ludex
19.10.09,20:14
Zdravím všetkých poraďakov. Chcem Vás poprosiť,o vysvetlenie pojmu: Poskytovanie uverov na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky. Čo sa pod tým pojmom všetko skrýva? Vopred ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.::confused:
ludex
20.10.09,18:41
Snažil som sa zmeniť názov témy,ale asi sa mi to moc nepodarilo. Neponúkam ani nehladám úver,len potrebujem vedieť čo znamená táto volná živnosť.
buchač
20.10.09,19:14
Snažil som sa zmeniť názov témy,ale asi sa mi to moc nepodarilo. Neponúkam ani nehladám úver,len potrebujem vedieť čo znamená táto volná živnosť.

Ale je to pritom také jednoduché ...:rolleyes:;)
Výsledky 1 - 10 z približne 2 140 pre Poskytovanie uverov na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky. (0,26 sekúnd)

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=Poskytovanie+uverov+na+ktor%C3%A9+sa+nevy%C5%BEa duje+povolenie+banky&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8


bola zapísaná do Obchodného registra SR 28. marca minulého roku a v rámci prevádzkovaných činností má okrem iného uvedené aj poskytovanie úverov zo zdrojov, na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky ako aj sprostredkovateľskú činnosť v oblasti poskytovania úverov zo zdrojov, na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky.

http://openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=78203
ludex
21.10.09,08:01
To je síce všetko pekné,ale aké sú to zdroje na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky? Sú to moje peniaze ktoré môžem požičiavať za odmenu? Trochu to zjednoduším: Mám volnú živnosť poskytovanie úverov atď.. Môžem poskytovať hotovostné úvery občanom? Výška úveru od 50 do 200 eur.
buchač
21.10.09,08:25
To je síce všetko pekné,ale aké sú to zdroje na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky? Sú to moje peniaze ktoré môžem požičiavať za odmenu? Trochu to zjednoduším: Mám volnú živnosť poskytovanie úverov atď.. Môžem poskytovať hotovostné úvery občanom? Výška úveru od 50 do 200 eur.

To už nie je úver ....

Občas sa tomu zvykne hovoriť aj inak .......;)....že ÚŽERA ....:rolleyes:
ludex
21.10.09,08:44
To už nie je úver ....

Občas sa tomu zvykne hovoriť aj inak .......;)....že ÚŽERA ....:rolleyes:

Skús čítať pomali a pozorne! A keď nič,tak skús čítať ešte pomalšie a viackrát! A keď ani tak nič tak radšej nepíš nič!mimotemy
akina
21.10.09,08:56
To je síce všetko pekné,ale aké sú to zdroje na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky? Sú to moje peniaze ktoré môžem požičiavať za odmenu? Trochu to zjednoduším: Mám volnú živnosť poskytovanie úverov atď.. Môžem poskytovať hotovostné úvery občanom? Výška úveru od 50 do 200 eur.
Áno, poskytuješ úvery z vlastných zdrojov.
buchač
21.10.09,09:58
Skús čítať pomali a pozorne! A keď nič,tak skús čítať ešte pomalšie a viackrát! A keď ani tak nič tak radšej nepíš nič!mimotemy

mimotemy
Ja čítam radšej pomaly......ak si nepochopil nadsádzku , sorry ...


Pomaly a zároveň aj viackrát sa Ťa pýtam , aké by boli úroky , respektíve RPMN ...

P.S.
Ako čítam , či pomaly , či pozorne ....
Úver vo výške 50 € .........to je čo , sranda ???
Keby sme tomu dali pomenovanie - pôžička , ešte by sa dalo , ale takto ?
ludex
21.10.09,11:59
mimotemy
Ja čítam radšej pomaly......ak si nepochopil nadsádzku , sorry ...


Pomaly a zároveň aj viackrát sa Ťa pýtam , aké by boli úroky , respektíve RPMN ...

P.S.
Ako čítam , či pomaly , či pozorne ....
Úver vo výške 50 € .........to je čo , sranda ???
Keby sme tomu dali pomenovanie - pôžička , ešte by sa dalo , ale takto ?
Prepáč,ale tu vôbec nejde o úroky,ani o to či je to úver alebo pôžička. Ja potrebujem vysvetliť niečo úplne iné! Viď začiatok témy.
Danila
23.10.09,17:23
Zdravím všetkých poraďakov. Chcem Vás poprosiť,o vysvetlenie pojmu: Poskytovanie uverov na ktoré sa nevyžaduje povolenie banky. Čo sa pod tým pojmom všetko skrýva? Vopred ďakujem za vyčerpávajúce odpovede.::confused:
Pod tým pojmom sa skrýva poskytovanie pôžičiek nebankovým spôsobom na základe voľnej živnosti.:) Nemáš za čo.;) A s úžerou to nemá nič spoločné.
ludex
24.10.09,10:44
Pod tým pojmom sa skrýva poskytovanie pôžičiek nebankovým spôsobom na základe voľnej živnosti.:) Nemáš za čo.;) A s úžerou to nemá nič spoločné.

Ďakujem, za vysvetlenie. :) Mám za čo. ;)