Peter Š.
19.10.09,19:40
Dobrý deň,
kúpili sme starší rodinný dom, kde je jedna časť podpivničená (3m x 4,8 m) a v tej sa nám objavuje voda. Pivnicu sme chceli zrušiť-zasypať, ale obávam sa, aby nam vlhkosť nezachádzala až do obývateľných častí domu. Prosíme o pomoc pri celkovom riešení tejto situácie, chceme dať dom resp. pivnicu odvodniť. Múry nadzemných častí domu sa zatiaľ vlhkosťou neprejavujú. Nehnutelnosť sa nachadzá v Prešovskom okrese, obec Kendice. Ďakujem.
Chobot
20.10.09,06:50
Dobrý deň,
kúpili sme starší rodinný dom, kde je jedna časť podpivničená (3m x 4,8 m) a v tej sa nám objavuje voda. Pivnicu sme chceli zrušiť-zasypať, ale obávam sa, aby nam vlhkosť nezachádzala až do obývateľných častí domu. Prosíme o pomoc pri celkovom riešení tejto situácie, chceme dať dom resp. pivnicu odvodniť. Múry nadzemných častí domu sa zatiaľ vlhkosťou neprejavujú. Nehnutelnosť sa nachadzá v Prešovskom okrese, obec Kendice. Ďakujem.

Na tvojom mieste by som si v prvom rade zistil, ako hlboko je spodná voda. Ak je vyššie, ako podlaha pivnice, tak je to problém. Ak nie, tak treba zistiť, odkiaľ sa tá voda berie.
Peter Š.
20.10.09,10:40
Na tvojom mieste by som si v prvom rade zistil, ako hlboko je spodná voda. Ak je vyššie, ako podlaha pivnice, tak je to problém. Ak nie, tak treba zistiť, odkiaľ sa tá voda berie.
Nevedel by si mi prosim poradit nejakých odborníkov, ktorý by to dokázali zistiť a prípadne aj realizovať ?
dementolog
21.10.09,12:52
je mnoho rieseni . ez ohladu na hlbku zemnej vlhosti a vlastne aj jej objem . ide o chemicku bazu , ktora krystalizuje beton a murovaciu zmes . je to pomerne lacna varianta ale je navezna len na liate betonove zaklady . ak je podurovnova cast murovana z tehly odporucam okopat dom a pouzit mopovu foliu kombinovanu z drenaznym systemom ak to dovoluje teren a hlbka kanalizacneho zvodu . v pripade , ze mate kamenne zaklady , odporucam rovnako ako pri tehle mopovu foliu kombinovanu z takzvanym podrezanim domu , aby vlhkost nestupala casom . je celkom mozne , ze najlacnejsim riesenim bude , ze nechate prehlbit septik , aby ste ho mohli pouzit ako trativod
stavar
29.12.09,22:00
Robil som podobný problém. treba vykonať obhliadku. Okrem nopovej fólie som použil IGLU, drenáže, špeciálnu dvojvrstvovú sanačnú omietku SCHWENK. 0905652705