batyr
19.10.09,20:52
Dobry den, chcem sa spytat aky vplyv na ucinnost radiatora ma jeho chybne zapojenie, to znamena ze privod teplej vody je napojeny na spiatocku. Je vobec mozne takto zapojit radiator? Moze to mat za nasledok, ze nebude cela plocha radiatora rovnomerne tepla? Dakujem.
220870
19.10.09,19:27
Nebude kúriť celá plocha radiátora.
magor12
20.10.09,06:12
prečo to tak chceš napojit? nerozumiem
batyr
20.10.09,08:48
Nechcem to tak zapojiť. Ale pravdepodobne to tak mám zapojené v celom byte. Robila mi to certifikovaná firma a včera som si to všimol. Tak sa pýtam, že čo s tým teraz.
magor12
20.10.09,12:03
porad sa s niekym kto sa v tom vyzná,a ak je to tak žiadaj vysvetlenie od certifikovanej firmy. predpokladam však že je to iba tvoj dojem,museli by to byt naozaj babráci keby to dali naopak.
batyr
20.10.09,16:46
Ved preto sem píšem, aby som sa poradil s niekym kto sa v tom vyzná. A je to zapojené naopak, dnes uz u mna boli z firmy ktorá montáž vykonala a zajtra to idu opravit.
wagner
20.10.09,17:40
Mne tiež tak jeden "múdry" zapojil polovicu domu. Nehrialo to, tak to potom prišiel na druhý deň opraviť. V pivnici prepojil trubky opačne a potom to hrialo. Akurát že on nebol certifikovaný:o
stavbár2
20.10.09,18:00
wagner, Ty si nikdy nič nerobil a teda sa ti nemohlo stať, že si niečo poplietol.
Určite ti to kúrenár nenapojil opačne naschvál. Je viac ako isté, že ho to mrzí a preto by sme mali byť jeden k druhému tolerantnejší.
Pekný večer.
Stefan2005
20.10.09,18:43
...preto by sme mali byť jeden k druhému tolerantnejší...

neviem, prečo by sme mali byť tolerantnejší k fušerskej práci....
P.S. ešteže to bol "kúrenár", čo to zapojil opačne, a nie elektrikár.
Xanti
20.10.09,18:45
Ináč,
tak premýšlam. Ale mne sa nezdá to opačné zapojenie. U nás v bytovke by potom mali všetci zapojené opačne radiatori. Lebo od času ked vyregulovali kúrenie, tak neviem čo to je ... teplý radiátor na spodu... proste do polovice je teplý a zvyšok studený.

A pochybujem, že by pri 60 bytoch sa pomýlili. Hm?
kero64
20.10.09,19:59
Radiator by mal byť správne napojený zhora vstup a dolu výstup. Opačne to nebude fungovať ani s obehovým čerpadlom. Mám to vyskúšané.:)
kero64
20.10.09,20:01
Ináč,
tak premýšlam. Ale mne sa nezdá to opačné zapojenie. U nás v bytovke by potom mali všetci zapojené opačne radiatori. Lebo od času ked vyregulovali kúrenie, tak neviem čo to je ... teplý radiátor na spodu... proste do polovice je teplý a zvyšok studený.

A pochybujem, že by pri 60 bytoch sa pomýlili. Hm?

Tu sa mohlo stať, že zapojili zle čerpadlo. Tlačí vodu do spiatočky.
Xanti
20.10.09,20:04
Tu sa mohlo stať, že zapojili zle čerpadlo. Tlačí vodu do spiatočky.
Myslíš? A za dva roky na to nikto neprišiel? :eek::eek:
Btw. tento fenomeeeen som si všimla aj pri známych. V každej bytovke kde bolo vyregulované kúrenie, kúria radiatori dopoly. :confused:
kero64
20.10.09,20:15
Myslíš? A za dva roky na to nikto neprišiel? :eek::eek:
Btw. tento fenomeeeen som si všimla aj pri známych. V každej bytovke kde bolo vyregulované kúrenie, kúria radiatori dopoly. :confused:
Ja to netvrdím, že je to tak určite. Je to jedna z možností. Treba sa na to spýtať kompetentných. ;)
Xanti
20.10.09,20:17
Ja to netvrdím, že je to tak určite. Je to jedna z možností. Treba sa na to spýtať kompetentných. ;)
Odpoved kompetentných :
ta to tak ma byť, šicke tak maju. ..... :---:---:---
wagner
21.10.09,14:53
wagner, Ty si nikdy nič nerobil a teda sa ti nemohlo stať, že si niečo poplietol.
Určite ti to kúrenár nenapojil opačne naschvál. Je viac ako isté, že ho to mrzí a preto by sme mali byť jeden k druhému tolerantnejší.
Pekný večer.
Neviem čo rýpeš. Také niečo sa kúrenárovi nemá čo stať. A to nebola jediná chyba, čo mi zle spravil. Už mi dva krát musel pretesňovať ventily - nevieš asi prečo? Asi preto, že nevie ani ventil poriadne utesniť. Až som sa naštvala a zavolala som si druhého kúrenára. Odvtedy je pokoj. Takže to, že som napísala že "múdry", tak som to vôbec neprestrelila. Môžem povedať, že som mu veľmi tým polichotila.