MySpace
19.10.09,20:48
Ahojte,
nedavno som si kupila novy NB od spolocnosti HP, bol bez operacneho systemu. Chcela som si zatial na neho nainstalovat Linux, pokial nezohnam OM-ko na Windows.
Zatial tam ma hodeny FreeDos. Problem ale nastava v tom, ze vykazuje chybu.
CD-cko s Linuxom vykazuje chybu pri jeho spusteni a aj ked skusim aspon XP instalacku, co mam doma, tak ta tiez vykazuje chybu.

Je mozne, ze by bol problem s nejakymi hardverovymi ovladacmi? Nevie nahodou niekto ako to riesit?

Resp. navod na spustenie Linuxu? Ci si mam z netu stiahnut dajaku novu verziu Linuxu a tu sa tam pokusit hodit? Zrovna mam doma Knopix.

Predom dakujem...
MySpace
19.10.09,18:59
Zatial, co som pozerala, tak asi neakceptuje DVD-romku, mozno mu chyba na nu ovladac. Neriesila by to nejaka nova verzia Linuxu? Kde najdem nejaku verziu na neho, ktoru napalim na CD-cko a skusim hodit na notebook? Dikes
pistik71
19.10.09,19:09
MySpace
20.10.09,18:08
Dik, uz je to poriesene...
Fero11
20.10.09,18:40
Skus stahnut posledny Ubuntu 9.04 napal na CD a skus nabootovat, zatial vyskusaj live (to jest neinstaluje sa) ak sa ti to podari, tak na MS asi zabudnes
MySpace
20.10.09,19:07
Skus stahnut posledny Ubuntu 9.04 napal na CD a skus nabootovat, zatial vyskusaj live (to jest neinstaluje sa) ak sa ti to podari, tak na MS asi zabudnes

Prave som si ho stiahla, idem ho hodit na DVD-cko. Inak bratranec, co pouziva Linux mi tiez toto tvrdil. ;)
... ale obavam sa, ze u mna to tak skoro nebude, bo by sa muselo najprv zmenit skolstvo, pretoze vacsinu, ked nie vsetky produkty - SW vyuzivame od MS, takze na Linuxe ich len z velkou namahou vsetky rozbehnem....skratka paradox skolstva :cool:

(Vo vyssich rocnikoch som mala az jeden predmet, kde sme okrajovo riesili Linux aj to na platforme Windowsu. Ale tiez si myslim, ze Linux je ovela lepsi, teda odost, neporovnatelne...skratka detail. :) )