godeejay
19.10.09,21:29
zdravim vas priatelia..prerabam dom.starsi dom asi 50 rocny..bbudem vylievat nove podlahy s izolaciou..ale moja otazka je takato..stare omietky som obuchal a teraz rozmyslam ci dam na tie mury zo surovice (nepalenej tehly) opät omietku,alebo necham vzduchovu medzeru a oblozim to 5cm porfixom alebo na tie steny len nalepit sadrokarton..vec sa ma tak ze nakolko je to surovica tak je asi do 50cm od podlahy viac vlhka ako by mala no vyssie je to uz v poriadku..tak mam dilemu co spravit..poradite?co by bolo rozumnejsie...dakujem
220870
20.10.09,02:47
S tým sa nedá robiť nič iné len,omietnuť.
ono79
20.10.09,08:28
S tým sa nedá robiť nič iné len,omietnuť.

K tomu ak môžem, tak my sme riešili v dome severnú stenu tým spôsobom, že sme popred stenu vymurovali Ytong 10tku, a to aj preto, že stenu zväčša tvoril pieskovec a sem tam tehla. Ale bola v dosť zlom stave po obití, tak sme jej pomohli špricom, potom sme lokalne urobili vyspravky a následne sme vymurovali Ytong. Ten sme ukotvovali miestami roxorom do steny, aby sme vytvorili kompaktnú stenu. S tou vodou by som asi navrhoval najprv vyriešiť izoláciu, potom vyspravky a následne zvážiť. pokiaľ vám to neuberá veľa z priestoru tak aj hej. Ale problém vody v murive to nevyrieši. My máme vaľok a pieskovec. v dome sme vybíjali len spodné časti a následne sme ich vyspravovali. Teraz už bývame rok a nie sú žiadne problémy s vodou. Našťastie.... :D:D:D
godeejay
20.10.09,16:23
takze omietnut?myslite ze ten trosku vlhky spodok omietnut sanacnou omietkou a ten vrch suchy s klasickou?pomoze to trosku ta sanacna omietka?
220870
20.10.09,16:28
Sanačná vám určite pomôže.Doporučujem Baurex.
ski555
20.10.09,16:29
sadrokartonom to vobec neriešiť,len tou omietkou
5-ko
20.10.09,16:42
Hlavne treba vyriesit tu vlhkost!!! jej pricinu, sanacna omietka je na dlhodobe vysusenie muriva do ktoreho by uz nemala vnikat nova vlhkost.
220870
20.10.09,16:47
Hlavne treba vyriesit tu vlhkost!!! jej pricinu, sanacna omietka je na dlhodobe vysusenie muriva do ktoreho by uz nemala vnikat nova vlhkost.
Skôr by som to špecifikoval tak že sanačná omietka je na múry ktoré nie sú sústavne vystavené vode.Je to niečo podobné ako s tým aqapolom.
godeejay
20.10.09,16:56
no..ta vlhkost je tam pravdepodobne koli tomu ze tam dlhsiu dobu nebol odkvapovy system a dazdova voda zo strechy stekala priamo na beton okolo domu ktory bol uz aj tak popraskany..takze sa to cez tie skary ta prebytocna voda dostala do muriva...a este jeden faktor..pri tych stenach boli asi 20rokov skrine a kuchynska linka s ktorymi ti stari ludia vobec nehybali..takze si myslim ze by sa to dalo vyriesit novou stresnou krytinou,odkvapovym systemom..novym betonom okolo domu a z vnutra tymi sanacnymi omietkami..je tam velky cenovy rozdiel medzi sanacnymi a klasickymi omietkami?
220870
20.10.09,17:18
je tam velky cenovy rozdiel medzi sanacnymi a klasickymi omietkami?
Baurex cca 30% viac.Baumit cca 200% viac.....len materiál cena prác je zhruba rovnaká.
godeejay
21.10.09,14:51
dakujem vsetkym za rady..ak by mal niekto este nejaky pozitivny napad rad si ho tu precitam...:)