rast0
19.10.09,21:26
Zdravím poraďáci. Som absolútny analfabet, čo sa týka výpočtov mzdy a preto potrebujem poradiť. Situácia:
22. septembra som nastúpil do nového zamestnania. Na zmluve mám uvedenú hrubú mzdu 630 €. Koľko mi mal zamestnávateľ za september vypočítať hrubú mzdu? :confused:
hanelie
19.10.09,19:49
630 : počet pracovných dní v septembri x počet odpracovaných dní
Zoltán Kovács
19.10.09,19:49
Zdravím poraďáci. Som absolútny analfabet, čo sa týka výpočtov mzdy a preto potrebujem poradiť. Situácia:
22. septembra som nastúpil do nového zamestnania. Na zmluve mám uvedenú hrubú mzdu 630 €. Koľko mi mal zamestnávateľ za september vypočítať hrubú mzdu? :confused:

Podľa toho čo uvádzaš zrejme máš mesačnú mzdu. Mesačná mzda je ja celý odpracovaný mesiac + platené sviatky. Teda v septembri bolo 20 prac.dni + 2 dni sviatky. Od 22.09. do 30.09. bolo 7 prac.dni.
Výpočet:
630 : 22 (20 + 2) = 28,636 je denný hrubý zárobok. 28,636 * 7 = 200,45 eur.
hanelie
19.10.09,20:06
pre istotu doplním môj predchádzajúci príspevok - počet pracovných dní spolu so sviatkami, pretože zci odmeňovaní mesačnou mzdou nemajú nárok na náhradu mzdy za sviatok - platí sa im ako obvyklý pracovný deň
luko1
19.03.10,07:30
Ahojte,
ako mam postupovať pri výpočte mzdy, ak zamestnanci majú nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas t.j. pracujú každý deň inak (jeden deň 12h, druhý deň 4 h, ďalší deň 6 hodín, a takto sa im to stále opakuje), takže niekedy majú hodín menej, niekedy majú hodín viac ako je v danom mesiaci. A v pracovnej zmluve majú HM 307,70 Eur. Ako mám vypočítať mzdy? mám im rátať že pracujú 8 hodín denne, a hodiny navyše im mám dať ako nadčas. Alebo im prerobiť pracovné zmluvy na hodinovú mzdu a vyplatiť im len hodiny čo skutočne odpracovali x minimálna hodinová mzda?
A ako je to s odpracovanými sobotami, dáva sa nejaký príplatok.
Prosím poraďte.