44
Dobry den!
Kamarat mi tvrdi ze keby dovazal cisto nove auta zo zahranicia a predaval ich na inzerat ako pouzite, nebola by na ne zaruka a vystavil by iba kupno predajnu zmluvu, tak by na to nepotreboval ziadnu zivnost a neporusoval by tym ziadne zakony. Tato cinnost by bola dlhodobejsia, to znamena ze by sa nejednalo iba o par kusov vozidiel. Mne sa to vsak nepozdava a neviem mu vysvetlit, ze ak by chcel prevadzat takuto cinnost, potreboval by na to zivnostenske opravnenie.

POMOZTE MI
DAKUJEM
j.sch
19.10.09,13:25
Dobry den!
Kamarat mi tvrdi ze keby dovazal cisto nove auta zo zahranicia a predaval ich na inzerat ako pouzite, nebola by na ne zaruka a vystavil by iba kupno predajnu zmluvu, tak by na to nepotreboval ziadnu zivnost a neporusoval by tym ziadne zakony. Tato cinnost by bola dlhodobejsia, to znamena ze by sa nejednalo iba o par kusov vozidiel. Mne sa to vsak nepozdava a neviem mu vysvetlit, ze ak by chcel prevadzat takuto cinnost, potreboval by na to zivnostenske opravnenie.

POMOZTE MI
DAKUJEM
Samozrejme že ÁNO ......... podnikať aj keď len s jazdenými autami na "čierno " je paragraf......... Živnosť treba určite...
belo72
19.10.09,13:56
Myslim ze ziadny zakon neurcuje kolko krat do roka si mozes kupit auto a ked sa ti nepaci tak ho predat je to tvoja vec a ak mas alebo kamarat na to nervy a chut takto zarabat da sa len nezabudni odvadzat dane a to uz neviem ci po zaplateni budes mat nejaky zisk :)
j.sch
19.10.09,14:08
Myslim ze ziadny zakon neurcuje kolko krat do roka si mozes kupit auto a ked sa ti nepaci tak ho predat je to tvoja vec a ak mas alebo kamarat na to nervy a chut takto zarabat da sa len nezabudni odvadzat dane a to uz neviem ci po zaplateni budes mat nejaky zisk :)
To ti zákon nemôže určiť ale ........ robiť niečo na "švarc" ........
belo72
19.10.09,14:25
ja len pisem ze je to mozne a kto s tym ako nalozi a kolko zarobi pripadne kolko si odsedi to uz nie je moj problem :) Inac hovori sa ze poctivou pracou este nikto nezbohatol. Nechcem propagovat okradanie nasho uzasneho statu / ja tiez som chudobny - poctivo pracujem a vsetky peniaze odvadzam aby mi neskrivili charakter / staci ze to plati opacne .
Martin196
19.10.09,16:48
Mam pocit ze je to 5 aut do roka na osobu...
Rozalka
19.10.09,16:55
Podľa zákona o DPH (§ 3)
(2) Ekonomickou činnosťou (ďalej len "podnikanie") sa rozumie každá činnosť, z ktorej sa dosahuje príjem a ktorá zahŕňa činnosť výrobcov, obchodníkov a dodávateľov služieb vrátane ťažobnej, stavebnej a poľnohospodárskej činnosti, činnosť vykonávanú ako slobodné povolanie podľa osobitných predpisov, 1) duševnú tvorivú činnosť a športovú činnosť. Za podnikanie sa považuje aj využívanie hmotného majetku a nehmotného majetku na účel dosahovania príjmu z tohto majetku; ak je majetok v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, považuje sa jeho využívanie na účel dosahovania príjmu za podnikanie v rovnakom pomere u každého z manželov, ak sa manželia nedohodnú inak.

V poňatí Obchodného zákonníka (§ 2):
Podnikanie je vymedzené týmito znakmi:
a) ide o sústavnú činnosť, nie o činnosť, ktorú niekto vykonáva príležitostne alebo ojedinele;
b) samostatnosť podnikateľa, tzn. že podnikateľ má vlastnú prevádzku a sám rozhoduje o podnikaní, nejde teda o činnosť v rámci pracovného pomeru;
c) podnikateľskú činnosť vykonáva vo vlastnom mene (pod svojím obchodným menom) a na vlastnú zodpovednosť;
d) za účelom dosiahnutia zisku.